The Godfather

تغییر رنگ بک گراند و فونت و هاور هر آیتم از یک منو

9 پست در این موضوع

با درود و روز بخیر به شما استاد های گرامی

چطور میشه رنگ بک گراند و فونت و هاور هر آیتم از یک منو رو در قالب زیر از طریق خود پنل مدیریت جوملا ( منوها - ساخت هر آیتم و تنظیمات CSS ) و یا از طریق فایل های سی اس اس و .. .قالب ویرایش کرد؟

لینک قالب JSN Ares

لینک عکس از قسمتی که مد نظره

خیلی ممنون از شما

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

بک گراند و رنگ فونت منو های اصلی مشکلی نیست و قابل ویرایش هستند، ولی ساب منو یا همون زیرمنو ها هستند که مشکل ساز هستند و اگر بخوایم دو ساب منوی متفاوت، رنگ بندی متفاوتی داشته باشند قابل انجام نیست. ممنون میشم لطف کنید راهنمائی کنید.

[ATTACH=CONFIG]8097[/ATTACH]

ارسال شده در (ویرایش شده)

با بررسی css های این قالب ، به این نتیجه رسیدم که برای رنگی کردن آیتم های منو از یک الگوی جالب استفاده کرده :

div.jsn-modulecontainer ul.menu-mainmenu > li:nth-child(7n+1) > a

این سلکتور مربوط به منوی home هست که با کد زیر کنارش یه خط قرمز گذاشته :

div.jsn-modulecontainer ul.menu-mainmenu > li:nth-child(7n+1) > a {
   border-left: 3px solid #ae0000;
}

برای آیتم های بعدی 7n+1 رو یکی یکی زیاد کرده.یعنی برای آبی 7n+2 ، برای زرد 7n+3 الی آخر ....

حالا اگر برای زیر منوها بخواین کد بنویسید ، مثلا برای زیر منوی دوم که آبی هست ، میخواهیم بکش هم آبی بشه. از کد زیر استفاده میکنیم :

div.jsn-modulecontainer ul.menu-mainmenu > li:nth-child(7n+2) > ul {
   background: #5182c4;
}

یعنی از سلکتوری که گفتم کپی میگیریم ، به جای تگ a آخرش ul میزاریم و کد های دلخواهمون رو بهش انتساب میدیم.

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

با بررسی css های این قالب ، به این نتیجه رسیدم که برای رنگی کردن آیتم های منو از یک الگوی جالب استفاده کرده :

div.jsn-modulecontainer ul.menu-mainmenu > li:nth-child(7n+1) > a

این سلکتور مربوط به منوی home هست که با کد زیر کنارش یه خط قرمز گذاشته :

div.jsn-modulecontainer ul.menu-mainmenu > li:nth-child(7n+1) > a {
   border-left: 3px solid #ae0000;
}

برای آیتم های بعدی 7n+1 رو یکی یکی زیاد کرده.یعنی برای آبی 7n+2 ، برای زرد 7n+3 الی آخر ....

حالا اگر برای زیر منوها بخواین کد بنویسید ، مثلا برای زیر منوی دوم که آبی هست ، میخواهیم بکش هم آبی بشه. از کد زیر استفاده میکنیم :

}

یعنی از سلکتوری که گفتم کپی میگیریم ، به جای تگ a آخرش ul میزاریم و کد های دلخواهمون رو بهش انتساب میدیم.

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

بسیار ممنون از راهنمائیتون

ولی منظورم مانند این سایت بود:

403 Forbidden

هر ایتم از هر منو یک بک گراند جداگانه داشته باشه.

مثل آیتم های منوی اصلی که هر کدام یک رنگ دارند، ساب منو (های هر ایتم از منوی اصلی) هم دارای بک گراند با رنگ مجزا باشند.

حتی خواستم از قابلیت page class در تنظیمات هر آیتم منو در جوملا و یا اضافه کردن سی اس اس جداگانه برای هر ایتم منو در فایل css استفاده کنم که متاسفانه به دلیل کمبود تجربه نتونستم این کار رو بکنم.

بسیار ممنون میشم اگر لطف کنید راهنمائی کنید.

( در صورت باز نشدن نسخه اصلی سایتی که برای نمونه دادم ) منظورم مانند این منو بود: 17475143598266440326_Untitled-1.gif

خب بجای border-left: 3px solid #ae0000; که آقای طاهری فرمودن شما background: بزار

ممنون دوست عزیز

من هم همین کار رو کردم، ولی گفتم که با این کار رنگ بک گراند آیتم های منو ها عوض میشه، من میخوام رنگ بک گراند ساب منو ها عوض بشه، مثل عکسی که دادم

خب مهندس طاهری که گفتن بالا

کد:

}

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری