shahab.khani

ایجاد موقعیت در قالب با فریمورک t3

20 پست در این موضوع

سلام

ببخشید که تایپیک تکراریه

من آموزش ساخت موقعیت رو خوندم اما با فریمورک T3یه خورده مشکل دارم

من میخواستم یه موقعیت تو قسمت چپ قالبم ایجاد کنم و چون تو قالبم از فریمورک t3 استفاده شده یه خورده گیج شدم

ممنون میشم کمک کنید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

باسلام

دوست عزیز مشکل شما دقیقا کجاست لطفا بیشتر توضیح بدید تا عرض کنم خدمتتون

موقعیت ماژول رو میخواید اضافه کنید به قالب؟یا اینکه تغییری در قالب اصلی خودش میخواید بدید؟؟؟

بایستی توی پوشه tpls استایل رو تعریف کنید و توی پوشه blocks واقع در همان پوشه position های مورد نظر خودتون رو ایجاد کنید

من با استفاده از آموزشی که یکی از دوستان تو همین فروم گذاشته بود یه موقعیت سمت راست در ادامه ی موقعیت قبلی ایجاد کردم

اما سمت چپ موقعیت نداره و میخوایم یه موقعیت جدید بسازم

الکترونیک و فناوری اطلاعات | آی سی تی نیک | ictnic|پروژه های میکروکنترلرavr وarm

اگه لطف کنید و مرحله به مرحله بگید ممنون میشم

دوست عزیز منظور شما رو متوجه نمیشم لطفا تصویر یا ویدئویی ارسال کنید تا کامل راهنماییتون کنم چکاری انجام بدید

موفق باشید

ارسال شده در (ویرایش شده)

یه عکس با paint کشیدم

تو عکس موقعیت چهار رو که مشخص کردم

میخوام این موقعیت رو اضافه کنم

موقعیت های 1 و 2 و 3 رو دارم

میخوام 4 رو خودم بسازم

مفهوم رو نرسوندم ؟؟؟؟:auau:

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

فایلی که پیوست کرده رو در پوشه template/templatename/tpls/bocks اکسترکت کنید (فایل blocks.zip):

[ATTACH]8565[/ATTACH]

سپس یک استایل در پوشه template/templatename/ ایجاد کنید(فایل php هست هر استایل) و موقعیت های قالب رو برای اون تعریف کنید مثلا این فایل داره اون موقعیت ها رو برای شما به نمایش در میاره:فایل (default.zip)

[ATTACH]8566[/ATTACH]

موفق باشید

اما یک توضیح کوتاه در این مورد:

در فریم ورک t3 برای ایجاد موقعیت ها بایست ابتدا در پوشه tpls یک استایل تعریف کنید که با ایجاد یک فایل php این امکان به شما داده میشه (در پنل مدیریت نیز قابل انجام هست)

سپس در پوشه blocks واقع در همان پوشه شما بایستی موقعیت های ایجاد شده رو با ایجاد یک فایل php ایجاد کنید (position بندی کنید)

سپس در فایل های ایجاد شده موقعیت های مورد نظر خود شامل موقعیت نمایش ماژول و کامپوننت رو ست کنید

البته این عمل در سایر فریم ورک ها نظیر helix و gantry به سادگی به انجام چند کلیک قابل انجام هست در واقع میشه با Drag&ِDrop این کارها رو انجام داد که احتمالا توی نسخه های آتی t3 این مورد نظر گرفته شود

موفق باشید

سلام خیلی ممنون که وقتتون رو اختصاص دادید

ولی تو هاست جستجو کردم اصلا پوشه ای به اسم tpl وجود نداره

در پوشه template و توی قالب مورد نظر شما که بر اساس t3 طراحی شده این پوشه موجود می باشد

خیلی ممنون که جواب دادید

اما اگه اجازه بدید میخوام سوالم رو تغییر بدم

لطفا عکس ضمیمه رو ببینید

موقعیت های قالب من بطور دقیق به شکل زیر هست

گفتم اگه بشه موقعیت position7 رو بیارم سمت چپ موقعیت content-mas-top کارم خیلی راحت تره

و دیگه نیازی به ساخت موقعیت نخواهد بود

ممنون میشم اگه کمک کنید

دوست عزیزم لطفا پوشه templateر و کامل برای بنده ارسال کنید یا سایت رو آنلاین کنید تا درستش کنم واستون و کامل توضیح بدم که چکاری بایست انجام بشه

موفق باشید

دوست عزیزم شما از قالب پیش فرض خود t3 استفاده میکنید اگر اشتباه نکنم و نیاز به تغییری در ساختار برنامه نویسی اصلا

فقط وارد منوی مورد نظرخودتون بششید(مثلا خانه) از قسمت Template Style گزینه default رو انتخاب کنید مشکل شما حل میشه احتما 99 درصد

تست کنید اگر مشکلی بود اطلاع بدید

من میخوام جای یه موقعیت رو تغییر بدم و همچین چیزی داخل تنظیمات قالب نیست

اون تنظیمات default و اینا رو هم تغییر دادم چیزی نشده

تو فریمورک های دیگه دیدم که حالت left-main-right یا righ-main-left و این چیزا هست ولی تو این فریمورک

به غیر از تغییر رنگ قالب به هیچ چیز دیگه ای دسترسی ندارم

دوست عزیزم تغییر موقعیت در این فریم ورک یک مقدار پیچیدگی داره ولی خب باتوجه به اینکه شما از قبال پیش فرض استفاده میکنید 100 درصد روشی که عرض کردم جوابگو هست توی سایر فریم ورک ها شما میتونید با Drag&Drop تغییر بدید که فعلا توی این نسخه از فریم ورک های t3 همچین قابلیتی ارائه نشده

بنده نمیتونم دسترسی از شما بگیرم و براتون درست کنم این بخش رو (طبق قوانین انجمن) منتظر باشید یکی از مدیران براتون این مورد رو حل و فصل کنند روشی که عرض کردم بازم تکرار میکنم 100 درصد قابل انجام هست

پس میشه بی زحمت یه بار دیگه کامل مراحلو بگید

چون تو تنظیمات قالب چند تا گزینه هست که روی default قرار میگیره

ی*** مال رنگ تم ی*** مال پروفایل و ...

در ضمن یه سوال چطور ممکنه با این کار من موقعیت ها عوض بشه ؟؟؟؟

دیفالت ها سه ستاره شد

به استایل ها به قالب مربوطه رفتم و از قسمت Language & Page Assignments که home توش بود به default تغییر دادم

بقیه چیزا هم به غیر از رنگ تم همه چیز روی دیفالت هستش

به استایل ها به قالب مربوطه رفتم و از قسمت Language & Page Assignments که home توش بود به default تغییر دادم

بقیه چیزا هم به غیر از رنگ تم همه چیز روی دیفالت هستش

مدیران عزیز کسی میتونه کمک کنه ؟؟

ترکیب

پس میشه بی زحمت یه بار دیگه کامل مراحلو بگید .....

کاربر shahab.khani ارسال اسپم و پست مکرر ، خلاف قوانین هست و در صورت تکرار مطابق قوانین برخورد خواهد شد . بعد از درج سوال ، صبور باشید تا پاسخ داده شود .

قوانین انجمن را نیز مطالعه کرده و رعایت کنید . پست های شما ترکیب شد .

دوست عزیزم پاسخ شما در تاپیک بالا عرض کردم این روش 100 دردصد جواب میده شما تست کنید مشکلی بود اطلاع بدید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری