sdns

سوالی در مورد css

9 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

بذارین سوالم رو خیلی ساده بپرسم:

فرضا من دو تا لایه دارم که لایه شماره 2 داخل لایه شماره 1 باشه

می خوام وقتی ماوس روی لایه شماره 1 بره ، لایه شماره 2 مثلا رنگش عوض شه(یا هر چیزه دیگه ای)

این کار رو چه جوری می شه کرد؟

برای بهتر نشون دادن منظورم یه عکس آپلود کردم

47265765638316798569.jpg

ویرایش شده در توسط sdns
افزودن عکس

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

فک نکنم با css بشه اینکارو کرد. چون نیاز به دستور شرطی داره که وقتی موس روی یک موقعیته استایل یک موقعیت دیگر تغییر کنه.

با jquery می تونی این کار رو بکنی . بزار کامل برات بگم :

تو تگ <head> اینارو بنویس :

<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.10.2/jquery.min.js"></script>

<script type="text/javascript">

// پارامتر جی کوئری

uc = jQuery.noConflict();

uc(document).ready(function(){

uc("#layer1").hover(function(){

uc("#layer2").css("background-color","blue");

});

});

ببین اون قبلی رو فراموش کن از این فایلی که دادم استفاده کن :

Untitled-3 دانلود ● آپلود سنتر انجمن جوملای ایران

یاعلی

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون و فایلی که زحمت کشیدین قرار دادین.

فقط در این فایل این کار یک بار انجام می شه.من می خوام هر بار که با ماوس می یاد روش رنگش عوض بشه و وقتی می ره کنار رنگش به حالت قبلی برگرده. و دقعه بعد که دوباره می یاد روش رنگش عوض شه و الی آخر ...

قبلا یه جا دیده بودم این رو ولی اصلا یادم نمی یاد کجا.فکر می کنم اونجا با استفاده از اسم تگ های css این کار رو کرده بودن. یعنی با استفاده از html و css و بدون جی کوئری. آیا هم چین چیزی ممکنه؟ یا من اشتباه یادم می یاد؟

فکر کنم این جوری بود که وقتی می یای روی تگ leyer1 اون موقع layer2 رو تغییر می داد. مثلا می گم یه کدی با ساختار زیر:

.layer1:hover => layer2{

background:red;

}

به جای => یه چیزه دیگه بود فکر کنم. آیا یه هم چین کدی توی css هست؟ یا اینکه باز من اشتباه یادم می یاد؟ :21:

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون و فایلی که زحمت کشیدین قرار دادین.

فقط در این فایل این کار یک بار انجام می شه.من می خوام هر بار که با ماوس می یاد روش رنگش عوض بشه و وقتی می ره کنار رنگش به حالت قبلی برگرده. و دقعه بعد که دوباره می یاد روش رنگش عوض شه و الی آخر ...

قبلا یه جا دیده بودم این رو ولی اصلا یادم نمی یاد کجا.فکر می کنم اونجا با استفاده از اسم تگ های css این کار رو کرده بودن. یعنی با استفاده از html و css و بدون جی کوئری. آیا هم چین چیزی ممکنه؟ یا من اشتباه یادم می یاد؟

فکر کنم این جوری بود که وقتی می یای روی تگ leyer1 اون موقع layer2 رو تغییر می داد. مثلا می گم یه کدی با ساختار زیر:

.layer1:hover => layer2{

background:red;

}

به جای => یه چیزه دیگه بود فکر کنم. آیا یه هم چین کدی توی css هست؟ یا اینکه باز من اشتباه یادم می یاد؟ :21:

بله این کد درسته و من خودم هر موقع بخوام همچین کاری کنم از این کد استفاده میکنم

عبارت "=>" زیاد مهم نیست و میتونید حتی به جای اون یه فاصله بزنید.

این کد زمانی جواب میده که layer2 زیر مجموعه ی layer 1 باشه و این دستور رو میده : وقتی که موس روی layer1 رفت روی layer2 این کار رو انجام بده

حتی اینطوری میشه یک منوی html و css ساده ساخت.

<!doctype html>
<html lang="en">
<head>
<meta charset="UTF-8">
<title>Sample Test</title>
<style>
	#layer1 {
		background: #00F ;
		width: 600px;
		height: 500px;
		margin: 0 auto;
	}
	#layer2 {
		background: #FF0 ;
		width: 200px;
		height: 200px;
		margin: 0 auto;
	}

#layer1:hover #layer2 {
		background: #000;
	}

</style>
</head>
<body>
<div id="layer1">
	<div id="layer2"></div>
</div>
</body>
</html>

موفق باشید gift

دوستان به خوبی توضیح دادن ولی در کل شما باید این کارو انجام بدین

برای مثال دو تا دایو layer1 و layer2 داریم که layer2 داخل layer 1 هست به این طریق :

<div class="layer1">
<div class="layer2">
</div>
</div>

برای اینکه بتونید به دایوی که داخل دایو دیگه هست استایل بدین به طور کلی از این جور کد دهی استفاده میشه .layer1 . layer2 و اگر بخواین با اومدن روی دایو اول ، دایو دوم تغییر رنگ بده از کد زیر استفاده کنید :

.layer1:hover .layer2{
background:#CCC;
}

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری