sdns

درخواست آموزش ایجاد بسته ی نصبی برای جوملا

33 پست در این موضوع

دوستان می خواستم بدونم چه جوری می شه برا جوملا بسته ی نصبی درست کرد؟

یعنی به این صورت که روی لوکال هاست سایت مورد نظر رو بسازیم بعد به صورت بسته ی نصبی درش بیاریم و مانند نسخه معمولی جوملا نصب بشه تا بقیه هم بتونن از بسته ی نصبی اش استفاده کنن

مثل همین کارهایی که توی نسخه های نصبی قالب ها انجام می دن؟

من دارم روی یه قالب کار می کنم می خوام بسته نصبی اش رو بسازم ولی بلد نیستم :(

با بک آپ گیر Akeeba می شه این کار رو کرد؟ چه جوری می شه؟ یه توضیح از روند کار بدین ممنون می شم؟ (تا حالا کار نکردم باهاش) آخه یه جا دیده بودم با این می شه درست کرد؟

یا با چه روش دیگه ای؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

http://joomlaforum.ir/showthread.php/1696-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C-quick-start

ابتدا فایل هایی که میخوای بستشو درست کنی رو بریز توی یه پوشه بعد از بسته خود جوملا پوشه اینستالش بزار کنارشون و بعد از دیتابیست sample_data.sql یه بک آپ به این اسم بگیر و فایل sample_data.sql را در فولدری که دارین در مسیر \ installation \ sql \ mysql جایگذاری کنید . و در انتها Configuration.php را پاک کنید و حالش و ببرید.

این کارو برای 1.5 من انجام دادم

بله ممنون ماشاا... همه چی که تو انجمن هست!

منم سرچ زدم و پیدا کردم.اینجا هم می ذارم تا اگه کسی اومد اینجا استفاده کنه.

خوب شروع به آموزش میکنم که شامل چند مرحله ساده است که به ترتیب جلو میریم .

موارد مورد نیاز :

یک بسته نصبی جوملا (بسته نصب نشده)

دیتا بیس سایت خود

نرم افزاری جهت زیپ کردن فایل ( winzip , WinRAR )

مراحل انجام کار :

ابتدا یه فولدر جدید بسازید و یه نام دلخواه بهش بدید ( مثلا joomla ) و تمامی فایل ها و فولدر هایی که در فولدر نصب شده جوملایی خود که میخواهید از آن بسته نصبی بسازید را در آن کپی کنید .

فایل Configuration.php را پاک کنید .

از بسته نصب نشده جوملایی فولدر installation را به فولدر joomla کپی کنید .

از دیتابیس سایت خود یک بکاپ بگیرید و نام آن را sample_data.sql بزارید ( جهت اینکار شما میتوانید از phpmyadmin استفاده کنید )

فایل sample_data.sql را در فولدر joomla . در مسیر \ installation \ sql \ mysql جایگزاری کنید .

و در آخر فولدر joomla را به صورت زیپ (zip) درآورده .

هم اکنون بسته نصبی شما آماده است .

یک نکته قابل اهمیت که در اینجا وجود داره ، اگر شما میخواهید یوزر هایی که برای سایت خود ساختید برای بسته نصبی خود نباشد باید دیتا بیس سایت خود را ویرایش کنید . برای اینکار فایل دیتا بیس(sample_data.sql ) خود را با باز کنید و جداول jos_user - jos_session را پاک کنید.

اگه با akeeba بسته نصبی بسازیم یه ایرادش اینه که خود akeeba هم توی بسته ی نصبی ما خواهد بود که روش بالا خیلی بهتره.

سلام

دوستان من خواستم قالب سایت رو آژاکس کنم اما نشد که هیچ akeeba هم خراب کرد الان وقتی میخوام پشتیبانی بگیرم این پیام میاد

عمليات پشتيبانگيري متوقف شده است به دليل خطا درشناسايي.

آخرين پيام خطا بود .:

Invalid AJAX data:

لطفا بر روي دكمه ورود به سيستم نمايش در نوار ابزار كليك كنيد براي نمايش بيشتر اطلاعات فايل هاي ثبت شده در سيستم پشتيبانگيري ..

قبل از ارسال به انجمن پشتيباني براي كمك لطفا راهنمايي اوليه كاربر را مطالعه كنيد .!.

این مشکل رو چطوری حل کنم؟

مرسی

بببیند از هاست رایگان استفاده می فرمایید؟

چون این گونه هاست ها محدودیت آپلود و پهنای باند دارند نمی تونند یک بکاپ با حجم 20 مگابایت بگیرند

شما باید آن را طوری تنظیم کنید که مثلا 20 تا فایل 2مگابایت بگیرید

البته دلایل زیادی دارد .ممکن اس یکی از علت های آن این باشد

بله هاستم رایگان هست

پس مشکل از آژاکس نیست؟

چطوری میتونم تو 20 تا فایل بک آپ بگیرم؟

لطفا کمک کنید ممکنه سایتم از کار بیافته

به بک آپش احتیاج دارم

سلام

هاست رایگان برای یادگیری خوبه ولی اگه سایتتون براتون مهمه بهتره هاست بخرید و با خیال راحت روی سایتتون کار کنید

من خودم اوایل روی هاست رایگان کار کردم اینجوری و همه چیز سایتم رو از دست دادم ولی الان راحت میتونم با سایتم کار کنم...

توی هاست رایگان چون محدودیت از لحاظ حجم دارید باید کم کم فایلهاتون رو حتی شده دستی بک اپ بگیرید...

من اون وقتا که با هاست رایگان کار میکردم وقتی می خواستم بکاپ بگیرم و این ارور را میداد یادم هست می رفتم تو تنظیماتش می زدم 20 تا فایل 2 مگی برایم بسازه ولی خب آدم بیچاره میشه تا دان کنه

توی هاستهای رایگان شایع ترین مساله همین محدودیت حجم هستش...

لطفا مراحل رو توضیح بدین که چطوری میتونم به چندتا فایل تبدیلش کنم

مرسی

می تونید از کامپوننت akeba که تو وب سایت جومینا هم منتشر شده و مخصوص ساختن بسته های نصبی استفاده کنید. طرز کارشم اینه که فقط بک اپ می گیرید و اونو دانلود می کنید. البته با فرمت اگه اشتباه نکنم jpa دانلود میشه که اونم باید با برنامه زیر که براتون پیوست میکنم میتونید extrac بکنید. حالا بسته نصبی شما امادس.

اگه مشکلی داشتید. با پیام خصوصی مطرح کنید در خدمتم.

علی آقا سلام

من اکیبا رو روی هاستم نصب کرده بودم باهاش مشکل داشتم

بالا مشکلم رو ذکر کردم

این همون افزونه هست؟

ممکنه لینک دانلود رو بدین

این کامپوننت توی لوکال خوب کار نمی کنه ولی توی هاست حرف نداره. با این کامپوننت نیاز به دستکاری تو کد و ... ندارید. خیلی راحت بک اپ میگیرید و از اون استفاده میکنید.

براتون کامپوننت akeeba رو پیوست کردم.

از هاست رایگان برای اموزش استفاده کنید. اگه سایت رسمی یا مهمیه از هاست رایگان استفاده نکنید. هم امنیتش خیلی پایینه و هم سرعت هاست خیلی پایینه.

یه برنامه برای extract فایل های jpa پیوست کردم اون رو دانلود کردید؟؟؟!!!

من خودم از اون استفاده میکنم هیچ مشکلی نیست!!!

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری