azadeh_1510

يك درخواست فوري(ماژول خبري)

12 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان سلام

واقعا به سرعت نياز دارم كه اين مشكل حل بشه

من توي پرتال در صفحه اصلي از يك ماژول به اسم"ماژول خبری آیدا نیوز 2 " براي اخبار استفاده كردم كه خلاصه خبر +عكس بند انگشتي و نشون ميده و يه ادامه مطلب هم داره كه ميره بقيه خبر رو نشون ميده.

منتها براي مجموعه خبري "اخبار پروژه" ميخواهم كه به جاي ادامه مطلب مستقيما لينك داشته باشه به اوون سايت خبري مورد نظر

يعني به جاي اينكه خلاصه خبر رو در يك خط بذارم و بعدش در ادامه مطلب بريم بقيه اخبار رو بخونيم

توسط همون يك خط خلاصه خبر هايپر لينك داده بشه به لينكي كه ميخواهيم.

فكر كنم توسط اين ماژول چنين امكاني نباشه كه از صفحه اصلي يكراست لينك داده بشه .شايد با ماژول خبري ديگه اي بشه.ولي ميخواهيم به همون صورت امكان تصوير بند انگشتي و خلاصه اخبار و مجموعه را داشته باشه.

ممكنه خيلي سريع و فوري راهنماييم كنين.

ميخوام براي "اخبار پروژه" به جاي ادامه مطلب روي خود خلاصه كه كليك ميكنيم بره يه سايت ديگه را باز كنه.

ویرایش شده در توسط azadeh_1510

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

توی ماژول آیدا نیوز امکان تعریف لینک برای اخبار وجود داره

اگر افزونه تون فارسی هستش تو تنطیمات و اگر انگلیسی هستش تو settings فسمت لینک موجوده

سلام و خسته نباشين

نه براي هر خبر جداگانه ميخوام نه براي كل ماژول

با تشكر از پاسختون

این امکان در ماژول ایدا نیوز به هیچ عنوان نیست چون بر اساس یک کوئری از دیتابیس شما اطلاعات مطالب رو میگیره و همون مطالب رو میتونه با لینک ادامه مطلب قرار بده

سلام مهندس طالبی

البته بنده مفصل توضیح دادم برای ایشون

اون چیزی که بنده گفته بودم لینک کلی بود برای تمامی اخبار پروژه و یا اینکه داخل متن هر خبر یک لینک برای هر خبر

متشکر از راهنماییتون

سلام مهندس طالبی

البته بنده مفصل توضیح دادم برای ایشون

اون چیزی که بنده گفته بودم لینک کلی بود برای تمامی اخبار پروژه و یا اینکه داخل متن هر خبر یک لینک برای هر خبر

متشکر از راهنماییتون

بله توی آیدا نیوز نیست

راه حل چیه الان؟

با تشکر

با سلام...

مگر این مشکل حل نشده بود!؟

عرض کرده بودم که این رو باید با خبرخوان اوکی کنید نه افزونه های خبری و محتوایی!!! چون داخل سایتتون محتوایی که ندارید!!! فقط میخواید محتوا از مرجع دیگه ای خونده بشه و فقط در سایتتون بصورت لینک رفرنس بدید!!!

ایا نظرتون عوض شده!؟ و خواسته ی دیگه ای دارین!؟

ارسال شده در (ویرایش شده)

کاری که فرموده بودین رو انجام دادم منتها اسم مجموعه و لینک به اون مجموعه نیامد

ببینین منظور من اینه:ماژول خبری با دو قابلیت:1-با کلیک روی همان یک خط خبری(که واقعا هم یک خط هست و ادامه ندارد)یک لینک به آدرسی خارج از پرتال خودم داشته باشد.2- بعد از خبر (در همان خط)با کلیک روی کلمه "مجموعه اخبار" به یک صفحه درون پرتال هدایت شود که در آن صفحه لیست تمامی این عناوین قابل مشاهده باشد.مثال:

بازدید وزیر علوم از دانشگاه آزاد مجموعه اخبار

با کلیک روی بازدید وزیر علوم از دانشگاه آزاد ، آدرس خبر مربوطه (آدرسی که میدهم) باز شود. و با کلیک روی "مجموعه اخبار" ، یک صفحه در پرتال شرکت ما(لوکال) باز میشود که لیست تمامی این اخبارهای کوتاه را نمایش میدهد با هایپر لینکهای مربوطه

ویرایش شده در توسط azadeh_1510

خب طبعا اینهم با همون فید قابل اجراست!!

چطور!؟

اینجا همونجاست که بهتون عرض کردم یک حسن بزرگ سیستم اوپن سورس و بخصوص جوملا قابلیت همانند سازی بینهایت وسیع و بزرگشون هست، درسته اگر افزونه ای که ما دقیقا دنبال هستیم ، نتونیم پیدا کنیم اما خیلی راحتتر میشه اونو اجرا اجرا کرد!

خب. برای گزینه اولتون گفتم شما تنها باید از خبرخوان استفاده کنین، چون هیچ افزونه نمایش اخباری نیس که از سورسی به غیر از داخل سایت، محتوای خودش رو بخونه(هیچ افزونه ای!) پس باید برای این فقط و فقط از فید استفاده بشه. برای گزینه ی دوم مدنظرتون هم عرض کردم به لینک افزونه های فید جوملا برید افزونه ای که به اون سبک باشه رو بگردید؛ اگر نبود باید دنبال همانندسازی یا یه کار خلاقانه باشید!

extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-display/rss-readers/

خب برای اون چیکار میتونید بکنید!؟

برای اینکه کاربر با کلیک بروی لینک بره به یک صفحه ای که تمامی لیست خبرها اونجا باشه؛ باید چه کرد!؟ خب معلومه که یک لینک باید داشته باشید و لین هم چطور هست!؟ اینجاست که باید از قابلیتهای کامپوننتی که دارین ازش استفاده میکنین استفاده کنین!(یا فید خود جوملا یا افزونه ی جانبی!) شما یک منو میسازید از نوع همون فیدخوان.(ترجیحاً پنهانش میکنین و توی صفحات نشون نمیدین!)

خب حالا هر دوچیزی رو که میخواین داریم! حالا باید برید چجوری اینارو کنار هم بذاریم!؟

برای اینکار به یک چیز نیاز دارید.پلاگین ماژول درهر کجا!

http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/embed-a-include/6402?qh=YToxODp7aTowO3M6NzoibW9kdWxlcyI7aToxO3M6NjoibW9kdWxlIjtpOjI7czo1OiJtb2R1bCI7aTozO3M6ODoibW9kdWxlJ3MiO2k6NDtzOjk6Im1vZHVsaXplZCI7aTo1O3M6OToibW9kdWxpemVyIjtpOjY7czo4OiInbW9kdWxlJyI7aTo3O3M6OToiJ21vZHVsZXMnIjtpOjg7czo4OiJtb2R1bGUnLiI7aTo5O3M6NzoiJ21vZHVsZSI7aToxMDtzOjEwOiJtb2R1bGF0aW9uIjtpOjExO3M6NzoibW9kdWxlJyI7aToxMjtzOjk6Im1vZHVsZXMncyI7aToxMztzOjY6Im1vZHVscyI7aToxNDtzOjg6Im1vZHVsZXMnIjtpOjE1O3M6ODoiYW55d2hlcmUiO2k6MTY7czo5OiJhbnl3aGVyZSciO2k6MTc7czoxNjoibW9kdWxlcyBhbnl3aGVyZSI7fQ%3D%3D

دانلود ،نصب و فعال کن.

حالا به مدیریت ماژول برو و یک ماژول اچ تی ام ال دستی بساز.(یعنی جدید رو بزن!)

خب در اینجا اون ماژول نمایش خبرنامه ای که ایجاد کردی رو از طریق اون پللاگینی که در زیر ادیتور نمایش داده شده، وارد صفحه ی ادیتور ایمپورت میکنی.(دیروز عرض کردم شما باید مجموعه های خودتون رو که هر کدوم مثلا یک لینک فید دارند چه توی کامپوننت فید خود جوملا و یا کامپوننتهای دیگه ایجاد و اوکی کنین بعد داخل سایت یا از ط ریق یک ماژول و یا یک منو به نمایش بذارید) خب حالا ماژولمون رو داریم و فراخونیش کردیم. حالا برسیم به اون لینک .چون گفتم بسته به فراخور حالمون اگر میخوایم اون لینیکی که لیست کلی خبرها توش هست نمایش داده بشه یا نشه توی صفحه ی اصلی (مثلا یک لینک مستقل از این بخش )ما فرض میگیریم توی صفحه ی اصلی نمیخوایم جایی خبری از این لینک باشه فقط میخوایم تو همین قسمت باشه. خب لینکش رو از کجا باید آورد!؟

خب گفتم شما یک منو میسازین ولی در جایی از سایت فراخونیش نمیکنی، (یعنی در ظاهر سایت نشونش نمیدی) خب به همون مدیریت منو میرید لینک منحصربفرد منو رو برمیدارین.

مثلا یه لینکی اینجوری :

index.php?option=com_content&view=article&id=18

شما اینجوری برمیداری و و بصورت دستی یه متن هم ایجاد میکنی کنار همون ماژولی که بالا توسط اون پلاگین " درهرکجا" فراخونیش کردیم،

مثلا : اخبار نفت . بعد با زدن هایپرلینک ادیتورت اون لینک رو بصورت بهش میدی.. اینجوری اخبار نفت این میشه دقیقا همون چیزی که شما میخوای!!

ماشالله چقدر توضیح دادم!!! عجب طوماری شد:1dco2x0p1lilzhfpg1t:1dco2x0p1lilzhfpg1t:bala::1dco2x0p1lilzhfpg1t:1dco2x0p1lilzhfpg1t

دیدم بیش از اندازه این سوالتون ادامه پیدا میکنم.بهتر دیدم یکبار بطور کامل جامع توضیح بدم.

باز هم میگیم شما بینهایت روش دیگه هم میتونین بکار بگیرین برای ایجاد همچین چیزی در سایتتون.

این به نظرم راححترین و دم دست ترین راه بود!

آقا کمیل کجایی که ما همچنان ارادتمندیم ،تی خاشه جاناَ قوربان!:128fs318181::35::128fs318181:

موفق وسربلند پایدار باشید

یا حق

سپاس بسیار زیاد هم از شما هم همه دوستان همراه بویژه کمیل عزیز

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری