mahsara

نشان داده نشدن منوی اصلی

12 پست در این موضوع

با سلام خدمت همه

اشنایی من با جوملا در حد چند روز هست، البته php و css و html بلدم. من جوملا 2.5.4 نصب کردم و چندتا قالب ار همین سایت دانلود کردم. وقتی قالبها رو نصب میکنم با موفقیت نصب میشه ولی وقتی اونو پیش فرض میکنم توی سایت منوی اصلی رو نشون نمیده. تنظیم خاصی باید انجام بدم؟ فقط وقتیکه قالب پیش فرض اولیه خود جوملا که قالب امیر کبیر هست رو میذارم منو نشون داده میشه.

با تشکر از راهنمایی شما

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ارسال شده در (ویرایش شده)

ورودتونو به جمع کاربران انجمن جوملای ایران تبریک میگم

قالب هایی که استفاده میکنین بگید تا کمکتون کنیم

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri
غلط املایی

قالب jp-business رو میگم بقیه هم روشون کار کنم چشم سعی میکنم ارائه بدم

در مدیریت قالب ها روی قالب JP-business کلیک کنین صفحه ی تنظیمات باز میشه به تب profiles برین گزینه ی menu type در بخش menu settings رو روی منوی اصلی و گزینه ی بعدش یعنی menu system رو روی mega بزارین تنظیمات رو save یا ذخیره کنین و سایتتون رو باز کنین منو اومد،نه؟؟

موفق باشین

برید موقیعت های قالب رو نگاه کنید چون هر قالبی موقعیت منو متفاوته

بعد که فهمیدید موقعیت منوی قالب جدید چیه باید برید در تنظیمات ماژول منو اصلی و موقعیت اون رو تغییر بدید تا نمایش داده بشه

خیلی ممنون از راهنمایی

در مدیریت قالب ها روی قالب JP-business کلیک کنین صفحه ی تنظیمات باز میشه به تب profiles برین گزینه ی menu type در بخش menu settings رو روی منوی اصلی و گزینه ی بعدش یعنی menu system رو روی mega بزارین تنظیمات رو save یا ذخیره کنین و سایتتون رو باز کنین منو اومد،نه؟؟

توی تنظیمات رفتم و دیدم تنظیمات خودش همینایی هست که گفتید و تغییری ندادم اما وقتی ذخیره زدم و سایتو دیدم منو اومده بود!!!

در تنظیمات ماژول منو اصلی و موقعیت اون رو تغییر بدید

با اینکه منو دارم ولی در ماژول ها منوی اصلی رو ندارم؟ چرا مگه میشه؟؟؟ ماژول منوی کاربری و منوی پایین دارم ولی اینو ندارم!

سوالم دیگم اینه که قالبهایی که قسمت content ان دو یا سه ستونه هست (مثل jp professional) تنظیمی هست که متن فقط یک ستونه باشد؟ یا اینکه باید خود فایلهاشو اصلاح کنم؟

نحوه نمایش محتوا دست خودتونه .. زمانی که منو میسازید میتونید در تنظیماتش تعیین کنید که چند ستونه نمایش بده .. تنظیمات منوهایی که مربوط به نمایش مطالب هست رو چک کنید

با اینکه منو دارم ولی در ماژول ها منوی اصلی رو ندارم؟ چرا مگه میشه؟؟؟ ماژول منوی کاربری و منوی پایین دارم ولی اینو ندارم!

با کمک ماژول نقشه سایت میتونی یه کپی از قالبت در هرجا که میخای بزاری.چپ راست پایین و کل موقعیت های قالبتون

موفق باشین

نحوه نمایش محتوا دست خودتونه .. زمانی که منو میسازید میتونید در تنظیماتش تعیین کنید که چند ستونه نمایش بده .. تنظیمات منوهایی که مربوط به نمایش مطالب هست رو چک کنید

منظور من تعداد سطوح منو نیست. منظورم اینه که میخوام متن اصلی صفحه یعنی متنی که در قسمت وسط نوشته میشه یک ستون باشه در صورتیکه الان در قالب jp_professional دو ستون است، مثل روزنامه یا مقاله

فکر میکنم باید فایل های css رو تغییر بدم. میتونید کمک کنید که کدوم یکی از فایلهای سی اس اس این قالب رو باید تغییر بدم؟ این قالب 5 تا فایل سی اس اس داره. و چه تغییری باید بدم؟

با کمک ماژول نقشه سایت میتونی یه کپی از قالبت در هرجا که میخای بزاری.چپ راست پایین و کل موقعیت های قالبتون

مگر منو برای نمایش داده شدن نباید یک ماژول مخصوص به خودشو داشته باشه؟ من الان منوم نمایش داده میشه ولی در ماژول هام ماژولی به نام "منوی اصلی" ندارم!

متوجه نشدم که شما برای چی فرمودید باید کپی بگیرم

نمیدونم چرا اصلا با جوملا راحت نیستم. یک پی دی اف اموزشی هم ازش خوندم که البته مال نسخه 1.5 بود ولی هنوز خیلی مشکل دارم. کسی میتونه راهنمایی کنه برای بیشتر یاد گرفتنش باید چکار کنم؟ البته الان بیشتر مشکلم با قالبه در واقع یک اموزشی برای کار با قالبها تغییر اونها تغییر منو برای قالب های مختلف و ... لازم دارم.

ممنون از کمکتون

ویرایش شده در توسط mahsara

سلام

برای یادگیری در مورد جوملا همین توی انجمن میتونید کلی مطالب پیدا کنید

یه سر به بخشهای مختلف انجمن بزنید میتونید چیزای خوب و آموزشی زیادی پیدا کنید

هر جا هم به مشکل خوردید توی بخش مربوطه بگید دوستان و اساتید راهنمایی میکنن

موفق باشید

هر چی وابسته به آموزش نشین بهتره.اونی که این آموزشا رو نوشته که خدادادی یاد نگرفته.شما سعی کنید خودتون یاد بگیرید.با لوکال هاست کار کنین که هزینه ای نداشته باشه و با قالبا کار کنین این تیک رو بردارین اون یکی رو بزنین.همه چیز رو تست کنین تا بفهمین چی به چیه.البته انجمن هم کمک زیادی میتونه کنه تا زودتر یاد بگیرید.

و اما بریم سر سوالتون که گفتین منو دارین و برای چی کپی بگیرین ازش؟اگر به دموی آنلاین یا تصویر قالب JP-business دقت کرده باشین دو تا منو داره یکی سمت چپ یکی بالا.سمت بالا که مال خود سیستمه ولی سمت چپی همون کپی از اصلی هست و بعضی از طراحا برای زیبایی سایتشون ازش استفاده میکنن.بعضی وقتا اصلا کاربر میخاد مثل نیوک یا وردپرس علاوه بر منوی بالا یه منو هم سمت راست داشته باشه که با اون درستش میکنه.

امیدوارم چیزی ازش فهمیده باشین

موفق باشین و سربلند

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری