mehri

انتقال سایت به هاست دیگر

9 پست در این موضوع

سلام دوستان

من تازه چند روزه شروع به کار با جوملا کردم.یه نمونه کار هم روی سرور مجازی درست کردم میخواستم ببینم چطوری این نمونه کارمو save کنم؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
سلام دوستان

من تازه چند روزه شروع به کار با جوملا کردم.یه نمونه کار هم روی سرور مجازی درست کردم میخواستم ببینم چطوری این نمونه کارمو save کنم؟

اگه منظورتون بکاپ گرفتن با کامپوننت akeba میتونید از سایت بکاپ گرفته و بصورت بسته نصبی روهاست نصب کنید

این کارو انجام دادم حالا از کجا میتونم فایلو بردارم که تو یه سیستم دیگه رو یه سرور مجازی دیگه سایتم بالا بیاد؟

این کارو انجام دادم حالا از کجا میتونم فایلو بردارم که تو یه سیستم دیگه رو یه سرور مجازی دیگه سایتم بالا بیاد؟

این مسیرو رو برو administrator\components\com_akeeba\backup و فایل بکاپت رو بردارفقط فک کنم پیش فرض JPA هست که باید به Zip تبدیل کنی

این مسیرو رو برو administrator\components\com_akeeba\backup و فایل بکاپت رو بردارفقط فک کنم پیش فرض JPA هست که باید به Zip تبدیل کنی

فایل رو zip کردم ولی وقتی دوباره انتقالش میدم تو پوشه wwwو اکسترکت میکنم با همون فرمت JPAهستش و روی سرور مجازیم بالا نمیاد.اصلا برای اینکه سایتم رو رو یه سیستم دیگه با wamp بالا بیارم باید همینکارو بکنم؟:37:

فایل رو zip کردم ولی وقتی دوباره انتقالش میدم تو پوشه wwwو اکسترکت میکنم با همون فرمت JPAهستش و روی سرور مجازیم بالا نمیاد.اصلا برای اینکه سایتم رو رو یه سیستم دیگه با wamp بالا بیارم باید همینکارو بکنم؟:37:

یکی روش دیگه هم هست بدون نیاز به این کامپوننت که الان توضیح میدم براتون:

1- تمام فایل های موجود در مسیر نصب شده wampserver( سایت مورد نظرتون فقط ) رو زیپ کنید

2- لوکال خودتون ومپ رو استارت کنید و بعد به phpmyadmin وارد بشین از ستون سمت چپ دیتابیس مورد نظر رو انتخاب کنید و سپس با زدن گزینه export از گزینه های بالای صفحه وارد این بخش میشید که در انتهای صفحه نوع خروجی رو روی zip مثلا بذارید و روی دکمه go کلیک کنید تا فایل دانلود بشه

3- در سرورمجازی خودتون وارد phpmyadmin بشید و از ستون سمت چپ دیتابیس جدید که واسه راه اندازی سایتتون ساختید رو انتخاب کنید و سپس از گزینه های بالا گزینه import رو بزنید و با انتخاب فایل دانلود کرده از هاست لوکال و زدن دکمه go اطلاعات دیتابیس نیز کامل میشه

4- در روت سایت فایل configuration.php رو انتخاب و گزینه edit را از گزینه های ویرایش موجود انتخاب کنید و اطلاعات زیر را با توجه به دیتابیس جدید و مسیر سایت تغییر دهید :

- نام دیتابیس - یوزرنیم دیتابیس - پسورد دیتابیس ( که این سه مورد در ابتدای فایل موجود هستند )

و در خطوط پایانی نیز مسیر پوشه logs و tmp را تغییر دهید

از این پست هم میتونید استفاده کنید واسه akeba آپلود فایل بک آپ گرفته شده از Akeeba Backup رو چطور برگردونم؟

سپس کار تمام است

خشنود باشید :D

ممنون از راهنمایی های شما.ولی من خیلی تازه کارم کار با akeeba backup فکر کنم خیلی راحتتر باشه. به اون تاپیکی هم که گفتید مراجعه کردم ولی من هنوز domainندارم که بتونم ازkickstart استفاده کنم.راه حل دیگه ای نیست؟من قصدم اینه که سایتم رو از روی یه سیستم ببرم رو یه سیستم دیگه و بتونم بقیه کاراشو انجام بدم.

فرقی نداره سیستم مبدا یا مقصد هاست هست یا لوکال . توضیحات در اون لینک هست ولی جمع بندیش کنم .

شما سه راه دارید .

1- قبل از تهیه بک آپ ، در تنظیمات اکیبا نوع فایل رو روی ZIP قرار بدید که در نهایت فایل شما با این پسوند ذخیره میشه و فایل نتیجه یک بسته نصبی هست مانند نصب جوملا عمل کنید .

2- میتونید از همون فایل JPA استفاده کنید . فایل رو در روت هاست قرار بدید . و از این فایل استفاده کنید . این یک نصب کننده مستقیم فایل JPA هست : https://www.akeebabackup.com/products/akeeba-kickstart.html

3- میتونید با استفاده از این نرم افزار فایل JPA رو در سیستمتون اکسترکت کنید و از اون فایل زیپ بسازید و به هاست منتقل کنید : https://www.akeebabackup.com/products/akeeba-extract-wizard.html

در حال حاضر راه دوم راحت تر هست براتون :)

ممنون از راهنماییتون.از روش اول استفاده کردم مشکلم حل شد.

البته پوشه installaition رو هم از فایلم حذف کردم تا سایت بالا اومد.:1::thanks:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری