m3hdi

نحوه ساخت کد مربوط به هر خبر یا پست

10 پست در این موضوع

سایتی که دارم طراحی میکنم یه بخشی به عنوان " کد مربوط به هر خبر یا پست " داره . میخواستم ببینم دوستان راهی میتونن پیشنهاد بدن برای ساخت کد مربوط به هر خبر یا مربوط به هر محصول یا هر پست .

مثلا بیاد و با ترکیب ::

دو رقم آخر سال + ماه + روز + آی.دی مطلب

اینکه مثلا بیام و یه تابعی بنویسم که ترکیبی از آیتمهای بالا باشه و اینکه نحوه استفاده اش به چه صورت باشه . مثلا آقا مجید فحتی اومدن یه پیشنهادی بهم دادن و اون به صورت زیر بود :

که آی.دی هر مطلب در داخل مطلب چاپ کنم به صورت ، اول افزونه " sourcerer " و افزونه " contenttemplater " نصب بکنم و بعدش این کد بزارم در درون مطلب در هر جایی که میخوام

$article->id

خیلی توضیح خوبی بهم دادش ، حالا میخوام ببینم چطوری می تونم تاریخ به صورتی که گفتم در کنار آی.دی مطلب فراخوانی کنم ؟

YearMonthDayID = مثال : 930212115

نکته : اینکه افزونهای بالا چه کاری انجام میدهند ، طبق تعریف مختصر آقا مجید :

sourcerer : با این میتونید کدهای پی.اچ.پی داخل هر جایی که میخواهی بزای .

contenttemplater : با این هم میتونی یه متن آماده را هر جای جوملا که خواستی استفاده کنی .

همینجا جا داره از آقا مجید بی نهایت تشکر کنم که زحمت زیاد میدم بهش و اونم همیشه بهم کمک کرده ...

ممنون .

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

کلاس تبدیل تاریخ jdf.php رو دانلود کن بیار روی پروژه خودت بعد با استفاده از کدهای زیر میتونی دقیق به همون شکلی که میخوای خروجی بگیری...

من این کدها رو داخل قالب سایت در com_content نوشتم و خروجی رو گرفتم

require_once JPATH_ROOT . DS . 'jdf.php';
$timestamp = strtotime($this->item->created);
$year  = jdate('y',$timestamp);
$month = jdate('m',$timestamp);
$day   = jdate('d',$timestamp);
$YearMonthDayID  = $year.$month.$day.$this->item->id;
echo $YearMonthDayID;

ویرایش شده در توسط saber

ممنون بابت جوابتون . فقط چند تا سوال ::

1 - کلاس jdf.php از کجا دانلود کنم ؟ و داخل کدوم قسمت از پروژه خودم قرار بدم ؟ پوشه تمپلیت یا فولدر اصلی سایت یا .... ؟

2 - این کد در پوشه com_content تو کدوم یکی از پوشها بزارم ؟

3 - و اینکه اگر فقط بخوام تو یه سری از صفحات خاصم نمایش بده باید چیکار کنم ؟؟؟

4 - پلاگینی هستش که یه دکمه ای قرار بده در مدیریت مطالب مثل " تصویر " که بشه کد PHP قرار داد و اتوماتیک اجرا بشود ؟

5 - این دستورات برای نسخه 3.2 هم درست کار میکنه دیگه ؟

با تشکر از شما .

این جور که این کد چک کردم دارم میاد سال ، ماه ، روز برحسب اون jdf و در آخر ID مطلب بهش اضافه میکنه ...

و در انتها Echo میکنه متغیری به نام " YearMonthDayID " . حالا چه پیشنهادی بهم میدی که همه خط ها رو جز اون دستور echo تو کدوم صفحه ای قرار بدم که همیشه در دسترس باشه و فقط با وارد کردن دستور echo با استفاده از پلاگین sourcerer اون دستورات چاپ کنم ؟؟

اون صفحه ای که میشه این دستورات نشوت و همه جا در دسترس باشه ، مثل عنوان مطالب ، متن مطالب ، مطالب ویژه ، مطالب داخلی ، ماژول ها و ....

فکر کنم یه جای کار مشکل داره ::

با استفاده از دو تا پلاگین sourcerer " و " contenttemplater کد پی اچ پی مربوطم رو چاپ کردم ....

{source}
require_once JPATH_ROOT . DS . 'jdf.php';
$timestamp = strtotime($this->item->created);
$year = jdate('y',$timestamp);
$month = jdate('m',$timestamp);
$day = jdate('d',$timestamp);
$YearMonthDayID = $year.$month.$day.$this->item->id;
echo $YearMonthDayID;
{/source}

و فایل jdf.php درون پوشه اصلی جوملا ریختم که همون root میشه .

[ATTACH=CONFIG]6185[/ATTACH]

من با این افزونه هایی که گفتید تست نکردم داخل خود سورس قالب نوشتم و کامل کار میکنه

در مسیر زیر تست کنید

template/yourtemplate/html/com_content/defaulte.php

ممنون . همه چی اوکی بودش . فقط دو تا مشکل که ی*** مربوط به این کد هستش و اون یکی دقیق نمیدنم چی و مشکل از کجاست !!!

1 - کد درست ایجاد میکنه ، فقط قسمتی که مربوط به ID هستش رو به صورت انگلیسی می نویسه ... میخوام یا همشون انگلیسی باشن یا همشون فارسی ... حتی با تغییر نام فونت هم درست نشدش .

[ATTACH=CONFIG]6192[/ATTACH]

2 - آدرس دهی سایت من در جوملا 3.2 به صورت زیر شده . یه عدد به اولش اضافه میکنه ..

http://localhost/prestij-turkey/index.php/9-about-turkey/1-example-text

که شناسه هر کدوم در اولش چاپ میکنه . مثلا یه دسته بندی دارم به نام about-turkey که شناسه اش 9 و داخل اون یک مطلب دارم که شناسه اش 1

چطوری میتونم این نوع شناسه ها رو درست کنم و در آدرس نشون نده ؟

برای درست شدن اعداد فایل jdf.php رو بازش کن همون اول خط زیر رو میبنی

function jdate($format,$timestamp='',$none='',$time_zone='Asia/Tehran',$tr_num='fa')

مقدار مربوط به $tr_num رو به en تغییر بده تا همه اعداد یکدست نمایش داده بشن

برای حذف شناسه هم قبلا داخل انجمن تاپیک زده شده براش انجمن رو جستجو کنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری