it-net

نصب کنترل پنل Cpanel

20 پست در این موضوع

با سلام

در این آموزش می خوایم نصب کنترل پنل بسیار معروف و کاربر پسند Cpanel رو آموزش بدین.:o

این کنترل پنل در سرور مجازی و سرور اختصاصی لینوکس قابل نصب هست. (نسخه ویندوز هم توسط این شرکت ارائه شده که در آینده به نصب آن اشاره خواهیم کرد. ;) )

پس از وارد شدن به برنامه putty ابتدا باید لینوکس رو برروز رسانی کنیم:

yum update -y

که اگه y- رو نزنیم در هر قسمت آپدیت از شما سوال نصب خواهد کرد.

پس از آپدیت در خط فرمان میزنیم:

cd /home

تا وارد ریشه home ّبشیم.

سپس به ترتیب دستورات زیر رو در خط فرمان وارد می کنیم:

دستور اول:

wget http://httpupdate.cpanel.net/latest

دستور دوم:

sh latest

توجه داشته باشین که سعی کنید به یک سرور ویندوز ریموت کنید تا در صورت نوسان اینترنت کامپیوتر شخصی دچار مشکل نشین.

نکته: این کنترل پنل رویه سرور های ایران نصب نمیشه و نیاز دارید در سرورهای خارج کشور تهیه کنید.

نصب برنامه حدود 30-70 دقیقه برحسب قدرت سرور متغیر هست.

خسته نباشید.

منبع: www.IT-Net.ir

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

it-net عزیز ، اسمت چیه ؟ / برای خرید کنترل پنل cpanel ، باید از وب سایت خودش خریداری بشه یا شرکت های واسط ؟ / تحریم کرده اینم ایران و یا نه ؟

در کنترل پنل cpanel یک قسمتی داره به نام Package ، زمانی که داریم یک کاربر رو ایجاد میکنیم ... اون به چه معناست ؟

درود

با اجازه مصطفی جان

نیستی جواب دوستمونو میدم

سی پنل آنلاین خردیاری میشه و بدونه واسطه هم م ی تونید بخرید

و پیشنهاد می شه برای بار اول و دوم حتما از واسطه داخلی استفاده کنید

چه از لحاط مشکلات فنی و پشتیبانی و چه از نظر اینکه باید تمدید رو اعمال کنید به مشکل بر نخورید.

---*

Package

شما وقتی در حال تقسیم کردن فضا خود هستید برای یوزرهاتون باید اول ی پکیج فضا و پهنای باند براش ردیف کنی و بعد یوزر بسازی

پیشنهاد صد درصد اینه که هیچ وقت مقدار فضا رو دستی ندید اول پکیج بساز بعد برای یوزرتون تعریف کنید.

-*

خوب عزیز توجه به * نکردی

-*

پس یعنی اینطوره که ، پکیج یعنی محدودیت های از پیش تعیین شده برای سادگی تعریف کاربر در پنل ؟

من هنوز جواب "چرا در قسمت دمو کنترل پنل cpanel - دو نوع دمو هست برای هر کدام ؟" رو دقیقا نگرفتم !

tnt6667 : منظورتون رو از

============

-*

خوب عزیز توجه به * نکردی

-*

============

نفهمیدم !

عزیز درسته پکیچ برای ساده کردن است

ولی از هم مهم تر یا اصولی تر اینه که ...

این کاربرای این انجام می شود که در سرور مزکور پکیچ مانند یک فولدر است و برای بالا امد و یا سرچ و یا رد یابی فایل در سررو راحتر انجام می شود و مشکلی خاصی رخ نمی دهد

اگر تقسیم فضا سنتی یا هم به صورت مستقیم باشد مثل دای کیومنتون در همه و مشکلات برای پیدا کردن فایل در سرور پیش می آید به خصوص برای دیتابیس

موفق باشید

پس یعنی شما می گی پکیج یعنی .

تعریف محدودیت های برای فضای هاست ، باندویچ و چیزهای دیگه که باید تعریف بشه و برای هر کاربری یک نوع رو انتخاب کرد ، تا به صورت منظم و قانونمندی ایجاد بشن ؟

بله دقیقا همینه

خوشم میاد ازت سوال می کنی ولی خود هم جوابشو میدونی

فقط نمی دونم چرا سوال می کنی

بله ، اما برای اطمینان بیشتر می پرسم ، شاید اشتباه فکر میکنم ... و خوشحالم از اینکه اشتباه نکردم .

چون میشناسمتون گفتم

مطمینم که اصلا نیازی به اطمینان ندارید شما

دوستان و بزرگواران عزیز،

این چندمین پست هست که دارن حرف های همدیگه رو نقض می کنید و حالت تهاجمی به پست های هم دارید.

از شما دوستان خواهش می کنم مسائل کوچیک و پیش پا افتاده رو کنار بزارید لطفا.

فروم یعنی کمک به یکدیگر، صفا، دوستی، محبت و دیگر هیچ.

ممنون از هردوی شما که خاطر هردوتون برام محترمه :)

دوست من novinfard عزیز : من به خاطر شما بحث و ادامه نمیدم چون خودمم متاسفانه دارم همین احساس و میکنم ولی باید بدونم دوستمون tnt6667 عزیز : "مطمینم که اصلا نیازی به اطمینان ندارید شما " منظورتون از این حرف چیه ؟

درود بر همه

مسله وجود نداره

از گفته خودم هم منظوری داشتم که چندین بار با جواب های نا درست یا نیمه نادرست و یا چپکی تست زدم دیدم که نه بابا در حد سوال کردن نیستید

:(

در کنترل پنل cpanel یک قسمتی داره به نام Package ، زمانی که داریم یک کاربر رو ایجاد میکنیم ... اون به چه معناست ؟
آقا مصطفی ، چرا در قسمت دمو کنترل پنل cpanel - دو نوع دمو هست برای هر کدام ؟

دمو پنل

packege یعنی تعیین محدودیت برای استفاده از هاست هست مثلا شما تعیین می کنید که جقدر فضا و چقدر پهنای باند و چقدر دیتابیس و ... داشته باشه

در مورد دمون بله دو نوع هست:

1- whm : پنل مدیریت هاستها برای ساخت، حذف، ساسپند کردن ، مدیریت مصرف هر سایت و .... هست

2- cpanel: پنل کاربری هاست هست که کاربر بعد از حرید در اختیار داره تا سایتش رو مدیریت کنه.

دوستان لطفا احترام همدیگه رو نگه دارید

با تشکر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری