vioming

نیاز به آموزش قرار دادن اسکرول افقی در سایت

11 پست در این موضوع

درورد:ooof:

دوستان عزیز عرض سایتم بر روی 1000px تنظیم شده و بزرگترین مشکل من اینه که اگر شما پنجره ی مرورگر را کوچیک کنید دیگر اسکرول افقی ندارید که تمام مطالب رو مشاهده کنید همانند joomlaforum که اگر پنجره ی مرورگر رو کوچیک کنید اسکرول افقی نداره و افرادی که دارای مانیتورهای کوچیک یا رزولیشن های تنظیم نشده هستند نمیتوانند تمام مطالب رو مشاهده کنند و اکثرا هم بلد نیستن که از کلیدهای میانبر -ctrl +or استفاده کنن خواستم که آموزش کامله قرار دادنش رو بزارید چون واقعا خیلی مشکله بدیه و خیلی برام مهمه که زودتر درستش کنم ممنونم دوستانgift

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بهترین کار این هست که قالب رو استاندارد درست کنید .و بهترین استاندارد سازی هم بر اساس درصد می باشد.

شما بجای 1000px در عرض قالب مثلا بزار 100% اینجوری روی هر مانیتوری درست میشه.

موفق باشید

ضمن این که رو % بزارید .

سعی کنید برای اندازه 1024(عرض) به بالا طراحی کنید

در حال حاضر شاید 1 % از رزولیشن زیر 1024(عرض) استفاده کنند .

این کاری که گفتید باعث میشه تا اگر کاربر مرورگر خودش رو هم کوچیکتر از حالت استاندارد کرد باز هم تمام محتوای سایت در همون مقدار فضا نمایش داده بشه مثل همین سایت ولی شما به این آدرس برید و صفحه رو کوچیک کنید ببینید چه اتفاقی می افته من عرض سایت رو بر روی 53cm قرار دادم و وقتی کوچیک می کنی صفحه رو همه چی میریزه به هم باید چیکار کنم؟

www.npiranian.com

این کاری که گفتید باعث میشه تا اگر کاربر مرورگر خودش رو هم کوچیکتر از حالت استاندارد کرد باز هم تمام محتوای سایت در همون مقدار فضا نمایش داده بشه مثل همین سایت ولی شما به این آدرس برید و صفحه رو کوچیک کنید ببینید چه اتفاقی می افته من عرض سایت رو بر روی 53cm قرار دادم و وقتی کوچیک می کنی صفحه رو همه چی میریزه به هم باید چیکار کنم؟

www.npiranian.com

شما باید قالبتون رو بر اساس تکنولوژی واکنش گرا یا responsiv طراحی کنید. که برای سایزهای مختلف اونی که شما می خواین بشه: چند راه وجود داره : یکی اینکه از html5 و css3 استفاده کنین و یا از دستورات php برای اینکار استفاده کنین که آموزش اولی رو یه سرچ بزنید پیدا میکنین و دومی هم تو انجمن فک کنم باشه.

همچنین اگه حوصله دارید بیاید برا هر سایزی (استاندارد) قالب طراحی کنین و با یه کد ساده جاوا اسکریپت بگین که با هر رزولوشنی باز شد اونو نشون بده.

موفق باشی

دوست عزیز ممنون ولی من قالب رو طراحی نکردم همون قالب پیشفرض جوملا 2.5 مزین به نام امیرکبیر هستش و قدرت گرفته شده توسط yjsgframework هستش و نیاز به کد نویسی نداره تمام تنظیمات در دسترس هستش اما نمیدونم هر کاری میکنم نمیشه آقا ما بیخیال تغییر سایز شدیم ولی باید چیکار کنم که اسکرول افقی تو سایت قرار بدم ؟

بنده هم پیشنهاد می کنم از حالت پیکسلی به جای درصدی استفاده نمایید

توصیه استاد طالبی هم همین بوده است

دوست عزیز ممنون ولی من قالب رو طراحی نکردم همون قالب پیشفرض جوملا 2.5 مزین به نام امیرکبیر هستش و قدرت گرفته شده توسط yjsgframework هستش و نیاز به کد نویسی نداره تمام تنظیمات در دسترس هستش اما نمیدونم هر کاری میکنم نمیشه آقا ما بیخیال تغییر سایز شدیم ولی باید چیکار کنم که اسکرول افقی تو سایت قرار بدم ؟

به هر حال هر قالبی می خواد باشه باید قابلیت واکنش گرایی رو داشته باشه

مثلا شما اینو ببین

http://www.eleventhedition.com/

همچین قالبی تنها با وارد کرد درصد به جای پیکسل اینجوری نمیشه اما در کل برای طراحی قالب اصولی تر اینه که از درصد استفاده بشه

برا اسکرول خوردن افقی هم با توجه به نیازتون عرض رو زیاد کنید . هرچقدر که نیاز هست اسکرول بخوره

من همونطوری که گفته بودید از درصد به جای پیکسل استفاده کردم حالا شما برید تو سایت www.npiranian.com و سایز صفحه رو کوچیک کنید ببینید چطوری میشه:14: در ضمن اصلا سایتم اسکرول افقی در هیچ شرایطی نداره و من فکر می کنم به کد نویسی css نیاز داشته باشه که اگر دوستان بلدن قرار بدن من جایگذاری کنم یا اینکه یکی از دوستان داوطلب بشه من آیدی و پسورد بدم خودش یه چک بکنه فکر می کنم بهتر باشه ممنون میشمgift

من همونطوری که گفته بودید از درصد به جای پیکسل استفاده کردم حالا شما برید تو سایت www.npiranian.com و سایز صفحه رو کوچیک کنید ببینید چطوری میشه:14: در ضمن اصلا سایتم اسکرول افقی در هیچ شرایطی نداره و من فکر می کنم به کد نویسی css نیاز داشته باشه که اگر دوستان بلدن قرار بدن من جایگذاری کنم یا اینکه یکی از دوستان داوطلب بشه من آیدی و پسورد بدم خودش یه چک بکنه فکر می کنم بهتر باشه ممنون میشمgift

سلام .ببینید با یک عملیات کوچیک که قالب درصدی نمیشه؟!! این کار کمی پیچیده است . اما به هر حال من سایتتون رو چک کردم در خیلی از قسمتهای سایت از تگ زیر استفاده شده ،

overflow-x: hidden; overflow-y: hidden;

که در بعضی از قسمتها باید با کد زیر عوض کنید،

overflow-x: scroll; overflow-y: scroll;

انشاالله مشکل حل میشه .

موفق باشید.

البته یادتون باشه اینها کدهای css هست که شما باید در فایل style قالب جایگزین کنید.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری