m.kazemi

مشکل در اتصال به دیتابیس

12 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان...

چند روزی روی یک سایت جوملایی با ورژن 3.2.6 کار میکردم(به صورت آفلاین روی ومپ سرور 2.4)...

چند روز پیش خواستم ومپ رو به نسخه جدید ارتقاء بدم،اشتباهی که کردم نسخه جدید رو روی نسخه قبلی نصب کردم.خوشبختانه مشکلی اینجا پیش نیمود چون ومپ دو نسخه رو داشت و من وقتی به mySql و PHP ورژن قبلی سوئیچ میکردم سایت به خوبی بالا میومد...

دیروز چند بار برق قطع و وصل شد و متاسفانه دیدم روی php نسخه قبلی یه علامت تعجب اومده و نمیشد php رو به نسخه قبل یعنی نسخه (5.4.12) سوئیچ کرد.

از طرفی هم نسخه آپاچی با پی اچ پی سازگار نبود و...

ومپ رو پاک کردم(البته یه کپی از رو wamp و پوشه دیتابیس هام گرفتم) اما بعد از نصب دیدم توی مدیریت دیتابیس ها( php MyAdmin) روی همه دیتابیس ها یه علامت اخطار (دقیقا آیکن همین تاپیک) اومده و با اینکه تنظیمات دیتابیس پروژه درسته سایت این ارور رو میده!:

Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Table '.\master\azita043_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT `session_id` FROM `azita043_session` WHERE `session_id` = 'ervvkdqrdnetjscj009vhv4a16' LIMIT 0, 1

کل پروژهای ومپ همین ارور رو میده،خدایی کمک کنید که وقتی پوشه بک آپ هام رو نگاه کردم دیم بک آپ هایی هم که گرفتم گویی غیب شدن!

مشکل از چیه؟ :ds6a5d:

ویرایش شده در توسط reza jafari

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با درود خدمت شما،برنامه wamp کرش شده برای رفع اون از System Restore ویندوز استفاده کنید استفاده کرده و اون رو به یک روز قبل برگردونین البته این روش 50 به 50 هست که ممکنه درست بشه و نشه.

درود جناب جعفری عزیز...

متاسفانه من Restore سیستم رو غیرفعال کردم...راه دیگه ای وجود داره برای رفع این مشکل؟

یعنی فایل های دیتابیس هم مشکل پیدا کردند یا فقط ومپ کرش شده؟

الان مشکل اون آیکن اخطار روی دیتابیس ها رفع شده ،آیکن ومپ هم سبز میشه ولی...

lمتاسفانه پروژه های دیگه هم که توی www بوده به عنوان نمونه ارور زیر رو میده :

Table 'menhaj.dg3d9_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `dg3d9_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('e834g6e978o91bf84jgvruqoa3', 0, '1424533061')

کمک کنید لطفا...سپاسgift

درود جناب جعفری عزیز...

متاسفانه من Restore سیستم رو غیرفعال کردم...راه دیگه ای وجود داره برای رفع این مشکل؟

یعنی فایل های دیتابیس هم مشکل پیدا کردند یا فقط ومپ کرش شده؟

الان مشکل اون آیکن اخطار روی دیتابیس ها رفع شده ،آیکن ومپ هم سبز میشه ولی...

lمتاسفانه پروژه های دیگه هم که توی www بوده به عنوان نمونه ارور زیر رو میده :

Table 'menhaj.dg3d9_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `dg3d9_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('e834g6e978o91bf84jgvruqoa3', 0, '1424533061')

کمک کنید لطفا...سپاسgift

با درود بنده راه دیگه خودم نمیشناسم که بگم،واسه مشکل جدیدتون خطایی که داره میده مربوط به عدم پیدا کردن جدول session هست اگه پسوند جداول رو تغییر دادید برین به configuration.php و مقدار dbprefix رو به اون پسوند که گذاشتین عوض کنید و سپس ذخیره نمایید.

فکر میکردم توی انجمن یکی به داد آدم میرسه!

البته ممنون از جناب جعفری راهنمایی خوبی بود،ولی دوستان دیگه کجان؟

من اولین باره سوال میپرسما!:ad54ad:

ارور اول با دوم چرا فرق داره ؟

ارور اول جدول session رو خالی کنید . حواستون باشه دراپ نکنید به اشتباه .

کل دیتابیس رو هم repair کنید .

کش جوملا و مرورگر رو هم خالی و تست کنید

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود و سپاس جناب نوید...

این جدول session رو Repair کردم...پیامش تغییر کرد به این ارور زیر:

Error displaying the error page: Table 'cg-db.mika5898_template_styles' doesn't exist SQL=SELECT id, home, template, s.params FROM mika5898_template_styles as s LEFT JOIN mika5898_extensions as e ON e.element=s.template AND e.type='template' AND e.client_id=s.client_id WHERE s.client_id = 0 AND e.enabled = 1: Table 'cg-db.mika5898_extensions' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM mika5898_extensions WHERE enabled >= 1 AND type ='plugin' AND state >= 0 AND access IN (1,1) ORDER BY ordering

مثل اینکه جداول حسابی از ارور رد کرده...صدمه دیده،از دید شما میتونم مداواش کنم؟:37:

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

پیشوند جدول دیتابیس رو از فایل کانفیگ چک کنید ببینید با جداول دیتابیس همخوانی داره یا خیر ؟ و بعد این که اگه درست بود ببینید این جدول در دیتابیس هست یا خیر . قالب پیشفرض سایت رو تغییر بدید ببینید سایت بالا میاد ؟

اگه مشکلی نبود بک آپ بگیرید . قالب رو مجدد نصب کنید بررسی کنید حل میشه یا خیر

شما به احتمال بسیار تنها از پوشه mysql کپی گرفتید که اشتباه است و دیگه کاری نمیشه کرد دیتابیس شما ناقص بک اپ گرفته شده . همیشه برای بک اپ گیری از از phpmyadmin استفاده بفرمایید یا اگر قصد جابجای دیتابیس به صورت فایل را دارید هم پوشه mysql و هم tmp را جابجا کنید .

از پوشه wamp بک آپ دارید کامل ؟

ممنون و تشکر از جناب آشوری و طالبی عزیز...gift

فایل کانفیک درسته...

بله WAMP رو کامل کپی کردم و پوشه TMP رو هم دارم...

با PHP Myadmin بک آپ گرفتم ولی نمیدونم چرا یه فایل چند کیلوبایتی بهم داده با فرمت زیپ که وقتی لودش میکنم فقط خود دیتابیس رو میسازه و جداول رو نمیاره...

هر دو پوشه رو کپی و تست کنید . اون فایل رو هم ارسال کنید بررسی بشه . خودتون هم البته کمی اطلاعات پایگاه داشته باشید میتونید چک کنید داخلش رو

ممنون استاد...

مشکل حل شد..خوشبختانه بک آپ هایی که گرفته بودم رو پیدا کردم!

مسیر بک آپ هام به اشتباه عوض شده بود و توی پوشه بک آپ یک پروژه دیگه واریز میشده! howit کلا درس خوبی شد واسم!

ممنون نکات خوبی از شما و همه اساتید آموختم...بازم تشکر از شما و جناب طالبی و جعفری عزیز :ds6a5d:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری