aynalserat

عدم ارسال ايميل ثبت نام و فعالسازي حساب کاربر

16 پست در این موضوع

امروز مشاهده کردم کاربری در سایت ثبت نام کرده و منتظر ایمیل تایید حساب کاربری جهت فعال سازی حساب خود است که این ایمیل برگشت خورده و به دست کاربر نرسیده است مجدداً تنظیمات سیستم را چک کردم اما ایرادی در آن نیافتم بصورت آزمایشی دو ثبت نام انجام دادم ولی متاسفانه ایمیل تایید حساب به ایمیل کاربری ارسال نمی شه و به ایمیل مبدا برگشت داده می شه و شرح خطا که نمی تونم توی تایپیک ارسال کنم لطفا اگه می تونید راهنمایی کنید

ممنونم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

تنظیمات ایمیل از تنظیمات کلی درست نیست . البته اگه تابع ایمیل روی هاستتون فعاله .

و اینکه انقدر این سوال در انجمن پاسخ داده شده با جستجو به نتیجه میرسید .

دقت کنید حتما ایمیل هاست باشه . و تنظیمی ممکنه روی سایت شما جواب نده . حالت های مختلف رو امتحان کنید.

همه چی درسته !!! من تا حالا ایمیل گوگل رو توی تنظیمات معرفی کرده بودم که درست جواب می داد چی شد یک مرتبه دیگه ارسال نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :33::33::33::auau::auau::auau:

همه چی درسته !!! من تا حالا ایمیل گوگل رو توی تنظیمات معرفی کرده بودم که درست جواب می داد چی شد یک مرتبه دیگه ارسال نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :33::33::33::auau::auau::auau:

از صفحه تنظیمات یه اسکرین شات بذارید بررسی بشه

آقای صدیقی عزیز قبلاً برای قسمت ایمیل فرستنده از ایمیل گوگل خودم استفاده می کردم و هیچ مشکلی نداشت الان اینطور شده

در ضمن تنظیمات smtp رو استفاده نمی کردم که بخوام بگم مشکل از این باشه

با مدیر سرور تماس گرفتم و ایشون گفتند که هیچ تغییری در سرور ندادند بازهم به قولی ایمیل گوگل ربطی به سرور و مدیر سرور نداره نظر شما چیه ؟

درود

خب برای جیمیل هم تنظیم داره .

این متن رو توی دانشنامه ببینید : آموزش: استفاده از Gmail برای ارسال ایمیل - دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی

آقا آموزش رو خوندم ولی چطور ممکنه من تا حالا فقط و فقط آدرس ایمیل گوگل خودم رو بدون نام کاربری و این تنظیمات که توی اموزش داده در بخش ایمیل فرستنده قرار داده بودم و هیچ مشکلی نداشت بعد از هر ثبت نامی هم ایمیل ارسال می کرد الان هم همین تنظیماتی که توی آموزش داده شده بود رو انجام دادم ولی بازهم نشد

الان هم همین تنظیماتی که توی آموزش داده شده بود رو انجام دادم ولی بازهم نشد

انجام دادم ولی نشد

برادران این مقداری از متن ایمیل خطا که برگشت داده می شه شاید کسی از این متن چیزی متوجه بشه

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

andisheh21@yahoo.com
   host mta7.am0.yahoodns.net [66.196.118.33]
   SMTP error from remote mail server after MAIL FROM:<aynalserat@gmail.com> SIZE=3047:
   553 5.7.1 [bL21] Connections will not be accepted from 78.46.40.77, because the ip is in Spamhaus's list; see http://postmaster.yahoo.com/550-bl23.html

در ضمن حالا متوجه شدم ایمیل گوگل که برای ثبت نام وارد می شه مشکلی نیست و ایمیل به دست کاربر می رسه و مشکل فقط برای ایمیل های یاهو هست لطفاً راهنمایی کنید .

متوجه شدم ایمیل گوگل که برای ثبت نام وارد می شه مشکلی نیست و ایمیل به دست کاربر می رسه و مشکل فقط برای ایمیل های یاهو هست لطفاً راهنمایی کنید .

مشکل رفع شد : پاسخ این مشکل این است :

با توجه به آزمایش هایی که انجام دادم و متن خطای فوق متوجه این موضوع شدم آی پی سرور هاستینگ که از انها سرویس می گیرم توسط یاهو بلاک شده است و چون ایمیل مبدا که در سایت در بخش ایمیل فرستنده معرفی شده است حساب گوگل می باشد تنها ایمیل های ثبت نام شده با جیمیل لینک فعال سازی دریافت می کردند و یاهو ایمیل های ارسالی از این آی پی را به عنوان اسپم به کل بلاک کرده بود که با راهنمایی های دوستان و مطالب رفع مشکل توسط یاهو توانستم با ورود به آدرس Blocklist Removal Center - The Spamhaus Project آی پی سرور را از بلک لیست خارج کنم که اکنون بعد از گذشت چند ساعت از بلک لیست خارج شده و لینک های فعال سازی به حساب های یاهو ارسال می شود .همچنین متوجه شدم که احتمالاً اگر برای بار دیگری همین آی پی سرور توسط یاهو بلاک شود دیگر قادر به حذف آن از بلک لیست نخواهیم بود .

برای من تجربه جدید و تازه ای بود پاسخ را خدمت دوستان گفتم تا اگر کسی با چنین مشکلی مواجه شد بتواند رفع کند .

اکنون چند سوال از اساتید محترم دارم :

1- چرا آی پی توسط یاهو بلاک شده بود ؟

2- به نظر دوستان ممکن است علت و عامل بلاک شدن آی پی خود من باشم ؟ یا ممکن است کاربران دیگری که از سرور استفاده می کنند عامل این موضوع باشند ؟

3- آیا ممکن است قالب نال شده و همچنین افزونه های نال شده علت اصلی بلاک شدن آی پی توسط سرور باشد ؟

سلام

اگر هاستتون اشتراکی هست، جواب سوال اولتون مشخصه . احتمال داره اون سایت ها اسپمر شده باشن یا مشکلی داشته باشن .

جواب سوال دومتون هم تو اولی بود . اگه شما اسکریپت های نال شده استفاده کردید ، حتما چک کنید سایتتون اسپمر نشده باشه . با چک کردن لاگ های سرورتون می تونید متوجه این موضوع بشید .

جواب سوال سومتون هم که تو دومی گفته شد :auau:

در کل اگه مشکل از شما نباشه ، بررسی کنید چون ممکنه مشکل ادامه داشته باشه و مجدد به بلک لیست برید .

یا علی

1 کاربر پسند دیده است

دوستان می خوام توی این زمینه چند سوالی بپرسم

1- چرا من تنها با وارد کردن آدرس ایمیل ( ایمیل سایت - جیمیل - یاهومیل) خود در تنظیمات بدون پرکردن سایر اطلاعات از قبیل نام کاربری و رمز عبور ارسال اییمیل بعد از ثبت نام انجام می شود ؟ ( مگه نباید یوزر و پسورد تعریف شده باشد ) من که به جز ایمیل فرستنده چیزی به جوملا تعریف نکردم؟

2- امنیت smtp یعنی چی ؟

خوشحال می شم دوستان جواب بدن و بفهمم چطور ممکنه موقعی که نه یوزر و نه پسورد در اختیار سیستم جوملا قرار دادی از طریق آدرس ایملت قادر به ارسال هست ؟

حتی وقتی توی بخش ارسال های ایمیل خودم می رم ایمیل هایی که از طرف سایت نوشته شدن رو می بینم .

دوستان کسی نیست کمک کنه ؟ من مجبورم هرچند گاهی پست بزنم تا تایپیک بیاد بالا یکی پاسخ بده لطفاً کمک کنید

ارسال شده در (ویرایش شده)

یک روز فاصله برای آپ کردن تاپیک کم هست . صبور باشید پاسخ داده میشه .

1- همین طوریه . البته یک سری محدودیت ها هم هست که توضیحش خارج از بحثه .

2- امنیت smtp مثل این میمونه که شما یک سایت رو با https باز کنید . برای امنیت اطلاعات تبادل شده هست .

در مورد مشکل اولتون هم میتونید از هاستینگ درخواست آی پی استاتیک کنید تا دیگه بلاک نشه :)

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری