user_joomla

راهنمایی به یک مبتدی درباره ایجاد سرویس خرید آنلاین-از ابتدا تا انتها

19 پست در این موضوع

سلام خدمت دوستان

من میخواستم یک سرویس خرید آنلاین در سایتم داشته باشم.

میخواستم ببینم از کجا شروع کنم؟؟؟چه افزونه های رایگانی دانلود کنم؟؟؟چه حسابی باز کنم؟؟؟و چه اطلاعاتی باید از بانک بگیرم؟؟

ضمن اینکه rsform پیشرفته هم دارم و چطور میتونم فاکتور صادر کنم.

اگر می بینید جای دیگه این موضوع بحث شده لینک بدید و بزارید این تاپیک باز باشه تا از ابتدا تا انتهای این مشکل که شاید مشکل خیلی از دوستان مبتدی باشه رفع بشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

شما می تونی با استفاده از k2 و J2store سیستم فروش آنلاین رو راه اندازی کنی . برای پرداختش هم می تونی هم از بانک کمک بگیری هم از زرین پال ، پی لاین و ...

از هرکدام که استفاده کنی پلاگین های اتصالش موجوده

مثلا فرض میکنم که از زرین پال استفاده میکنی :

توی سایت زرین پال عضو شو

هدیه نوروز93 فروشگاه ساز J2Store فارسی + درگاه های پرداخت آنلاین

جدیدترین نسخه کامپوننت k2 کاملا فارسی نسخه ی 2.5.4 - برای جوملا 1.7 - 1.5 و 2.5

میتونی از فروشگاه ساز های RSMembership یا virtuemart 2 و یا JoomShopping استفاده کنی و درگاه بانک رو بهش متصل کنی

ممنون.یه خرده اطلات کامل تر میخوام.

من میخوام از بانک ملی استفاده کنم.آیا با نصب این افزونه ها ، قالب که بهم نمیریزه؟

با نصب افزونه J2store ، محتوای سایت جوملایی خود را که مبتنی بر کامپوننت k2 است را به عنوان فروشگاه استفاده میکنی . در واقع هر مطلب شما در k2 یک محصول میشود که دارای قیمت است و کاربر میتواند محصول را پس از خواندن توضیحات آن خریداری نماید .

افزونه ی اتصال به بانک ملی نیز در نت موجوده اما فکر کنم تجاریه

خیر ، مشکلی توی قالبتون بوجود نمیاد

این افزونه ها تجاری هستند یا رایگان؟

کاش یکی گام به گام توضیح میداد. یعنی من اینها رو نصب کنم میتونم یه قسمت از صفحه سایتم رو امکان سفارش خرید کنم؟

این افزونه ها که رایگان نیستن ولی نال شدن

شما با این کامپوننت ها میتونی یک صفحه برای فروشگاه اختصاص بدی

میتونی از فروشگاه ساز سامان هم استفاده کنی

هدیه بسته آماده نصبی دیجی کالا :: فروشگاه ساز سامان

با نصب افزونه J2store ، محتوای سایت جوملایی خود را که مبتنی بر کامپوننت k2 است را به عنوان فروشگاه استفاده میکنی . در واقع هر مطلب شما در k2 یک محصول میشود که دارای قیمت است و کاربر میتواند محصول را پس از خواندن توضیحات آن خریداری نماید .

افزونه ی اتصال به بانک ملی نیز در نت موجوده اما فکر کنم تجاریه

خیر ، مشکلی توی قالبتون بوجود نمیاد

جثارت نباشه !! اما K2Store هست که از مطالب K2 به عنوان محصول استفاده میکنه. J2Store از مطالب خود جوملا (مدیریت مطالب یا com_content) برای این منظور استفاده میکنه.

سرچ کردم پیدا نکردم.میشه لینک دانلود j2store رو بدید اگه فارسی هست؟

virtuemart رو دانلود کردم ، یعنی به نظر شما اون رو نصب نکننم؟

توی تاپیک زیر لینک دانلود از سایت سازنده رو گذاشتم ( اگراشتباه نکنم در حال حاضر نسخه 1.7.3 آخرین نسخه ی موجوده) . بعد فارسی ساز نسخه 1 ( که فقط شامل بخش سایت هست ) رو دانلود میکنید و نصب میکنید. نسخه ی 2 هم آماده هست و پس از یه سری اصلاحات لینکش رو قرار میدم.

فعلا درگاه زرین پال هم بصورت رایگان در همین تاپیک قرار دادم

فروشگاه ساز J2Store فارسی + درگاه های پرداخت آنلاین

شاید بپرسید چرا من فارسی ساز رو بهمراه کامپوننت ( به صورت یکجا ) قرار ندادم که کار شما آسون تر بشه ؟ جوابم اینه که هر چند وقت یکبار نسخه های جدید توسط سازنده ارائه میشه که امکانات بیشتر و باگ های امنیتی کمتر دارند و من توصیه میکنم از آخرین نسخش استفاده کنید.

من میخوام یک صفحه از سایتم رو به خرید آنلاین اختصاص بدم.مثلا در منو محصولات، چند زیرمنو هست با نام های مثلا سی دی آموزشی 1، سی دی آموزشی 2 و...

میخوام جوری بشه که کاربر توضیحات محصولات رو ببینه بعد خرید آنلاین صورت بگیره.حالا نمیدونم فرم سفارش محصول خود این برنامه ها داره یا باید با rsform بسازیم.

جواب این پست رو به طور کامل تر در پست بعد میگذارم. ( برای نظم بیشتر )

من میخوام یک صفحه از سایتم رو به خرید آنلاین اختصاص بدم.مثلا در منو محصولات، چند زیرمنو هست با نام های مثلا سی دی آموزشی 1، سی دی آموزشی 2 و...

میخوام جوری بشه که کاربر توضیحات محصولات رو ببینه بعد خرید آنلاین صورت بگیره.حالا نمیدونم فرم سفارش محصول خود این برنامه ها داره یا باید با rsform بسازیم.

شما با این کامپوننت ها میتونی همه این کارا رو انجام بدی

فرم سفارش هم داره

ارسال شده در (ویرایش شده)

مسئله از جایی شروع میشه که شما برای کاربرانتون میخواید امکان سفارش یا خرید آنلاین به همراه پرداخت داشته باشید.

1- ابتدا لازمه که ببینید از این سامانه که برای راحتی بیشتر بهش میگیم فروشگاه چه امکانات و قابلیت هایی انتظار دارید و سطح کارتون رو مشخص میکنید.

2- توی مرحله ی بعد باید فروشگاه ساز ها رو بشناسید و اونی که مناسب کار شماست انتخاب کنید. خوب فروشگاه ساز های مطرح جوملا ، ویرچومارت ، جوم شاپینگ ، K2Store و J2Store هستند. البته از RSForm هم برای مصارف فروشگاهی استفاده میشه. در پایین یه توضیح مختصر ازشون میدم.

- ویرچومارت : یک کامپوننت قدیمی ( نه به معنای از رده خارج ) - محبوب و رایگان هست که برای فروشگاه های با امکانات زیاد استفاده میشه. افزونه هاش زیادن ولی اکثرا تجاری. قالب های آمادش هم زیاده که باز اکثرا تجاری هستند. پشتیبانیش خیلی زیاده و پلاگین های پرداختش هم زیاده. (فروشگاه ساز سامان از این کامپوننت استفاده میکنه ) VirtueMart در مرجع افزونه های جوملا جهانی

- جوم شاپینگ : این فروشگاه ساز پس از ویرچومارت در رده ی دوم قرار داده. رایگان هست و از پشتیبانی خوبی برخورداره. قالب و افزونه براش موجوده اما یه سری تجاری هستند. پلاگین های پرداخت برای این افزونه هم نوشته شده. ( فروشگاه ساز قاصدک از این کامپوننت استفاده میکنه ) JoomShoping در مرجع افزونه های جوملا جهانی

- K2Store : باز فروشگاه سازی هست رایگان با امکانات مناسب برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی ! از مطالب K2 به عنوان محصول استفاده میکنه. پشتیبانی خوبی داره و افزونه هاش هم موجوده . پلاگین های پرداخت برای این افزونه نوشته شده. اینکه از k2 استفاده میکنه ( نقش مکمل K2 داره ) ، خودش یه امتیازه چرا که میتونم از امکانات K2 مثل نظرات ، ماژول ها و پلاگین ها استفاده کنیم. پلاگین زرین پال این افزونه توسط دوست خوبم مهندس مجید فتحی نوشته شده و در انجمن موجوده. K2Store در مرجع افزونه های جوملا جهانی

- J2Store : خیلی وقت نیست در ایران معرفی شده ولی توی همین مدت کم طرف دار های زیادی پیدا کرد !! اوایل امسال (سال 93) بود که بنده اولین نسخه از فارسی سازش (شامل بخش سایت) و اولین پلاگین پرداختش که زرین پال بود رو منتشر کردم. این کامپوننت شباهت خیلی زیادی به K2Store داره با این تفاوت که از مطالب جوملا به عنوان محصول استفاده میکنه و این از نقاط قوتشه !! چرا که شما میتونید از امکانات و ویژگی های مطالب جوملا مثل سئو ، طرح بندی ها ، پلاگین های مختلف و ماژول هایی که با مطالب جوملا سر و کار دارند برای این فروشگاه ساز استفاده کنید. درسته که خیلی وقت نیست که طرفدار پیدا کرده اما پشتیبانیش به سطح مطلوب رسیده و سایر پلاگین های پرداختش هم توسط گروه های دیگه و همچنین مهندس طالبی نوشته شده. J2Store در مرجع افزونه های جوملا جهانی

ویژگی های مشترک J2Store و K2Store : مدیریت این فروشگاه ها نسبت به بقیه آسون تر هست. (این نظر شخصی بنده هست. ممکنه بقیه نظر دیگری داشته باشند) قابلیت فروش فایل رو به آسونی دارند و قابلیت های دیگر مثل روش پرداخت ، روش حمل کالا ، محاسبه مالیات و هزینه حمل کالا بر اساس وزن و هزینه و منطقه جغرافیایی رو بدون نیاز به افزونه ای دارا هستند. به صورت رایگان و تجاری هستند که در نسخه های تجاری قابلیت های مثل کد تخفیف بهشون اضافه میشه.

RSForm : کامپوننتی تجاری هست که برای ساخت فروشگاه طراحی نشده و غالبا فرم ساز هست اما بدلیل بر خورداری از پلاگین های پرداخت برای فروشگاه ساز های سطح کوچک بسیار مناسب هست. RSForm در مرجع افزونه های جوملا جهانی

RSMembership : کامپوننتی تجاری هست که اجازه فروش اشتراک به مدیر سایت میده یا بهتر بگم مبلغی رو به عنوان هزینه عضویت طی مدت خاص ( مثلا 6 ماه یا 1 سال یا بیشتر ) مشخص میکنید و کاربر با پرداخت هزینه وعضویت در سایت شما ، میتونه از امکانات و محتویات سایت شما استفاده کنه. RSMembership در مرجع افزونه های جوملا جهانی

( انسان جایز الخطاست !! اگر میبینید چیزی رو جا انداختم یا اشتباه گفتم بهم بگید خوشحال میشم. )

3- خوب ما فروشگاه ساز هم انتخاب کردیم. حالا نوبت به درگاه پرداخت هست. اکثر بانک های ایران درگاه پرداخت دارند ولی بین اون ها بانک ملت ، پارسیان و پاسارگاد شرایط بهتری دارند ( ملت بهتر خدمات رسانی میکنه ). اما درگاه های واسط هم هستند که پشتیبانیشون بیشتره و معمولا مبلغی از هر سفارش رو به عنوان کارمزد دریافت میکنن. در درگاه های واسط مثل زرین پال ، پارس پال ، پی لاین و ... شما یه حساب کاربری در سایتشون میسازید و مشخصات درگاه مخصوص سایتتون رو دریافت میکنید و در پلاگین مخصوص به خودشون که برای فروشگاه ساز شما آماده شده وارد میکنید. از اون به بعد کاربر با اون درگاه پول رو به حساب شما میریزه که البته مستقیم وارد حساب بانکتون نمیشه. بلکه ابتدا به حساب درگاه واسطتون ریخته میشه و شما با تنظیم حساب بانکیتون در درگاه واسط پول رو به حساب بانک منتقل میکنید.

درگاه ها شرایط خاص خودشون رو دارند که بهتره توی سایت خودشون مطالعه کنید.

نکته ی مهم : جدیدا بانک ها برای ارائه درگاه از شما نماد اعتماده میخوان که باید از سایت enamad.ir (وزارت صنایع ، معادن و تجارت الکترونیک ) بگیرید ولی در درگاه های واسط فکر نمیکنم لازم باشه !

4- خوب درگاه پرداخت هم انتخاب و تنظیم کردیم و حالا فروشگاه اینترنتی ما آماده ی بهره برداری هست.

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

آقای وحید طاهری ممنون از راهنمایی بسیار جامعتون.

چند تا سوال داشتم:

پس من با نصب فروشگاه ساز J2Store فارسی + درگاه های پرداخت آنلاین دیگه مشکلی نخواهم داشت؟؟؟؟

آیا زرین پال مورد اعتماد هست؟من تا حالا اکانت نداشتم داخلش.... میخواستم بانک ملی بشه بهتر هست.

درباره فرم سفارش چطور؟

توضیحات کامل رو که من در پست قبل دادم. فروشگاه ساز ها خودشون فرم دارند مگر شما از RSForm استفاده کنید که فرمتون رو خودتون طراحی میکنید.

من خودم که موفق نشدم از بانک ملی بگیرم و از بانک ملت گرفتم. درباره ی زرین پال هم اطلاعات بیشتر رو دیگه توی سایت خودش بخونید متوجه میشید.

آقای طاهری اخرین نسخه 2.7.3 هست.اگر افزونه jstore نسخه ای که گفتم رو نصب کنم و فارسی که شما در لینک قبل ارائه دادید رو نصب کنم ، مشکلی پیس نمیاد؟

خیر مشکلی پیش نمیاد. فقط دقت داشته باشید که توی این نسخه از فارسی ساز بخش مدیریت فارسی نیست و در نسخه ای که بزودی قرار میدم این مشکل بر طرف شده

واقعا بخاطر این همه توضیح مفید ممنونم.کمتر کسی وقت میزاره برای ارائه این توضیحات

بسیار سپاسگذارم

من j2store رو انتخاب کردم.ابتدا نصب کردم اما دیدم فارسی نیست قسمت مدیریت و از یه سایت دیگه این رو دانلود کردم(*****na)

لینکی که شما ارائه کردید رو وقتی دانلود کردم و وقتی روی کامپوننت کلیک کردم ، یه قسمت بود مثه فرم ثبت نام، که قیمت هم با دلار بود.من چیزی متوجه نشدم ازش.

*** من بانک ها رو ترجیح میدم، حساب در بانک ملت و ملی دارم، باید برم بانک و درخواست چی کنم؟؟؟؟؟؟

*** من نیاز به امکانات خیلی خاصی نمیخوام.فقط میخوام طرف خرید آنلاین داشته باشه و در این حین یک فرمی با rsform درست کردم که بیاد آدرس منزلش رو بده و ...

همین

خواهش میکنم :ad54ad:

توی لینکی که دادم یه بخشی هم داره که دانلود نسخه ی رایگانش هست

این تصویر رو ببینید.

اگر از بانک میخواهید بگیرید با نماد اعتماد داشته باشید که باید از طریق سایت enamad.ir اقدام به درخواست و دریافت کنید . ( نماد اعتماد ، تاییدیه وزارت صنایع ، معادن و تجارت الکترونیک هست که به فروشگاه ها داده میشه ). بعد از دریافت نماد باید به بانک درخواست بدید. اگر ملت خواستید از طریق سایت به پرداخت ملت | ارائه دهنده خدمات و راه حلهای پرداخت الکترونیک باید اقدام کنید. بانک ملی هم یه بخشی توی سایتش بود که شرایط و ضوابط رو گذاشته بود.

همچنین اگر سطح کارتون کمه و میخواین از rsform استفاده کنید دیگه نیازی به J2Store یا فروشگاه دیگه نیست. اگر هم از J2Store یا بقیه فروشگاه ساز ها استفاده کردید ، دیگه نیازی به RSForm برای این کار نیست.

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

یعنی با rsform هم میشه این عملیات ها رو انجام داد؟

برای داشتن نماد enemad ، باید شرایط و ضوابطی داشت؟؟؟؟

بعد از نصب j2store، باید پلاگین پرداخت هم نصب کرد؟اگر مثلا بانکم ملت هست ، باید پلاگین ملت رو نصب کنم؟رایگان هست یا نجاری؟

ببخشید انقدر سوال میپرسم.

شرمندم

یعنی با rsform هم میشه این عملیات ها رو انجام داد؟

برای داشتن نماد enemad ، باید شرایط و ضوابطی داشت؟؟؟؟

بعد از نصب j2store، باید پلاگین پرداخت هم نصب کرد؟اگر مثلا بانکم ملت هست ، باید پلاگین ملت رو نصب کنم؟رایگان هست یا نجاری؟

ببخشید انقدر سوال میپرسم.

شرمندم

بله . با RSForm هم میشه پرداخت آنلاین انجام داد.

برای داشتن نماد enamad هم شرایط و ضوابطی هست که در سایتش ( enamad.ir ) توضیح داده شده.

بعد از نصب J2Store باید پلاگین پرداخت بانک رو بگیرید ( توی اون توضیحاته هم گفتم ). پلاگین بانک ملت رو مهندس طالبی در p30joomla بصورت تجاری قرار دادند.

ممنون

اقای طاهری فکر کنم جزء آخرین سوالاتم باشه.

من تمامی مراحل ثبت نام نماد الکترونیکی هم انجام دادم.

فکر کنم با اتصال rsform pro وبسایت به پلاگین پرداخت بهتر از j2store باشه.نظر شما چیه؟من الان j2store رو نصب کردم اما خیلی امکانات داره که من نیازی به اون ندارم.

نظر شما j2store هست یا rsform با در نظر گرفتن اینکه من فقط میخوام فرد فرم سفارش رو پر کنه و مبلغ رو واریز کنه همین...

راستی rsform قابلیت تنظیم پیش فاکتور هم هست؟

ویرایش شده در توسط user_joomla

متاسفانه پلاگین ملت رو وقتی نصب کردم خطا داد که rsform شما نسخه قدیمی هست و به r4 بروزرسانی کنید.

واقعا نمیدونم چیکار کنم.

کدوم فروشگاه رو انتخاب کنم که کار باهاش راحت باشه

ممنون

اقای طاهری فکر کنم جزء آخرین سوالاتم باشه.

من تمامی مراحل ثبت نام نماد الکترونیکی هم انجام دادم.

فکر کنم با اتصال rsform pro وبسایت به پلاگین پرداخت بهتر از j2store باشه.نظر شما چیه؟من الان j2store رو نصب کردم اما خیلی امکانات داره که من نیازی به اون ندارم.

نظر شما j2store هست یا rsform با در نظر گرفتن اینکه من فقط میخوام فرد فرم سفارش رو پر کنه و مبلغ رو واریز کنه همین...

راستی rsform قابلیت تنظیم پیش فاکتور هم هست؟

اگر فقط میخواید سفارش بگیرید ، خوب RSForm کافیه. اما اگر امکانات فروشگاهی میخواید، مثل تعداد ، حمل کالا و ... خوب فروشگاه ساز ها بهتر هستند.

فکر میکنم کار شما سطحش کم باشه RSForm جواب بده.

متاسفانه پلاگین ملت رو وقتی نصب کردم خطا داد که rsform شما نسخه قدیمی هست و به r4 بروزرسانی کنید.

واقعا نمیدونم چیکار کنم.

کدوم فروشگاه رو انتخاب کنم که کار باهاش راحت باشه

نسخه ی مورد نیاز برای پلاگین ملت رو مهندس فتحی توی پست اول تاپیک پلاگین ها یعنی تاپیک زیر قرار دادند. (آخرین لینک پست اول که گفتند افزونه های RSform)

▼▲ هدیه ویژه میلاد نور▼▲ پلاگین های بانکی RSform + اموزش

ممنون و مرسی از صبر و حوصله ای که گذاشتید.

من تمام مراحل رو انجام دادم

لینکی که دادید حاوی یک فیلم آموزشی خیلی خوب بود.

فقط باید برم بانک فکر کنم.

من این تاپیک رو کاملا مظالعه نکردم اما دوستان اگه بخواید فروش فایل به صورت آنلاین داشته باشید باید یه کاری کنید که با یک بار خرید لینک دانلود همیشه دست مشتری نباشه .

دوستان با استفاده از j2store این امکان هست که لینک دانلود فایل همیشه دست مشتری نباشه ؟ این امکان هست که لینک دانلود برای مشتری ایمیل بشه ؟

با تشکر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری