bestboy7

فشرده کردن css و js با gzip

9 پست در این موضوع

سلام دوستان

دوتا سوال در مورد فایل های css و js مربوط به کامپوننتها و یا فایلهای مربوط به خود جوملا:

1- چه طور میتونم این دو نوع فایل رو با gzip فشرده کنم. آیا ابزاری داره کار خاصی باید بکنم؟؟؟

2- inline کردن فایل js یعنی چی؟ من توی سایت gtmetrix از یه فایل js که توی یکی از ماژولها استفاده کردم ایراد گرفته و گفته باید inline بشه

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

پاسخ مورد یک)از توی تنظمات کلی جوملا میتونین اقدام به فشرده سازی gzip کنین.فقط قبل از این کار یه بکاپ از سیستمون بگیرین تا مشکل پیش نیاد

برای هر مشکلی که با این سایت دارید نباید یک تاپیک جدید باز کنید!

عرض کردم بهتون سایت را بیارید روی هاست تا من کمک کنم!

اون دو تا پلاگینی هم که توی آموزش نوشتم را نصب کنید مربوط به جی زیپ می باشد

ارسال شده در (ویرایش شده)

علاوه بر این روش

کی از کارهایی که می توان انجام داد تا سایت شما با سرعت بیشتری لود شود، فشرده سازی کدهای سایتتان است ، برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد که شما میتوانید انجام دهید و کدهای php و css و javascript را فشرده کنید

برای فشرده سازی ابزارهای آنلاینی وجود دارد که میتوانید جستجو کنید

ولی بحثی که ما داریم در مورد gzip یا همون Gnu Zip است.

برای فعال کردن gzip در سرورهای apache شما باید کد زیر را در فایل .htaccess کپی کنید(در ضمن خودتان میدانید ولی این نکته را هم در نظر داشته باشید که این فایل باید در روت هاست سایت شما قرار داده شود!)

AddOutputFilterByType DEFLATE text/plainAddOutputFilterByType DEFLATE text/htmlAddOutputFilterByType DEFLATE text/xmlAddOutputFilterByType DEFLATE text/cssAddOutputFilterByType DEFLATE application/xmlAddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xmlAddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xmlAddOutputFilterByType DEFLATE application/javascriptAddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascriptSetOutputFilter DEFLATE

برای اینکه بدانید gzip در سایت شما فعال هست میتونید از این سایت استفاده کنید:

http://www.gidnetwork.com/tools/gzip-test.php

ویرایش شده در توسط Mohammad Moradi

ارسال شده در (ویرایش شده)

ممنون از پاسخ دوستان

پاسخ مورد یک)از توی تنظمات کلی جوملا میتونین اقدام به فشرده سازی gzip کنین.فقط قبل از این کار یه بکاپ از سیستمون بگیرین تا مشکل پیش نیاد

اینکار رو کردم وحید جان اما علاوه بر اون هنوز چند فایل فشرده نشده گویا که احتمالا دستی باید اینکارو بکنم

برای هر مشکلی که با این سایت دارید نباید یک تاپیک جدید باز کنید!

حمید جان میشه به من بگید چرا و به چه دیلیل یا بر اساس کدام قانون و یا عرف من نباید "نباید" برای هر مشکلی که دارم تاپیک بزنم؟؟ آیا این محیط برای این نیست که یک دیتابیس از مشکلات مربوط به جوملا باشه که علاوه بر برطرف شدن مشکلات نویسنده اون تاپیک شرایطی ایجاد بشه که در آینده هم هرکس رجوع میکنه تمامی مشکلات در فروع موجود باشه و پاسخ داده باشیم؟ دقت کنید من تمام تاپیکهایی که میزنم با انتخاب عنوان کاملا دقیق و مشخص هستن و نه تنها مشکل من هست بلکه یقینا مشکل خیلیا هست و دیر یا زود دنبال این پاسخ ها هستن. پس خوبه که هر مشکلی با عنوان دقیق تاپیکی رو داشته باشه در انجمن مربوط به خودش

بازم ممنون از کمکهایی که کردید و در آینده میکنید

ویرایش شده در توسط bestboy7

جناب طالبی ممنون از پاسختون من چندتا از این پلاگینا رو نصب کردم که مشکلاتی داشت عرض میکنم خدمتتون راه حل پیشنهاد کنید.

cssjscompressor این پلاگین که خیلی هم معروف و گویا پرطرفدار هست نصب کردم (روی جوملا 1.5) اما وقتی فعالش میکنم صفحه سایتم بالا نمیاد وقتی غیر فعال میکنم مشکلی ندارم یعنی عملا بی استفاده شده واسم

jfinalizer اینم باز یکی از پلاگینای خوب هست که نصب کردم مشکلی نداشت خیلی هم خوب عمل میکنه در واقع حدودا 15% سرعت رو برد بالا اما واسه فشرده سازی فایلهای css ماژولها اول فایلهای مربوط به پوشه asset رو چک میکنه گویا مکانیزمش اینه. واسه همین وقتی افزونه ای داشته باشی که بصورت ساده نوشته شده باشه بدون پوشه asset ارور میده و یه صفحه رو سایتت باز میشه که نشونه تاقص کار کردن این پلاگینه. یعنی بازم مجبور به غیر فعال کردن این پلاگین شدم چون نمیتونستم که به پلاگین بگم حالا این چندتا فایل رو بیخیال شو بقیه رو انجام بده.

واسه همین مسائل به دنبال چیزی بوم که شاید بشه بصورت دستی فایل رو فشرده کرد و روی سایت قرار داد نه اینکه همزمان با لود سایت این کار انجام بشه. در واقع یکبار برای همیشه این کار رو انجام بدیم و خلاص

ببخشید من زیاد به این روش دستی بلد نیستم

باید درقست کد تایپ اگر یک فایل phpداشته باشیم باید کدام گزینه را انتخاب کنیم و Drag and Drop Charset: را چی بزاریم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری