lotfi.mcitp

تغییر اندازه یک موقعیت(position)

16 پست در این موضوع

سلام به همه دوستان چند وقتیه این سوال رو از دوستان پرسیدم کسی جوابی نداشت!

طبق عکسی که پیوست کردم من در موقعیت سمت چپ قالب دوستون دارم که زیرشم موقعیت یک ستونه هم دارم.

وقتی توی تنظیمات قالب میرم و ستونهای چپ و راست قالبم رو تغییر عرض میدم کل ستون سمت چپ اندازش بزگ میشه و خوب این دوتا موقعیت سمت چپ که به نام های left1,left2 هستن یکسان اندازشون تغییر میکنه چون هر دو تو left colum هستند و تو تنظیمات قالب جوملا فقط میشه کل ستون چپ رو تغییر اندازه داد و دو موقعیت نمایش داده شده همسان تغییر میکنن. چون من نیاز دارم ستون خبرها رو بزرگتر از تبلیغات بکنم نیاز به راهنمایی دارم.

اگر نیاز به تغییر کدی هست لطفا فقط بگید کدوم فایل کد هستش تا تغییر بدم.

پیش از این ممنونم[ATTACH=CONFIG]5721[/ATTACH]

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

موقعیت برترین اخبار گذشته و خارج از گود رو می خواید بزرگتر بشه؟

سرعت نتم چند روزه خیلی خراب شده.صفحات وب رو به جز انجمن باز نمی کنه

درکل شما با فایرباگ می تونید کلاس موقعیت رو پیدا کنید و بهش width بدید

مثلا اگه موقعیتتون left2 هست کد زیر رو به یکی از فایل های css قالب اضافه و تست کنید

#left2{
width:200px!important;
}

اندازه اش رو با کم و زیاد کردن عدد می تونید تنظیم کنید

ببینید خراب میشه خود left1 همش اندازش کوچیک میمونه ولی میزنه main col و right رو خراب میکنه

فکر کنم چندتا فیلد دیگه باید بهش اضافه کنیم.

من بررسی کردم توی پلاگین helix خود ستون راست و چپ تعریف شدن و left1,left2 اونجا مشخص شده که تو این ستون قرار بگیرن به حاطر همین با دستوری که شما گفتیم درست کار نمیکنه

دوست عزیز این ویدئو شاید به شما کمک کنه. اگر امکان دیدنش رو ندارین بگین تا براتون لینک دانلود مستقیم شو بدم.

HOW TO CHANGE YOUR JOOMLA TEMPLATE LAYOUTS AND MODULE POSITIONS - www.hostcow.co.za - YouTube

دوست عزیز این ویدئو رو خودت دیدی؟

اصلا پست اولی که دادم خوندید؟ من اصلا مشکلم این بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا کسی کمک نمیکنه؟

دوستانیکه میدونن یه نگاهی به کدای سایتم بندازن

donyayevarzesh.com

متاسفانه در قالب شما اون عرض یکسان بین دو ستون به عناصری نسبت داده شده که کلاس یکسان sp-block رو دارند و ما نمیتونم عرض جدا براشون تعریف کنیم.

دو راه هست :

1- اون استایل که به صورت خودکار توسط قالب به ستون ها داده شده ( یعنی width:50% ) رو از میون برداریم.

2- برای ستون ها به جای sp-block کلاس های مجزای دیگری در نظر بگیریم.

که برای هر دوشون لازمه در لایه بندی قالب تغییرات ایجاد کرد ( یعنی در فایلی که موقعیت ها تعریف شدن و میشه موقعیت اضافه کرد یا تغییر داد. در فریم ورک هلیکس نمیدونم کدوم فایله ولی سعی میکنم فردا یه نگاهی بهش میندازم)

یه نکته ای که در قالبتون هست اینه که کلاس ستون های سمت چپ sp-right1 و 2 تعریف شده و آدم رو یاد کنایه " دست چپ و راستش هم نمیدونه " میافته :25r30wi: دلیلش هم اینه که قالب خارجیه دیگه

موفق باشید

[ATTACH]5729[/ATTACH]ممنونم خیلی خوب بررسی کردید تنها کسی بودید که واقعا به موضوع درست توجه کردید و این نشون از توانایی شما داره آقای طاهری.

البته قالب ترجمه است و اینکه چپ و راست رعایت نشده حق با شماست

ممنون میشم پس از بررسی helix بنده رو هم در جریان بذارید خودمم یکم بررسی کردم و دیدم ستونها اونجا تعریف شدن و یادم نیست ولی فکر کنم تو لایوت هلیکس تعریف شده که تو ستون چپ چه موقعیت هایی وابسته هستند.

من کل پوشه هلیکس سایت رو واستون فشرده و اینجا پیوست میکنم

ممنون

[ATTACH]5729[/ATTACH]ممنونم خیلی خوب بررسی کردید تنها کسی بودید که واقعا به موضوع درست توجه کردید و این نشون از توانایی شما داره آقای طاهری.

البته قالب ترجمه است و اینکه چپ و راست رعایت نشده حق با شماست

ممنون میشم پس از بررسی helix بنده رو هم در جریان بذارید خودمم یکم بررسی کردم و دیدم ستونها اونجا تعریف شدن و یادم نیست ولی فکر کنم تو لایوت هلیکس تعریف شده که تو ستون چپ چه موقعیت هایی وابسته هستند.

من کل پوشه هلیکس سایت رو واستون فشرده و اینجا پیوست میکنم

ممنون

خواهش میکنم نظر لطف شماست. ما شاگردی هستیم در کنار اساتید :128fs318181:

با بررسی هایی که انجام دادم موقعیت های سمت چپ در فایل /helix/layout/right.php معرفی شده.( دلیل برعکس بودن فایل هم که میدونین دیگه ... )

اما درون فایل /helix/core/class.helper.php خط 288 تابعی ( function ) تعریف شده به اسم renderModules و توی اون کد هایی برای نمایش استایل داخلی برای عرض ماژول ها تعریف شده و مشکل اینجاست که اگر بخوایم استایل های داخلی یعنی همون width:50% ها رو حذف کنیم ، عرض سایر موقعیت ها هم میریزه بهم.

بهترین راه اینه که با سایت سازنده مکاتبه داشته باشید

موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری