saman etasi

مشکل تداخل جی کوئری یکی بیاد مشکل کامل حل کنه

11 پست در این موضوع

سلاممممممممم و دروددددددددددددد

پلاگین تداخل نصب کردیم مشکل حل نشد هرکی هرچی تو انجمن گفت انجام دادیم مشکل حـــــــــل نشد

یه راه کار بدید این مشکل تداخل به صورت کلی و کامل حل بشه

و تاپیک آموزش رفع این مشکل هم تو انجمن از آقای استاد طالبی من میخوام تو حالت مهم بزارن که همه ببینن

با تشکر:1:

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

منم قبلا با همچنین مشکلی روبرو شدم دوست عزیز

حتی از پلاگین رفع تداخل جی کوئری هم استفاده کردم نشد

آخر سر مجبور به عدم استفاده از اون افزونه ای که تداخل داشت شدم

کمیل جان خوب شما صورت مثله رو پاک کردی من نمی خوام صورت مثله رو پاک کنم

من میگم یه بار زوم بشیم رو این موضوع این مشکل حل کنیم

من مطمئن هستم اساتید محترم راهکاری برای این مسئله میتونن پیدا کنن

سلام این مشکل برای تداخل کتابخونه جی کوئری و موتولز با هم هست

راهشم اینه که رفع تداخل کنی

یعنی بیا تو توابع جی کوئری از این تابع استفاده کن:

var jq=jQuery.noConflict()

اگه با یه زبان برنامه نویسی آشنا باشی کامل متوجه میشی اگرم نه اون jq هست، اون یه چیزه پیش فرضه تو هرچی می خوای می تونی بذاری بعد جای $ که تو اسکریپتت استفاده کردی این jq رو بذار فقط یادت باشه برا هر کردوم از اسکریپتها یه اسم جدا بذار که باز م تداخل نداشته باشه

این کد ها رو کجا باید قرار بدبن

میه یه خورده مبتی تر بیان بفرمایید؟

منم قبلا با همچنین مشکلی روبرو شدم دوست عزیز

حتی از پلاگین رفع تداخل جی کوئری هم استفاده کردم نشد

آخر سر مجبور به عدم استفاده از اون افزونه ای که تداخل داشت شدم

من خواستم همین نظر رو بدم که دوستمون کمیل فرموده بودند

ببین دوست عزیز این مشکل، مشکل تازه ای نیست و توی سرتاسر دنیا واسه وبمسترهای جوملایی بوده و هست و چیزی نیست که بشه گفت بیام یکبار حلش کنیم واسه همیشه. مساله اینه که کتابخانه های متفاوتی وجود داره که برنامه نویسان برای نوشتن افزونه ها استفاده میکنند یکی از اونا jQuery هست. همه تصور میکنند اگه jQuery حل بشه دیگه همه افزونه ها کار میکنه. نه عزیزم هر کتابخانه جانبی جاوا اسکریپتی که برنامه نویس استفاده کنه در صورتی که سایت ما از دو یا چند کتابخانه بصورت همزمان استفاده کنه لازمه رفع تداخل بشه و از اونجایی که بصورت پیش فرض جوملا از mootools استفاده میکنه لذا این اتفاق معمولا واسه همه (یا خیلیا) میفته و با این پلاگینها یا نوشتن این کد رفع تداخل یا مشکل حل میشه یا همچنان برقراره. میخوام بگم الزاما قرار نیست با استفاده از این پلاگین حتما افزونه شما رفع تداخل بشه. بسته به افزونه داره(البته بسته به کتابخانه و فانکشنهای مورد استفاده افزونه داره)

نتیجه: اگر از این پلاگین استفاده کردید و مشکل حل نشده باید افزونه رو عوض کنید. شما اولین کسی نیستید که به ناچار مجبور به تعویض افزونه شدند واسه همین توی جوملا جهانی بعضی افزونه ها توی مزیتهاشون اشاره کردند که تداخلی با مثلا jquery ندارند.

خود من از افزونه qslideshow استفاده کردم و میکنم اتفاقا اون اوایل با چند افزونه تداخل داشت و همین مشکل شما رو داشتم واسه همین توی تاپیک دیگتون فورا گفتم مشکل تداخله. نهایتا مجبور به تعویض افزونه شدم و یا اینکه افکتهاشو عوض کنید مثل sptab که افکتهای fade ایجاد تداخل میکرد(بعضی افکتها چون از jquery استفاده میکنند تداخل ایجاد میکنند ولی بقیش بدون مشکل کار میکنه)

این کد ها رو کجا باید قرار بدبن

میه یه خورده مبتی تر بیان بفرمایید؟

ببین دوست من به کد زیر دقت کن:

<script>
 jq(function(){

jq('#container').masonry({
     itemSelector: '.box',
     columnWidth: 200,
     isAnimated: !Modernizr.csstransitions,
     isFitWidth: true
   });

});
</script>

اگه بازم متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح بدم

شما همه جا رو میتونی اینجوری درست کنی فقط یه کم نیاز به حوصله داره

البته کد بالا یه نمونه هست که بخوام مطلبمو توضیح داده باشم

من خواستم همین نظر رو بدم که دوستمون کمیل فرموده بودند

ببین دوست عزیز این مشکل، مشکل تازه ای نیست و توی سرتاسر دنیا واسه وبمسترهای جوملایی بوده و هست و چیزی نیست که بشه گفت بیام یکبار حلش کنیم واسه همیشه. مساله اینه که کتابخانه های متفاوتی وجود داره که برنامه نویسان برای نوشتن افزونه ها استفاده میکنند یکی از اونا jQuery هست. همه تصور میکنند اگه jQuery حل بشه دیگه همه افزونه ها کار میکنه. نه عزیزم هر کتابخانه جانبی جاوا اسکریپتی که برنامه نویس استفاده کنه در صورتی که سایت ما از دو یا چند کتابخانه بصورت همزمان استفاده کنه لازمه رفع تداخل بشه و از اونجایی که بصورت پیش فرض جوملا از mootools استفاده میکنه لذا این اتفاق معمولا واسه همه (یا خیلیا) میفته و با این پلاگینها یا نوشتن این کد رفع تداخل یا مشکل حل میشه یا همچنان برقراره. میخوام بگم الزاما قرار نیست با استفاده از این پلاگین حتما افزونه شما رفع تداخل بشه. بسته به افزونه داره(البته بسته به کتابخانه و فانکشنهای مورد استفاده افزونه داره)

نتیجه: اگر از این پلاگین استفاده کردید و مشکل حل نشده باید افزونه رو عوض کنید. شما اولین کسی نیستید که به ناچار مجبور به تعویض افزونه شدند واسه همین توی جوملا جهانی بعضی افزونه ها توی مزیتهاشون اشاره کردند که تداخلی با مثلا jquery ندارند.

خود من از افزونه qslideshow استفاده کردم و میکنم اتفاقا اون اوایل با چند افزونه تداخل داشت و همین مشکل شما رو داشتم واسه همین توی تاپیک دیگتون فورا گفتم مشکل تداخله. نهایتا مجبور به تعویض افزونه شدم و یا اینکه افکتهاشو عوض کنید مثل sptab که افکتهای fade ایجاد تداخل میکرد(بعضی افکتها چون از jquery استفاده میکنند تداخل ایجاد میکنند ولی بقیش بدون مشکل کار میکنه)

دوست خوب تو دنیای برنامه نویسی هیچوقت چیزی نشد نداره نه تو اینجا بلکه تو همه جا .همه چیز برمیگرده به تواناییهای ما پس ازتون خواهش میکنم در هیچ موردی نگید نمیشه . تداخل مشکل نیست ، زمانیکه از چند کتابخونه جاوا استفاده میشه یعنی هر کدوم یه قابلیتی دارن ، اینکه تنها ما اکتفا می کنیم به فارسی سازی افزونه ها و دانلود افزونه های آماده و تلاشی نمیکنیم برای ارتقا کار خودمون اینجوری میشه ، خیلی از کتابخونه ها هستن که ممکنه اسمش به گوش ماها نخورده باشه اما میبینیم که یه افزونه چقدر قابلیت داره ، مثلا کتابخونه backbonejs قابلیتایی داره که جی کوئری ممکنه نداشته باشه ، حالا چون نداره پس دیگه نباید ازش استفاده کرد

یا علی

محسن جان درسته که تو دنیای برنامه نویسی چیزی نشد نداره و همه چیز به انسان ( برنامه نویس ) و خلاقیتش مرتبته اما باید برای مباحث و مسائل به قدری زمان بگذارید که ارزشش رو داشته باشه . درسته ؟؟؟!!!:1::ooof::28::yoho:

دوست خوب تو دنیای برنامه نویسی هیچوقت چیزی نشد نداره نه تو اینجا بلکه تو همه جا .همه چیز برمیگرده به تواناییهای ما پس ازتون خواهش میکنم در هیچ موردی نگید نمیشه . تداخل مشکل نیست ، زمانیکه از چند کتابخونه جاوا استفاده میشه یعنی هر کدوم یه قابلیتی دارن ، اینکه تنها ما اکتفا می کنیم به فارسی سازی افزونه ها و دانلود افزونه های آماده و تلاشی نمیکنیم برای ارتقا کار خودمون اینجوری میشه ، خیلی از کتابخونه ها هستن که ممکنه اسمش به گوش ماها نخورده باشه اما میبینیم که یه افزونه چقدر قابلیت داره ، مثلا کتابخونه backbonejs قابلیتایی داره که جی کوئری ممکنه نداشته باشه ، حالا چون نداره پس دیگه نباید ازش استفاده کرد

یا علی

محسن جان عزیزم، اول سلام

درست پست من رو بخونید متوجه میشید من هیچ جای اون نگفتم و منظورم هم این نبوده که "نمیشه". بر اساس عنوان تاپیک من گفتم این مشکل چیزی نیست که بشه گفت اگه بری فلان جا و فلان دکمه رو بزنی دیگه حله. من گفتم این مشکل واسه همه وجود داره و چون حالتهای مختلف داره راه حلهای متفاوت داره که با راه حل هایی که هرکسی بهت میده یا مشکلت حل میشه یا نمیشه و نمیتونی انتظار داشته باشی یک راه حل منحصر به فرد داره که 100% جواب میده (همونجور که هممون در این مورد تجربه کردیم که هیچ راه حل منحصر به فردی واسه این جور تداخلها نیست)

در کل اگه پستهای منو حونده باشید متوجه میشید من هم معتقدم با برنامه نویسی هر چیزی رو میشه عملی کرد و همه چیز با کمی ابتکار در الگوریتم میتونی پیاده کنی

ببین دوست من به کد زیر دقت کن:

<script>
 jq(function(){

jq('#container').masonry({
     itemSelector: '.box',
     columnWidth: 200,
     isAnimated: !Modernizr.csstransitions,
     isFitWidth: true
   });

});
</script>

اگه بازم متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح بدم

شما همه جا رو میتونی اینجوری درست کنی فقط یه کم نیاز به حوصله داره

البته کد بالا یه نمونه هست که بخوام مطلبمو توضیح داده باشم

سلام دوست عزیز

درست متوجه نشدم

منم مشکل تداخل جی کوئری رو دارم و نمیدونم چجوری حلش کنم

مثالی که شما زدید، این کد رو در چه فایلی و در چه افزونه ای نوشتید. (اینجور که پرسیده بودند، مشکل نداخل اسلایدشو با یک افزونه دیگر بود)

این کد را در اسلاید شو نوشتید یا در افزونه دیگر؟ و یا هر 2؟

در کدام فایل؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری