bestboy7

پیشنهاد بدید: 30 جدول مجزای دیتابیس یا 1 جدول کلی

5 پست در این موضوع

اگه قرار باشه کامپوننتی نوشته بشه که از 30 گروه که هرکدام 500 رکورد دارد اطلاعات بگیره و پردازش کنه. بنظر شما این کامپوننت رو بشکلی بنویسم که 30 جدول 500 رکوردی باشه بهتره یا 1 جدول 15000 رکوردی که با یه فیلد مشخصه برای مشخص کردن هر گروه (برای استفاده where در کوئری)؟؟؟

هدف: میخوام کوئری ها سنگین نشه

طبیعیه بین 15000 رکورد جستجو کردن سنگین تر هست از طرفی وقتی 30 جدول دارم جداول جوملا زیاد میشه. با این تفاسیر کدام حالت بهتره؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

برای طراحی پایگاه داده شما باید جدول ها تو اولویت بندی کنی ، نرمال سازی مناسب رو هم انجام بدی

استفاده از یک جدول اشتباه محضه

شما باید نوع دسترسی به رکورد ها رو مشخص کنی

و پارامترهای دیگه

بهترین روش استفاده از چندین جدوله (تجزیه جدول با نرمال سازی)

ممنون دوست من

بهترین روش استفاده از چندین جدوله (تجزیه جدول با نرمال سازی)

منظورتون از نرمال سازی چیه؟

شما حالت انتزاعی جداول رو در نظر میگیرید

و سپس با استفاده از تکنیک های نرمال سازی جداول کوچکتر و بهینه تر کنید (باید با نرمال سازی آشنا باشید) ....

انواع سطح های نرمال سازی :

1- 1nf

2- 2nf

3- 3nf

4- bcnf

5- 4nf

این اصول رو رعایت کردم. در واقع من چند نوع جدول دارم که بصورت درختی به هم مرتبط شدن فقط توی یکسری از جداول که دقیقا مثل هم هستن (فیلدهای مشابه) خواستم بدونم بهتر جدا بشه یا یکی که شما لطف کردید فرمودید یکی بشه بهتره.

دلیل من از این سوال این بود که تصور این موضوع که اگر جداول زیاد شوند جوملا سنگین میشه باعث شد که به این موضوع یکی کردن فک کنم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری