rezabaghaie

سطح علمی اعضا + نظر درمورد سیستم آموزشی کشور

24 پست در این موضوع

با عرض سلام و خسته نباشید و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان در درگاه حق.

من واسه پروژه پایان ترم دانشگاه درحال تهیه تحقیق آماری جامعه شناسی it از سطح علمی کاربران فروم های مختلف با موضوعات مختلف هستم.

واسه همین توی اکثرا فروم های بزرگ و تخصصی با موضوعاتی از قبیل کامپیوتر ، برنامه نویسی ، اینترنت ، طراحی و گرافیک ، سخت افزار ، موسیقی و بازی

این تاپیک رو زدم تا سطح سواد و سطح علمی اعضا رو بدست بیارم.

از شما دوستان عزیز هم میخوام تا با همکاری در این تاپیک من رو یاری کنید.

در ضمن چون این پروژه به دست مسوولین it کشور و وزارت آموزش و پرورش هم خواهد رسید قرار شده تا دوستان نظرات خودشون رو درمورد سیستم آموزشی ارائه بدهند و در صورتی که پیشنهاد و یا انتقادی دارند حتما قید کنند. لازم به ذکر است که در پروژه نام و مشخصات افراد ذکر نخواهد شد.

1- نام و نام خانوادگی: (این مورد توی پروژه ذکر نمیشه ولی بدلیل اینکه شاید طرح پیش نهادی کاربر مورد توجه قرار گرفته شود ، برای قدر دانی حقی ضایع نشود)

2- سابقه تحصیلی: (لطفا تمام گزینه ها را کامل تکمیل نمایید)

دیپلم: کاردانی: کارشناسی: ارشد: دکتری:

3- تخصص ها:(زبان های برنامه نویسی نیز ذکر شود)

4- آشنایی با زبان های خارجه:

5- طرح ها و اختراعات:

6- دلیل حضور در این انجمن:

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟

با تشکر.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام

جناب rezabaghaie عزیز، لطفا از ارسال اسپم و متون بی محتوا پرهیز کنید. دوستانی که تمایل دارند، حتما همکاری خواهند کرد.

با تشکر

دوستان همکاری شما بیشتر از 2 دقیقه زمان نمیبره...

با تشکر از همه دوستان - حتما عدم همکاری اعضای joomlaforum در این پروژه ذکر خواهد شد و از آنجایی که قرار بود به سایت های تخصصی امتیاز داده شود....

متاسفم برای مدیران...

ارسال شده در (ویرایش شده)

1- نام و نام خانوادگی: مجید فتحی

2- سابقه تحصیلی: (لطفا تمام گزینه ها را کامل تکمیل نمایید)

دیپلم: ریاضی

ارشد: ماشین های کشاورزی

3- تخصص ها: تخصص اصلی matlab ، labview ,

زبان های وب : php , javascript , mysql در سطح متوسط

4- آشنایی با زبان های خارجه: شاید در حال حاضر اگه ازمون ielts بدم 6 -6.5 باشه.

5- طرح ها و اختراعات: دستگاه تست برش مستقیم خاک به روش جدید.

خشک کن خرشیدی

6- دلیل حضور در این انجمن: علاقه به وب و محیط مناسب جوملا فروم برای رفع مشکلات ، محیط دوستانه

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟ همش مشکل هست . عدم استعداد یابی ، متد اموزش غلط

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟ درست هست کپی برداری هیچ وقت جواب نداده و نخواهد داد ولی اخد الگوی اموزش و تطابق با ساختار کشور ما می تواند مناسب باشد.

با تشکر از همه دوستان - حتما عدم همکاری اعضای joomlaforum در این پروژه ذکر خواهد شد و از آنجایی که قرار بود به سایت های تخصصی امتیاز داده شود....

متاسفم برای مدیران...

خیلی ناراحت نشید . این دوستان اینقدر در اینجور نظر سنجی های شرکت کردن و نتیجه ایی ندیدند که دیگه تمایلی برای شرکت ندارد.

ولی من از دوستان می خوام به دوستمون کمک کنند و در شرکت کنند.

(راستی گزارش اینا هم هرجا می خواهید بدید:nasihat: دوستان اگر شرکت کنند فقط به خاطر خود شخص شماست نه چیز دیگه که امتیاز بگیرن از جایی ...)

ویرایش شده در توسط majid.fathi

1- نام و نام خانوادگی: وحید طاهری

2- سابقه تحصیلی:دوم دبیرستان-ریاضی

3- تخصص ها: طراحی گرافیک و سایت و کار با فتوشاپ.ایلوستریتور.کورل دراو و سایر برنامه های گرافیک

زبان های وب :متاسفانه در این زمینه کامل نشدم هنوز

4- آشنایی با زبان های خارجه: زبان انگلیسی در سطح متوسط

5- طرح ها و اختراعات: -

6- دلیل حضور در این انجمن: علاقه به وب و محیط مناسب جوملا فروم برای رفع مشکلات ، محیط دوستانه (مثل دوست خوبمون آقا مجید)

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟یکی از مشکلاتش شناختن زبان انگلیسی به عنوان زبان بیگانست

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟ -

دوست عزیز ناراحت نباش.بالاخره همه مشکلات خودشون دارن و سرشون توی لاک خودشونه.اگر اطلاعاتی که من دادم مفید نبوده معذرت میخوام

موفق باشی در تمام مراحل زندگی

1- نام و نام خانوادگی: امین پورسعید

2- سابقه تحصیلی: در حال تحصیل سوم دبیرستان - ریاضی و فیزیک

3- تخصص ها:طراحی سایت - برنامه نویسی - گرافیک و مالتی مدیا

زبان های برنامه نویسی ( php : تاحدی - css : میشه گفت زیاد - html - vb )

4- آشنایی با زبان های خارجه:انگلیسی تاحدی که بتونم حرف بزنم - ترکیه به صورت کامل

5- طرح ها و اختراعات: اختراع که نکردم تا به حال ولی یه طرح داشتم مثل مجموعه های نرم افزاری کینگ یه پک زده بودیم که متاسفانه هیچ یک از سازمان های محترم به دلیل کمبود بودجه حمایت نکردن !

6- دلیل حضور در این انجمن: فعالیت در محیی سالم با دوستانی مهربان و گسترش و توسعه جوملا و آموزش دادن و یادگرفتن و کمک رسانی به سایرین

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟ مثل مجید میگم عدم استعداد یابی و عدم رسیدگی به سایر مدارس کشور ! مخصوصا مدارس منطقه ما !

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟ افزایش ساعات درسی نه کاهش ! آموزش به روش های نوین و استعداد یابی صحیح ! استفاده از دبیران مجرب و عالم در مدارس نه دبیران تازه کار و... ! که زورشون به شاگرد هم نمیرسه !!!

1- نام و نام خانوادگی: نوید سهرابی

2- سابقه تحصیلی: دانشجوی مهندسی نرم افزار - کاردانی

3- تخصص ها:فتوشاپ - میکس و مونتاژ ادیوس - جوملا - مدرس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر تبریز به مدت 3 سال - رسانه های دیجیتال کشور 1 سال و ...

4- آشنایی با زبان های خارجه: انگلیسی - ترکی استانبولی - فارسی

5- طرح ها و اختراعات: سامانه پاساژ الکترونیک در تبریز

6- دلیل حضور در این انجمن: افزایش سطح علمی و همکارب جهت توسعه جوملا فارسی در ایران

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟ نا مرتبط بودن محتوای درسی با شغل های آینده !!!

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟ افزایش سطح علمی اساتید ! علم به همراه کار و عملی نه تنهاذ تئوری و ...! ایجاد بستر مناسب برای استعداد یابی جوانان و میدان دادن به کارها و ایده ها ( که اغلب با فرستادن دنبال نخود سیاه همه رو از سرشون وا میکن !)

موفق باشید

بعد از پاسخ به تایپک زیر ، پروفایل قابل مشاهده خواهد بود.

پاسخ شهبات

ویرایش شده در توسط reza.sh
پاسخ شهبات

1- نام و نام خانوادگی: پویا حیاتی

2- سابقه تحصیلی: کارشناسی (کامپیوتر-نرم افزار)

3- تخصص ها:(مدیریت شبکه mcitp ، برنامه نویسی برنامه های ویندوزی #c تحت وب asp.net).

4- آشنایی با زبان های خارجه:انگلیسی (خوب).

5- طرح ها و اختراعات:طرحی در مورد سیستمی کردن اطلاعات پزشکان طرف قرارداد بانک صادرات خوزستان دادیم اما به خاطر دید سنتی مدیران ناکارآمد که به نظر من یکی از مشکل های عدم پیشرفت جامعه اقتصادی همین مدیران هستند طرح به جایی نرسید.

خلاصه ای از کار: بانک صادرات هر ساله میلیون ها تومان هزینه طراحی و چاپ دفترچه های پزشکان طرف قرارداد خودش میکنه اطلاعات موجود در دفترچه :نام،تلفن،آدرس و نوع تخصص پزشکان هست.طرحی دادیم که این اطلاعات با یک زبان برنامه نویسی نوشته و به صورت یک فایل نصبی در سیستم های کاربران و سایر اشخاص که به اطلاعات نیاز دارند قرار بگیره.قابلیت های برنامه :

1.دو زبانه بودن فارسی و عربی (همونطور که میدونید قومیت های عرب در خوزستان کم نیستند).

2.معرفی و جستجوی پزشکان به همراه تصویر پزشک و مطب بر اساس آیتم های مختلف (نام،نام خانوادگی،آدرس و تخصص).

3.فایل راهنمای استفاده از برنامه (هر چند برنامه اینقدر ساده و روان بود که نیاز به خواندن فایل راهنما هم نبود چه برسه به اینکه بخوان کلاس آموزشی کار با برنامه بزارن).

4.امکان بروز رسانی در هر لحظه (خیلی مواقع در طول این یکسال بعد از چند ماه به خاطر نارضایتی کارمندان قرارداد با دکتر مربوطه بهم میخورد و یا دکتر جدیدی به سیستم اضافه میشد که به خاطر استفاده از سیستم سنتی (دفترچه ها) امکان بروز رسانی تا سال جدید و در نظر گرفتن بودجه مربوط به چاپ نبود.

5.هزینه برآورد شده برای تولید برنامه خیلی کمتر از هزینه های چاپ بود.

و خیلی موارد دیگه...

شرح قرار ملاقات با ایشون و بیاناتشون رو دیگه نمیگم چون داستان طولانی میشه و خنده بازار دیگری راه میفته!

این فقط یک نمونه هست در این کشور این قبیل موارد خیلی زیاد هستند مطمئنا" دوستانی که از نزدیک در بازار کار فعالیت می کنند صحبت های بنده رو بهتر درک می کنند (اشخاصی که سر جای خودشون نیستن).

6- دلیل حضور در این انجمن:

تازه با جوملا آشنا شدم برادرم اینجا و چند انجمن دیگه رو معرفی کرد خواستم ببینیم چقدر این سیستم مدیریت محتوا قابل انعطافه و ... .

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟

از نظر من سیستم آموزشی یک مشکل نداره دارای مشکلات متعددی هست.

چند مورد:

1.عدم منابع مناسب جهت یادگیری و پرورش نیروی متخصص مخصوصا" در حوزه کتاب های تخصصی.

2.عدم وجود نهادی خاص برای پیدا کردن و پرورش استعداد ها از دوران دبستان تا جوانی.

3.عدم سیر مباحث و دروس دانشگاهی همزمان با بازار کار داخلی حالا جهانی که دیگه بماند.

و خیلی موارد دیگه که از نظر من موارد فوق مهمترین هستند.

اگر دقت کنید مشکلات مشخص هستند و عموما" همین موارد رو متذکر میشن اگر واقعا" تلاش بشه و این مشکلات حل بشن در آینده نزدیک شاهد تغییرات بزرگ و خوبی خواهیم بود.

در حال حاضر باید مشکلات موجود حل بشن و بعد به طرح هایی فکر کرد که بشه با اعمالشون پیشرفت بیشتری حاصل بشه چون هر طرحی هر چقدرم هم خوب باشه علاوه بر مزیت هایی که داره در زمان اجرا مشکلات کوچکی رو هم با خودش میاره که اگر مشکلات قبلی حل نشده باشن با این طرح جمع می شوند و فرآیند نتیجه گیری باز زیر سوال میره.

1- نام و نام خانوادگی: فرزاد آقایی

2- سابقه تحصیلی:

کارشناسی مهندسی نرم افزار

3- تخصص ها:php , javascript , mysql در سطح متوسط -گرافیک و کار با کورل و فتوشاپ و این دیزاین و flsh

4- آشنایی با زبان های خارجه:انگلیسی و عربی

5- طرح ها و اختراعات:اختراع که چی بگم چند ایده برای مخترعین و یه کار برای مهندسین ساختمانی و مجری گری پنهانی در مراسمات رسمی شرکت

6- دلیل حضور در این انجمن: علاقه شدید قلبی (عشق) به وب و طراحی وب به خصوص با جوملا | یادگیری و آموزش و استفاده از مهندسین متخصص جوملا

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟ خوب همه دوستان گفتن مشکل که زیاد هست و امیدوارم بهتر از این بشه و اولا آموزشها و روش اون بهتر از این بشه ...

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟خوب آموزش به صورت پیشرفته نوین مثله کشورهای فرانسه و آلمان و همینطور استعداد یابی و دونستن ارزش ها وقتی که دانشمندان هستن نه وقتی که !!!!

ویرایش شده در توسط sornagostar

نمی خوام گلایه کنم ولی خودتون ببینید حتی یک تشکر پای پست بچه ها نیومد . بعد انتظار دارید مسئولین :nasihat: ...

من به شخصه از همه دوستان که وقت گذاشتن تشکر می کنم.

1- نام و نام خانوادگی: فربد گلشنی

2- سابقه تحصیلی: در حال تحصیل اول دبیرستان

3- تخصص ها:

امنیت سایت و سرور

تحت وب : html و css و php هم تا حدی .

application :

vb6

vb.net

4- آشنایی با زبان های خارجه: انگلیسی

5- طرح ها و اختراعات: خیر

6- دلیل حضور در این انجمن: همکاری با دوستانم

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟ مشکلات رو که دوستان گفتن ولی واقعا فقط میشه گفت امیدوارم اصلاح شه

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟ فقط اینکه از متخصصین در زمینه های IT یکم بهتر و بیشتر استفاده شه خیلی بهتره و سعی کنند از کسانی که از حفره های امنیتی استفاده می کنند به جای اینکه بیان و براشون مشکل ایجاد کنند ازشون کمی استفاده کنند.

با تشکر.

1- نام و نام خانوادگی: فربد گلشنی

2- سابقه تحصیلی: در حال تحصیل اول دبیرستان

با تشکر.

خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااا - مگه می شه.

دوستان خوهشن شما هم پست بزنید بینیم اینجا چه خبره

1- نام و نام خانوادگی: رضا بقایی مقدم

2- سابقه تحصیلی:

دیپلم: موسیقی و برق صنعتی!

کاردانی: IT

کارشناسی مهندسی نرم افزار

3- تخصص ها: ASP.net - C# - Action Script (flash) - photo shop - html - C++ - windows application - Web application

4- آشنایی با زبان های خارجه:انگلیسی تقریبا فول

5- طرح ها و اختراعات: طراحی سیستم دورکاری با استفاده از web application -طراحی نقشه شغلی مشهد با استفاده از GIS و HTML که مقام هم داشت توی خوارزمی - استفاده از web application برای شرکت .... که بعد استفاده حتی دیگه لازم نبود یک نفر هم توی شرکت باشه + داشتن چرخه کامل کار - پیاده سازی یک نرم افزار روانشناسی که بر اساس سیستم های خبره کار میکنه ولی زبان برنامه نویسی بجای lisp از C# استفاده شده ! (سومین نفر تو ایران که سیستم هوش مصنوعی رو با C# پیاده سازی کرد)

6- دلیل حضور در این انجمن: من از php متنفرم - جوملا تونست نیازهای منو برای طراحی سایت همراه پنل کاربری برآوده کنه!

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟ آموزش ها در دانشگاه کاربردی نیست و خیلی قدیمیه - هنوز برنامه نویسی شی گرا و اسمبلی تدریس میشه!

8- چه پیشنهادی برای بهبود سیستم آموزشی دارید؟خوب آموزش به صورت پیشرفته نوین مثله کشورهای فرانسه و آلمان و همینطور استعداد یابی و دونستن ارزش ها وقتی که دانشمندان هستن نه وقتی که !!!!

میگم این پست هم بهونه ی خوبی شد تا هم دیگرو بهتر بشناسیم.ممنون از همه دوستان که به دوست خوبمون رضاجان در تهیه این گزارش کمک کردند و میکنند

میگم این پست هم بهونه ی خوبی شد تا هم دیگرو بهتر بشناسیم.ممنون از همه دوستان که به دوست خوبمون رضاجان در تهیه این گزارش کمک کردند و میکنند

واقعا ممنون- انشالله این گزارش حداقل یک درصد روی کسانی که متولی اینترنت و آموزش هستند تاثیر بزاره.

البته یه جورایی خودنمایی علمی هم هست این تاپیک (خودنمایی در ورزش و علم از بهترین خودنمایی هاست.حدیث)

ویرایش شده در توسط rezabaghaie

خیالتون رو راحت کنم مهندس بقایی که ورودی و خروجی دانشگاه های ما تا 1 میلیون سال دیگه همینه!

نگرد نیست گشتم نبود

15 سال تو حوزه it دارم کار میکنم هر سازمان و نهادی رو بگی کار کردم باهاشون .. خسته نکن خودتو

حداقل همین اینترنتی ذغالی رو نگیرن ازمون بقیه اش پیش کش!!

1- نام و نام خانوادگی: علی -----

2- سابقه تحصیلی: دیپلم:علوم تجربی - دکتری: دکتری حرفه ای - (سال سوم پزشکی)

3- تخصص ها:طراحی سایت - زبان های برنامه نویسی ( php و html: متوسط )

4- آشنایی با زبان های خارجه:انگلیسی تقریبا زیاد

5- طرح ها و اختراعات: -----

6- دلیل حضور در این انجمن: طراحی سایت رو از اینجا شروع کردم و یاد گرفتم، دوست دارم در حد خودم به بقیه یاد بدم و جبران کنم

7- به نظر شما مشکل سیستم آموزشی کشور چیست؟ 1.وجود دروسی در دوره ی دبیرستان که ربطی به آینده رشته ها نداره!

تجدید نظر در محتوای درسی - دادن امکانات آموزشی(از قبیل کادر آموزشی و کلاسهای تقویتی کنکور به تمام مدارس در سطح یکسان نه با اختلاف فاحش!

با سلام و احترام خدمت همه اساتید

من به دلیل اینکه به این تاپیک مشکوک بودم وظیفه دونستم یکسری نکات رو مطرح کنم تا دوست عزیزمون آقای بقایی که کمتر از یکماهه عضو این انجمن شدن با پاسخ به اون ها شبهات رو برطرف کنند.

اول اینکه جناب بقایی ما آشنایی خیلی کمی با حضرتعالی داریم و در حقیقت هیچی از شما نمی دونیم. سایت پایین امضاء شما هم برقرار نیست و تقریبا شما چراغ خاموش حرکت می کنید و این مسائلی رو در بر می گیره که اشاره می کنم.

اول اینکه دادن هر گونه اطلاعات در هر سطحی به یک فرد ناشناس تحت هر عنوانی (پروژه تحقیقاتی یا علمی یا کاری) اشتباه بوده و در صنعت آی تی نکوهیده است.

شما حداقل باید از طرف یکی از مدیران که ارجح ترین آن ها جناب آقای مهندس طالبی عزیز می باشد تایید بشید تایید اطلاعات شناسنامه ای شما و دانشجویی شما (اینکه کدام داشنگاه مشغول هستید و استاد مربوطه و یکسری اطلاعات مربوط به پروژه پایانی شما) اخذ این اطلاعات خیلی کاری نداره و ظرف 24 ساعت می شه صحت و سقم اونا رو تایید کرد.

بعد از آن شما با صلاحدید مدیران مجاز به جمع آوری اطلاعات هستید.

نکته دوم می شه بفرمایید این نهادی که می خواد به انجمن ها امتیاز بدهد و اگر انجمنی همکاری نکند امتیاز منفی می گیرد کدام سازمان و نهاد است. لطفا دقیق ذکر کنید تا بنده و سایرین در جریان این قوانین قرار بگیریم.

لازم به ذکر است تنها یک وزارت خونه (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و زیر مجموعه هایش مجری نظارت بر سامانه های اینترنتی و آنالیز آنهاست و فکر نمی کنم وزارت آموزش و پرورش یا آموزش عالی ربطی به این جریان داشته باشه. و اجازه امتیاز بندی داشته باشند و اگر هم بصورت لوکال اینکارو بکنند به نظر شما چه ارزشی داره این امتیازات. و کجا ازش استفاده می شه لطفا بیشتر توضیح بدین.

در پایان امیدوارم این نکات که خیلی جمع و جور گفتم باعث دلخوری نشه و کاربران گرامی مانند فریاد زدن رمز عابر بانکشون در مغازه ها برای استفاده از دستگاه های pos هر اطلاعاتی رو هر چند کم ارزش، هر جایی فریاد نزنند.

ویرایش شده در توسط senator
1 کاربر پسند دیده است

من به دلیل اینکه به این تاپیک مشکوک بودم وظیفه دونستم یکسری نکات رو مطرح کنم تا دوست عزیزمون آقای بقایی که کمتر از یکماهه عضو این انجمن شدن با پاسخ به اون ها شبهات رو برطرف کنند.

اول اینکه جناب بقایی ما آشنایی خیلی کمی با حضرتعالی داریم و در حقیقت هیچی از شما نمی دونیم. سایت پایین امضاء شما هم برقرار نیست و تقریبا شما چراغ خاموش حرکت می کنید و این مسائلی رو در بر می گیره که اشاره می کنم.

اول اینکه دادن هر گونه اطلاعات در هر سطحی به یک فرد ناشناس تحت هر عنوانی (پروژه تحقیقاتی یا علمی یا کاری) اشتباه بوده و در صنعت آی تی نکوهیده است.

شما حداقل باید از طرف یکی از مدیران که ارجح ترین آن ها جناب آقای مهندس طالبی عزیز می باشد تایید بشید تایید اطلاعات شناسنامه ای شما و دانشجویی شما (اینکه کدام داشنگاه مشغول هستید و استاد مربوطه و یکسری اطلاعات مربوط به پروژه پایانی شما) اخذ این اطلاعات خیلی کاری نداره و ظرف 24 ساعت می شه صحت و سقم اونا رو تایید کرد.

بعد از آن شما با صلاحدید مدیران مجاز به جمع آوری اطلاعات هستید.

نکته دوم می شه بفرمایید این نهادی که می خواد به انجمن ها امتیاز بدهد و اگر انجمنی همکاری نکند امتیاز منفی می گیرد کدام سازمان و نهاد است. لطفا دقیق ذکر کنید تا بنده و سایرین در جریان این قوانین قرار بگیریم.

لازم به ذکر است تنها یک وزارت خونه (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و زیر مجموعه هایش مجری نظارت بر سامانه های اینترنتی و آنالیز آنهاست و فکر نمی کنم وزارت آموزش و پرورش یا آموزش عالی ربطی به این جریان داشته باشه. و اجازه امتیاز بندی داشته باشند و اگر هم بصورت لوکال اینکارو بکنند به نظر شما چه ارزشی داره این امتیازات. و کجا ازش استفاده می شه لطفا بیشتر توضیح بدین.

در پایان امیدوارم این نکات که خیلی جمع و جور گفتم باعث دلخوری نشه و کاربران گرامی مانند فریاد زدن رمز عابر بانکشون در مغازه ها برای استفاده از دستگاه های pos هر اطلاعاتی رو هر چند کم ارزش، هر جایی فریاد نزنند. ،

کاملا منطقی،درست، اصولی و نکته بینانـــه...

با سلام خدمت سناتور محترم و آقا حجت سرپرست سایت.

اول در مورد امضا عذرخواهی میکنم چون آدرس رو اشتباه نوشتم.و الان تصحیحش کردم.

درجواب صحبت های شما:

1- اینکه درمورد جمع آوری اطلاعات شما مشکوک شدین بهتون حق میدم ولی اشتباه شما اینه که این جمع آوری اطلاعات رو با یک چیز متفاوت مقایسه کردین. رمز عبور کارت عابر بانک با اطلاعات تحصیلی کاملا متفاوته! شما اگه رمز کارتتون لو بره براتون خیلی بد میشه چون اگه یکی کارت شمارو پیدا کنه میتونه حسابتون و خالی کنه ، بتابراین با از دست دادن رمز کارت شما یک چیز مهم رو از دست میدین! ولی درمورد اطلاعاتی که من خواستم! شما میگین اطلاعات شناستامه ای ولی من فقط نام و نام خانوادگی خواستم!بعدشم اگه مثلا توی یک سایت عنوان بشه که آقای x مدرک تحصیلی اینه و این طرح ها رو داره چیزی از دست میده؟ (مثل رمز عابر بانک) اگه مشکلی پیش میاد بگین چه مشکلی؟

2- درمورد تایید شدن من برای جمع آوری اطلاعات هم چون من اطلاعات خاصی نمیخواستم پس نیاز به تایید نبود! البته من هم باید قبلش یه p.m میدادم که میخوام اینکار رو بکنم!

3- اینکه امتیاز داره شرکت کردن و امتیاز منفی.... ! منظور من از امتیاز منفی این نبود که از طرف یک شرکن خاص یک برچسب به سایت زده میشه که همکاری نکرده! فقط چون این سایت به عنوان یکی از رفرنس های جوملا حساب میشه ، انتظار میره تا درمورد مباحث درسی و تخصصی بهترین همکاری رو داشته! و امتیاز منفی به این دلیل بود که وقتی نتیجه این تحقیق پخش میشه واسه همه سوال میشه که چرا این سایت همکاری نکرده؟ این سایت که مثل سایت های موزیک نیست که همه برن و بیان! فک کنم منظورم رو فهمیدین...

4- درمورد اینکه پرسیدین ارزس این تحقیق چیه؟راستش بخواین خودم هم زیاد نمیدونم، فقط میدونم که قراره یه سری آمار جمع آوری کنند تا ببینند که اوضاع تالار های گفت و گو در ایران چجوریه؟ سطح سواد افرادی که وارد فروم های مختلف مثل سرگرمی (موسیقی و بازی و...) و تخصصی (برنامه نویسی یا رشته خاصی) میشن چه قدره تا براشون یه سری تصمیم گیری بکنن! ولی تصمیم گیری هاش رو هم نمیدونم قثط میدونم از طرف ارگان های دولتی! یه جورایی دارن از من بیگاری میکشن تو این پروژه ولی خب مجبوریه دیگه...!

درمورد امتیازات هم فکر کنم بخاطر موضوع اینترنت ملی (یا شبکه ملی)! چون قراره یه سری از سایت های دولتی رو به این شبکه انتقال بدن ، بعد تصمیم گرفتن سایت های آموزشی رو هم انتقال بدن(مثل دهکده مجازی و استاد آنلاین) و بعد یه نفر پیشنهاد داد که بیاین فروم ها رو هم بیاریم اینجا تا بتونیم کنترل کنیم و از این حرفا! درکل اگه واسه سایت های موسیقی بد بشه واسه اینجا بد نمیشه!

اگه سوال دیگه ای بود درخدمتم!

با تشکر- رضا بقایی مقدم

کاربر گرامی آقای بقایی در مورد فرق رمز عابر بانک و اطلاعات تحصیلی باید بگم که مردم خیلی راحت عدد چهار رقمی رو فریاد می زنند و در ضمن خیلی هم مراقب کارت خود هستند تا گم نشود چون فکر می کنند رمز بدون کارت به چه درد سوء استفاده کنندگان می خوره در صورتی که اگر کارت هم نباشه خیلی به درد می خوره.

سوء تفاهم پیش نیاد منظورم سوءاستفاده شما از اطلاعات کاربران نیست ولی شمایی که حاضر نیستید هیچگونه اطلاعات محل تحصیل و رشته خود را در اختیار بگذارید نباید انتظار تخلیه اطلاعاتی راحت انجمن های تخصصی مثل این رو داشته باشید.

در عرصه سایبر شما با یک نام و نام خانوادگی و محل و رشته تحصیلی خیلی کارها می تونید انجام بدین. که فکر نمی کنم جایز باشه اینجا گفتنش.

ضمنا هنوز مرجع این رسیدگی به انجمن ها رو شما مشخص نکرده اید تا پیگیری شود. خواهشن از کلی گویی پرهیز کنید و دقیقا بفرمایید این که قراره یکسری آمار جمع آوری بشه کدام ارگان یا سازمان این کارو انجام میده و یا حداقل لینک خبرشو بزارید یا اگر محرمانه است چطور شما به عنوان یک دانشجو در جریان هستید و چه کسانی از شما بیگاری می کشند و شما رو مجبور به جمع آوری اطلاعات از وب سایت ها کرده اند.

در مورد اینترنت ملی هم چیزهایی فرمودین که با سیاست های این پروژه مغایرت داره و قرار نیست در اینترنت ملی سایت ها آنالیز بشند که کدام خوبند یا کدام بد.

همانطور که عرض کردم شما خیلی کلی گویی و مبهم بیان می فرمایید اینکه "یه نفر پیشنهاد داد که بیاین فروم ها رو هم بیاریم اینجا تا بتونیم کنترل کنیم و از این حرفا" دلیل موجهی نیست.

در پایان از این ادرس سایت داخل امضا را تصحیح فرمودین متشکرم. ولی بنده هنوز قانع نشدم

ویرایش شده در توسط senator

من اطلاعات خودم رو هم توی همین تاپیک دادم.

رضا بقایی دانشجویی مهندسی نرم افزار جهاد دانشگاهی مشهد!

محرمانه که آره محرمانه هست و منهم از کارهایی که بعد از این تحقیق قراره انجام بشه بی خبرم! چیزهایی که بالا گفتم همون چیزهایی بود که استادم به من گفت!

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری