majid.fathi

نحوه 2 زبانه کردن جوملا

5 پست در این موضوع

گرچه سوال خودم هست ولی بیشتر نقل قول می کنم:

سلام بر همگی
من میخوام سایتم رو دو زبانه بکنم طوری که کاربر زبان مورد نظر را انتخاب بکنه و وارد صفحات بشه
لطفا راهنماییم کنید 

افزونه های مرتبط برای اینکار؟روش کار؟دستی و با مترجم..

تا یه جاهایی را خودم می دونم اینگار جومفیش هستش؟

بچه ها این تاپیک سفارشی هستش ها راهنمایی کنید.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام، من می دونم که یه سری افزونه هستش برای این کار که سایت رو خودش ترجمه می کنه، ولی راستش من یکبار چند سال پیش یکیش رو نصب کردم سایت درست ترجمه نشدو کلی مشکل بوجود اومد.

راستش ترجیح می دادم که یک ساب دومین ایجاد کنم و یک دونه دیگه بسازم تا از اینها استفاده کنم.

خود من الان یک سفارش دارم که 5 زبانه می خوان سایت رو می خواستم اینجا درخواست کنم که تاپیک شما رو دیدم اگه کسی راه و روش مناسب و تست شده ای می شناسه بنده هم استقبال می کنم از کمکش

با سلام،

برای جوملا 1.5 این کار رو اصلا توصیه نمی کنم، چون خودم قبلا تجربه جومفیش رو داشتم و دیدم که چه اتفاقاتی می افته و چه مشکلاتی داره.

این که می تونید تو دو تا ساب دامنه دو تا سایت رو بالا بیارید درسته. اما هم از لحاظ مهندسی نرم افزار و هم از لحاظ شیوه ی مدیریت یک مسکن ناجور تلقی میشه، نه یک راه حل.

اما مورد دیگه این هست که تا پایان عمر 1.5 فاصله خیلی کوتاهی داریم. اگه بخواهید این قابلیت رو برای 1.7 و بالاتر استفاده کنید، خود جوملا راهکار نسبتا مناسب و تا حد ممکن بدون اشکالی رو داره. من الان سایت جدیدم رو با جوملا 1.7 و قابلیت های چند زبانگیش استفاده کردم و یه کامپوننت نوشتم که اونم چند زبانه کار کردم. واقعا خیلی سایتم رو جمع و جور و عالی شده و multi-language رو واقعا حس می کنم. هم توی مدیریت هم توی integrate سایت، کیفیت عالی رو داره.

اما برای این که چطوری باید از قابلیت چندزبانگی در جوملا 1.7 استفاده کنید، باید یه معماری خاص رو توی جوملاتون پیاده کنید و چند مرحله رو دقیق پیش برید، وگرنه به مشکل 404 می خورین و کلا سایتتون به هم میریزه. دلیل اصلی هم که کاربران از چندزبانگی جوملا 1.7 استفاده نمی کنند این هست که خیلی ها هنوز نمی دونند دقیقا باید چیکار کنند و همین هست که از این قابلیت بزرگ 1.7 غافل میشند. من آموزش کاملی از این رو به صورت فیلم آموزش ارائه کردم که در اینجا می تونید ببینید:

http://joomlaforum.ir/showthread.php/530-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-1.6-%D9%88-1.7?p=3572#post3572

توی جوملا 1.7 در نسخه فعلیش(1.7.3) قابلیت پیوستگی مطالب چند زبانگی رو نداشتیم که من این قابلیت رو هم اضافه کردم و پچش رو برای تیم جوملا ارسال کردم که نوید این رو میده به زودی چندزبانگی کامل رو در جوملا 1.7 خواهیم دید.

پیروز باشید

با سلام،

برای جوملا 1.5 این کار رو اصلا توصیه نمی کنم، چون خودم قبلا تجربه جومفیش رو داشتم و دیدم که چه اتفاقاتی می افته و چه مشکلاتی داره.

این که می تونید تو دو تا ساب دامنه دو تا سایت رو بالا بیارید درسته. اما هم از لحاظ مهندسی نرم افزار و هم از لحاظ شیوه ی مدیریت یک مسکن ناجور تلقی میشه، نه یک راه حل.

اما مورد دیگه این هست که تا پایان عمر 1.5 فاصله خیلی کوتاهی داریم. اگه بخواهید این قابلیت رو برای 1.7 و بالاتر استفاده کنید، خود جوملا راهکار نسبتا مناسب و تا حد ممکن بدون اشکالی رو داره. من الان سایت جدیدم رو با جوملا 1.7 و قابلیت های چند زبانگیش استفاده کردم و یه کامپوننت نوشتم که اونم چند زبانه کار کردم. واقعا خیلی سایتم رو جمع و جور و عالی شده و multi-language رو واقعا حس می کنم. هم توی مدیریت هم توی integrate سایت، کیفیت عالی رو داره.

اما برای این که چطوری باید از قابلیت چندزبانگی در جوملا 1.7 استفاده کنید، باید یه معماری خاص رو توی جوملاتون پیاده کنید و چند مرحله رو دقیق پیش برید، وگرنه به مشکل 404 می خورین و کلا سایتتون به هم میریزه. دلیل اصلی هم که کاربران از چندزبانگی جوملا 1.7 استفاده نمی کنند این هست که خیلی ها هنوز نمی دونند دقیقا باید چیکار کنند و همین هست که از این قابلیت بزرگ 1.7 غافل میشند. من آموزش کاملی از این رو به صورت فیلم آموزش ارائه کردم که در اینجا می تونید ببینید:

http://joomlaforum.ir/showthread.php/530-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-1.6-%D9%88-1.7?p=3572#post3572

توی جوملا 1.7 در نسخه فعلیش(1.7.3) قابلیت پیوستگی مطالب چند زبانگی رو نداشتیم که من این قابلیت رو هم اضافه کردم و پچش رو برای تیم جوملا ارسال کردم که نوید این رو میده به زودی چندزبانگی کامل رو در جوملا 1.7 خواهیم دید.

پیروز باشید

سهیل جان این که تو جوم پکه و ما دست رسی نداریم. حالا باید چی کار کرد؟ حداقل سفارش کنید خرید پستی جوم پک زودتر فراهم بشه.

سهیل جان این که تو جوم پکه و ما دست رسی نداریم. حالا باید چی کار کرد؟ حداقل سفارش کنید خرید پستی جوم پک زودتر فراهم بشه.

مجیدجان، ما داریم روی نسخه دوم جوم پک کار می کنیم و علاوه بر قابلیت های پیشین، امکانات جدیدی رو براش در نظر گرفتیم. توی عرضه این نسخه، امکانات خرید از شهرهای مختلف کشور رو فراهم کردیم.

شکیبا باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری