adelkahani

مزایای فارسی نمودن

19 پست در این موضوع

با سلام خدمت دوستان

یه سوال خیلی ابتدایی داشتم:auau:

فارسی کردن جوملا غیر از اینکه محیط فارسی میشه چه مزایایی داره؟چون اگه انگلیسی هم باشه توی بخش مدیریت میشه عناوین و ... رو فارسی نوشت تا در بخش سایت فارسی نمایش داده بشه!

یعنی اگه فقط سایت راست چین باشه کافیه یا حتما باید فارسی هم باشه؟

این فارسی بودن یا نبودن روی ماژول ها و ... هم تاثیر میزاره؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

فارسی کردن فقط راست چین شدن نیست.

تمام پیغام های سیستم هم فارسی میشه. مثلا وقتی کاربر لاگین میکنه. یا پسوردشو فراموش میکنه و به فرم بازیابی پسورد هدایت میشه

یا مثلا فرم های ارسال به چاپ و pdf، اینا باید فارسی باشن.

یا حتی توضیحات مطلب:

نوشته شده توسط... در تاریخ... در مجموعه ی...

تمام امکانات و پیغام ها فارسی باید باشن. تا کاربر فارسی زبان[dasdas] به راحتی و بدون حس غریبگی باهاشون کار کنه.

تمام پیغام های سیستم هم فارسی میشه. مثلا وقتی کاربر لاگین میکنه. یا پسوردشو فراموش میکنه و به فرم بازیابی پسورد هدایت میشه

یا حتی توضیحات مطلب:

تمام امکانات و پیغام ها فارسی باید باشن. تا کاربر فارسی زبان[dasdas] به راحتی و بدون حس غریبگی باهاشون کار کنه.

با تشکر ازشما

میشه فارسی کردن رو با مترجم خود جوملا انجام داد؟

دوست خوبم چرا کار رو سخت میگیرید شما زبان پیشفرض رو روی فارسی قرار بدید تا براحتی سایت شما فارسی بشه...

دوست خوبم چرا کار رو سخت میگیرید شما زبان پیشفرض رو روی فارسی قرار بدید تا براحتی سایت شما فارسی بشه...

با تشکر از شما

پس اگه همه مواردی که Mahboobe.Maleki با این کار قابل حله پس فارسی کردن یک قالب چه مزایایی میتونه داشته باشه؟منم سوالم همینه.خوب فقط راست چین میکنیم و از توی بخش مدیریت ، زبان بخش سایت رو روی فارسی میزاریم و همه چیز حل میشه!پس دیگه نیازی به فارسی سازی سایت نیست دیگه!!

با تشکر از شما

پس اگه همه مواردی که Mahboobe.Maleki با این کار قابل حله پس فارسی کردن یک قالب چه مزایایی میتونه داشته باشه؟منم سوالم همینه.خوب فقط راست چین میکنیم و از توی بخش مدیریت ، زبان بخش سایت رو روی فارسی میزاریم و همه چیز حل میشه!پس دیگه نیازی به فارسی سازی سایت نیست دیگه!!

درسته ولی دلیل فارسی کردن منوها و ماژول های سایت اینه که طرفی که می خواد قالب رو بخره یک نما از قالب فارسی داشته باشه یعنی بدونه که وقتی تو سایت مثلا مطلب فارسی می زاره این جوری میشه

درسته ولی دلیل فارسی کردن منوها و ماژول های سایت اینه که طرفی که می خواد قالب رو بخره یک نما از قالب فارسی داشته باشه یعنی بدونه که وقتی تو سایت مثلا مطلب فارسی می زاره این جوری میشه

پس یعنی برای یه قالب انگلیسی فقط راست چین شدن کافیه بدون نیاز به فارسی کردن؟

نقل و قول از خانم ملکی :

یا حتی توضیحات مطلب:

یکی از دوستان یه جایی توی سایت گفته :

"اگر شما زبان سایت رو فارسی کنین خودکار rtl لود میشه"

یعنی من اگه فایل زبان فارسی رو نصب کنم ، بخش سایت راست چین میشه!!!!!

نقل و قول از خانم ملکی :

یا حتی توضیحات مطلب:

یکی از دوستان در یکی از بخشهای سایت گفته:

یعنی من اگه فایل زبان فارسی رو نصب کنم ، بخش سایت راست چین میشه!!!

من توی سایت آموزش فارسی کردن سایت رو پیدا نکردم.همه در مورد راست چین کردن صحبت کردن.میشه راهنمایی کنید؟

ممنونم

یکی از دوستان در یکی از بخشهای سایت گفته:

یعنی من اگه فایل زبان فارسی رو نصب کنم ، بخش سایت راست چین میشه!!!

من توی سایت آموزش فارسی کردن سایت رو پیدا نکردم.همه در مورد راست چین کردن صحبت کردن.میشه راهنمایی کنید؟

ممنونم

این بستگی به این داره که قالب شما rtl ساپورت باشه یا نه اگر باشه با نصب زبان فارسی و پیش فرض قرار دادنش خودکار سایتتون رو راست چین میکنه

یکی از دوستان یه جایی توی سایت گفته :

یعنی من اگه فایل زبان فارسی رو نصب کنم ، بخش سایت راست چین میشه!!!!!

بله ولی این بتگی به قالب هم داره و اینکه شما زبان پیشفرض رو روی انگیسی قرار میدین یا فارسی.

برخی از قالب ها راست چین رو پشتیبانی میکنند که rtl support نامیده میشوند و برخی نه ؛ فقط ltr رو پیشتیبانی میکنند.

در قالب ها و یه سری افزونه ها فارسی سازی به 2 بخش تقسیم میشه : 1- ترجمه ی لغات و منوی مدیریت 2- اگر نیاز داشت فرآیند راست چین کردن

اکثر قالب های شرکت های بزرگ مثل یوتم مورد 2 رو لازم نداند ولی اگر کاربر خواست میتونه مورد 1 رو انجام بده که زیاد هم ضروری نیست.

بله ولی این بتگی به قالب هم داره و اینکه شما زبان پیشفرض رو روی انگیسی قرار میدین یا فارسی.

برخی از قالب ها راست چین رو پشتیبانی میکنند که rtl support نامیده میشوند و برخی نه ؛ فقط ltr رو پیشتیبانی میکنند.

در قالب ها و یه سری افزونه ها فارسی سازی به 2 بخش تقسیم میشه : 1- ترجمه ی لغات و منوی مدیریت 2- اگر نیاز داشت فرآیند راست چین کردن

اکثر قالب های شرکت های بزرگ مثل یوتم مورد 2 رو لازم نداند ولی اگر کاربر خواست میتونه مورد 1 رو انجام بده که زیاد هم ضروری نیست.

با تشکر از راهنماییی شما

من برام بخش مدیریت مهم نیست.فقط میخوام بخش سایت راست چین و فارسی بشه.

یعنی اگه قالبی rtl رو ساپورت نکنه و من فارسی رو نصب کنم ، بخش سایت فارسی میشه ولی راست چین نیست!!!

قالب من اینه که rtl هم نیست:

http://www.hogash.com/demo/ekho_joomla/

میشه در مورد این قالب راهنمایی کنین.

ممنونم

اگر در این قالب از فارسی استفاده کنید فارسی رو نمایش میده ولی بهم ریخته. برای مثال در منو گزینه ی خانه یا صفحه اصلی که باید اولین آیتم در سمت راست باشه ، آخرین آیتم میشه.

باید بدین این قالب رو براتون راست چین کنند

اگر در این قالب از فارسی استفاده کنید فارسی رو نمایش میده ولی بهم ریخته. برای مثال در منو گزینه ی خانه یا صفحه اصلی که باید اولین آیتم در سمت راست باشه ، آخرین آیتم میشه.

باید بدین این قالب رو براتون راست چین کنند

راست چین کردن رو خودم میخوام شروع کنم.پس اون بخشی که دوستان گفتند تمامی بخشهای سایت مثل پیغام ها و ... هم باید فارسی بشه چطوریه؟با نصب فارسی اونا که فارسی نمیشن.

اموزشی نیست برای فارسی کردن این بخشها؟همه آموزشها برای راست چین کردنه.

اونا با نصب بسته فارسی ساز که در جوملا جهانی هم موجوده فارسی میشه

فقط شما برای نمایش بهتر باید قالب رو راست چین کنید. قالب ها معمولا متنی رو از خودشون درون سایت ارائه نمیدن یا اگر هم بدن فارسی کردنش مهم نیست مثل دکمه های to top

اکثر پیام ها فارسی میشه به استثنای برخی از افزونه ها که باید قارسی نویسی بشوند باید فایل زبانش رو پیدا کنید و شروع به ترجمه کنید - فایل با پسوند ini.- یا اینکه فارسی اون ها را پیدا کنید و جایگزین کنید

اونا با نصب بسته فارسی ساز که در جوملا جهانی هم موجوده فارسی میشه

فقط شما برای نمایش بهتر باید قالب رو راست چین کنید. قالب ها معمولا متنی رو از خودشون درون سایت ارائه نمیدن یا اگر هم بدن فارسی کردنش مهم نیست مثل دکمه های to top

پس من اول راست چین کنم بخشهایی رو که میخوام بعدش زبان فارسی رو نصب کنم؟

پس من اول راست چین کنم بخشهایی رو که میخوام بعدش زبان فارسی رو نصب کنم؟

نه دیگه شما اول باید فارسی رو نصب کنید و ببینید کجا مشکل داره و راست چین کنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری