s1r101

درخواست راهنمایی برای تغییر این قالب

6 پست در این موضوع

با سلام و عرض ادب

بنده دارم روی وب سایت یکی از دوستان کمی کار میکنم اما در یک مرحله به مشکل بر خوردم که نمیدونم چی کار کنم حل بشه

آدرس سایت این بنده خدا اینه www.paniloo.ir

نمیدونم تو این قالب چه طوری میشه موقعیت ساخت همه موقعیت های قالب در یک فایل با پسوند .json هستش که از دستوراتش که از less css استفاده کرده و سر در نمیارم به همین خاطر نمیتونم موقعیت جدید بسازم در قالب !چون میخوام موقعیت منو زیر موقعیت سرچ باشه موقعیت ماژول منو رو هم در همون موقعیت search قرار دادم اما مشکل اینه که موقعیت سرچ کوچیک هستش و آیکن های منو میاد خط پایین در حقیقت مشکل این نیستا با چنتا padding/margin درست میشه و میشه همه رو در یک خط جا کرد اما با تغییر سایز صفحه باز میاد خط بعد!

مشکل اینه که در اندازه های مختلف در همون یک خط باقی نمیمونه و تا جایی که تونستم قالب رو ریسپانسیو کردم در حقیقت با تغییر span موقعیت search بزرگ میشه اما header سایت به هم میریزه یکم گیج شدم چی کار کنم!

در عکس زیر مشخص کرده ام که میخواهم موقعیت بزرگتر شود بدون آسیب رساندن به موقعیت serach و یا یک موقعیت جدید بسازم که حالت ریسپانسیو داشته باشه و آیکن های منو همیشه در همان خط باقی بمانند در اندازه های مختلف

http://jupload.ir/do.php?imgf=joomlaforum.ir_13954072301.jpg

با تشکر

ویرایش شده در توسط s1r101

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

الان با چنتا margin/padding در همه سایز ها خط اول میاد اما باز مشکل اینه که وسط نیست آیکن ها در سایت های مانیتور های پهن/و اگه منو رو بیارم وسط باز آیکن منوهام میاد خط پایین که همون مشکل همیشگی

این سایت از قالب shaper_megadeal استفاده میکنه که اگر اشتباه نکنم برپایه ی فریم ورک Helix || ساخته شده.

در این فریم ورک ابتکار قشنگی برای موقعیت ها صورت گرفته. در مدیریت قالب ، بخش layouts میتونید مکان موقعیت ها رو تغییر بدین.

دیگه تمام شرکت ها دارن به همین سیستم میرسن. json و less که ترکیب میشن و میشه html و css .

برای اطلاعات بیشتر میتونید یه نگاه به این صفحه بندازید :

Moving module position || Helix Documentation

ضمنا درباره ی قالب های امروزی باید بگم که دیگه فایل css رو ویرایش نکنید. بلکه فایل less ویرایش کنید. چون فایل های css به صورت موقتی هستند و براساس محتویات فایل ها less تغییر میکنند

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

این سایت از قالب shaper_megadeal استفاده میکنه که اگر اشتباه نکنم برپایه ی فریم ورک Helix || ساخته شده.

در این فریم ورک ابتکار قشنگی برای موقعیت ها صورت گرفته. در مدیریت قالب ، بخش layouts میتونید مکان موقعیت ها رو تغییر بدین.

دیگه تمام شرکت ها دارن به همین سیستم میرسن. json و less که ترکیب میشن و میشه html و css .

برای اطلاعات بیشتر میتونید یه نگاه به این صفحه بندازید :

Moving module position || Helix Documentation

ضمنا درباره ی قالب های امروزی باید بگم که دیگه فایل css رو ویرایش نکنید. بلکه فایل less ویرایش کنید. چون فایل های css به صورت موقتی هستند و براساس محتویات فایل ها less تغییر میکنند

موفق باشید

با سلام

بله دقیقا همینه اما نمیدونم این دوست ما چی کار کرده که دیگه از تنظمیمات قالب هم نمیشه دیگه موقعیت ساخت!یعنی فقط ستون و سطر میسازه ولی وقتی میخوای موقعیت رو براش تعیین کنی هیچ اتفاقی نمیافته یعنی کار نمیکنه تنظمیماتش به همین خاطر خواستم دستی موقعیت جدید بسازم که دیدم یکم عجیبه این فریم ورک helix

الان مشکل اساسی من اینه که میخوام آیکن های منو من وسط بیاد بدون که که حالت ریسپانسیو به هم بخوره و در سایز های مختلف مانیتور آیکن ها نیاد خط پایین

بالاخره تونستم

اما مجبور شدم فایل ریسپانسیو قالب رو تغییر بدم و یه شرط اضافه کردم

ul.maximenuck{margin:0 auto 10px auto;width:700px!important;}

در تنظیمات قالب less رو فعال نکردم به همین خاطر css رو تغییر دادم از less چیز زیادی نمیدونم کلا!

خدا رو شکر درست شد و حالت ریسپانسیو هم حفظ شد اما همچنان بلد نیستم در چنین قالب هایی چه طور موقعیت دستی باید درست کنم عجیب غریبه

ویرایش شده در توسط s1r101

در توضیح فایل های less باید بگم که ، در این فایل ها به راحتی میتونید از قواعد و کد های css استفاده کنید. البته در برخی از قالب ها این فایل less طوری تعریف شده که اگر سایت rtl باشه هنگام تبدیل less به css به طور خودکار عناصر left رو به right تبدیل میکنه و بر عکس ( left<-> right ). برای مثال margin-left رو به margin-right یا float:left; رو به float:right; تبدیل میکنه.

قابلیت دیگری که فایل های lessدارند ، تعریف متغیر هست. یعنی شما یک کد رنگ یا مقدار رو در یک متغیر تعریف میکنید و در هر نقطه از قالب خواستید قرار میدین. با تغییر کدی که در متغیر گذاشتین کلیه ی مقدار هایی که از اون متغیر استفاده میکنند تغییر میکنند. ( برای رنگ بندی قالب خیلی خوبه )

برای ایجاد موقعیت هم باید فایل json که توی layout قالب هست رو ویرایش کنید.

من فایل json فریم ورک رو برای نمونه مرتبش کردم. به طوری که بتونین ازش الگو بگیرید. فقط الگو ! چون فایل json در قالب شما فرق داره. روش جالبی برای تعریف موقعیت هست.

لینک دانلود فایل json موقعیت های فریم ورک هلیکس مرتب شده

موفق باشید :yoho:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری