farshadraei

راهنمایی در خصوص ویرچومارت قالب رایگان jf_krom

14 پست در این موضوع

من میخوام کالاهای پیشفرض ثبت شده توی ویرچومارت قالب پیشفرض رو عناوین و تصاویرشونو عوض کنم ولی انگار هیچ تغییری ایجاد نمیشه

منوهای کشویی ویرچومارت باز نمیشه و انگار بهم ریخته هست.

و اصلا نمیدونم چطور باید فروشگاهم رو به درگاه پرداخت متصل کنم. از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه و یا لینک پستی که در خصوص راه اندازی فروشگاه با ویرچومارت راهنمایی کاملی کرده باشه رو اینجا بفرسته؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

تا اونجا که اطلاع دارم، مشکل باز نشدن منو های کشویی ویرچومارت در جوملا 3 بود و در جوملا 4 درست شده. احتمالا ویرچومارت تون قدیمی هست. یا وبسایت تون روی جوملا 3 هست.

اگر موارد بالا نیست باید بررسی بشه ببینیم مشکل کجاست. البته الان جوملا 5 هم منتشر شده.

در مورد اتصال فروشگاه به درگاه پرداخت، شما فارغ از اینکه از درگاه مستقیم بانکی استفاده می کنید یا درگاه واسط، نیاز به کد مالیاتی و اینماد دارید. کد مالیاتی سال پیش الزامی شد و اینماد هم امسال الزامی شده. 

برای گرفتن کد مالیاتی نیاز به مجوز فعالیت نیست و می تونید در وبسایت اداره مالیات تشکیل پرونده بدید و وقتی به گام 4 رسیدید، کد مالیاتی تون رو به بانک یا شرکت های واسط ارائه می کنید.

در مورد اینماد نیز می تونید به وبسایت اینماد مراجعه و درخواست اینماد بدین. اگر مجوز نداشته باشید بهتون اینماد خاکستری میدن که در این صورت فقط می تونید از خدمات درگاه های واسط استفاده کنید.

اگر مجوز دارید بهتون اینماد تک ستاره میدن و می تونید از درگاه مستقیم بانکی استفاده کنید.

در هر دو حالت شما نیاز به پلاگین پرداخت بانک یا شرکت واسط دارید که تو وبسایت های مختلف می تونید تهیه کنید.

همچنین اینماد باید بصورت سالانه تمدید بشه. وگرنه درگاه تون قطع میشه.

البته بعضی شرکت های واسط هم هستن که بدون کد مالیاتی و اینهماد بهتون درگاه میدن ولی چندان اعتباری نیست که همیشه بتونید از خدمات شون استفاده کنید. اگر قوانین مالیاتی سفت و سخت تر بشه که حتما میشه، خدمات شون رو متوقف می کنن.

1 کاربر پسند دیده است

جوملای من 3.8.1 هست و از قالب رایگان استفاده میکنم. چطور میتونم این مشکل رو حل کنم؟

روی قالب پیشفرض جوملا تست کن.

اگر درست یادم باشه ویرچومارت دو تا قالب مدیریت داره که تو بخش تنظیمات می تونی بین شون سوئیچ کنی. اینکار رو انجام بده.

احتمالا درست بشه

در در 12/25/2023 در 21:14، levelup گفته است :

روی قالب پیشفرض جوملا تست کن.

اگر درست یادم باشه ویرچومارت دو تا قالب مدیریت داره که تو بخش تنظیمات می تونی بین شون سوئیچ کنی. اینکار رو انجام بده.

احتمالا درست بشه

ینی اگه درست بشه باید قالب رو عوض کنم؟ خم من میخوام قالبم فروشگاهی باشه

منظورم از تغییر قالب ویرچومارت، قالب بخش مدیریت بود.

تو بخش کاربری هم با کمی مهارت تو مدیریت جوملا و استفاده از ماژول ها، میشه هر قالبی رو شبیه قالب فروشگاهی در آورد. نسخه دموی تمام افزونه های فروشگاهی جوملا روی همین قالب پیشفرض جوملاست. ووردپرس نیست که با تغییر قالب، امکاناتت از دست بره.

من یه فروشگاه به سادگی فروشگاه این سایت اگه بخوام باید چیکار کنم؟

https://gadgetmoon.ir/

به این صورتی که خیلی ساده محصول به مبلغ تومان نمایش داده بشه و با یک کلیک به سبد مشتری اضافه و وقتی میخواد سبد رو ببنده مشتری رو هدایت کنه به صفحه ای که ازش شماره موبایل بگیره و بعد یه آدرس و نام و نام خانوادگی و کد پستی ثبت کنه ازش و بعد هدایتش کنه به صفحه پرداخت و تمام....

خیلی پیچیدگی نداشته باشه. مثلا لازم ندارم موجودی کالا در انبار رو بیاد بررسی کنه

و نکته جالب آخرش اینه که تو انتخاب نحوه پرداخت میتونه انتخاب کنه که از پی پال پرداخت کنه یا مثلا به شماره حساب واریز کنه و بعدش تصویر رسید رو آپلود کنه. یجورایی یوزرفرند هست. این ویرچومارت خیلی پیچیده هست و بدرد من نمیخوره واقعیتش

با هیکاشاپ میشه. خودم کار کردم. تو تنظیماتش سه نوع ثبت نام داره که می تونی تعیین کنی کدوم روش باشه. روش های پرداخت و حمل هم می تونی مشخص کنی.

با ویرچومارت هم طبیعتا باید بشه. ولی من ویرچومارت کار نکردم.

مسئله ای که شما باید حل کنی اینه که اطلاعات تون رو در زمینه مدیریت جوملا بروز کنید که البته هیچ تمایلی هم به این کار ندارید. تو حرفه ما باید همیشه اطلاعات تون بروز باشه. اینکه چند سال پیش جوملا کار می کردین، برای برپایی یک سایت (مخصوصا فروشگاهی) کافی نیست. علاوه بر یادگیری مدیریت جوملا، و نصب و پیکربندی افزونه ها، باید مستندات کامپوننت ها رو هم مطالعه کنید.

اگر میخواین از سورس های آماده استفاده کنید، حتما باید به جوملا و افزونه هایی که در اون سورس استفاده شده مسلط باشید. متاسفانه تو بازار کار ما فکر می کنن یه قالب آماده گیر بیارن و نصب کنن طراح سایت میشن.

مستنداتی رو که خدمت تون در این تاپیک و تاپیک 42005 گفتم مطالعه کنید مشکل تون حل میشه. اگر حوصله اش رو ندارید برونسپاری کنید.

در در 12/23/2023 در 18:58، levelup گفته است :

سلام

تا اونجا که اطلاع دارم، مشکل باز نشدن منو های کشویی ویرچومارت در جوملا 3 بود و در جوملا 4 درست شده. احتمالا ویرچومارت تون قدیمی هست. یا وبسایت تون روی جوملا 3 هست.

اگر موارد بالا نیست باید بررسی بشه ببینیم مشکل کجاست. البته الان جوملا 5 هم منتشر شده.

در مورد اتصال فروشگاه به درگاه پرداخت، شما فارغ از اینکه از درگاه مستقیم بانکی استفاده می کنید یا درگاه واسط، نیاز به کد مالیاتی و اینماد دارید. کد مالیاتی سال پیش الزامی شد و اینماد هم امسال الزامی شده. 

برای گرفتن کد مالیاتی نیاز به مجوز فعالیت نیست و می تونید در وبسایت اداره مالیات تشکیل پرونده بدید و وقتی به گام 4 رسیدید، کد مالیاتی تون رو به بانک یا شرکت های واسط ارائه می کنید.

در مورد اینماد نیز می تونید به وبسایت اینماد مراجعه و درخواست اینماد بدین. اگر مجوز نداشته باشید بهتون اینماد خاکستری میدن که در این صورت فقط می تونید از خدمات درگاه های واسط استفاده کنید.

اگر مجوز دارید بهتون اینماد تک ستاره میدن و می تونید از درگاه مستقیم بانکی استفاده کنید.

در هر دو حالت شما نیاز به پلاگین پرداخت بانک یا شرکت واسط دارید که تو وبسایت های مختلف می تونید تهیه کنید.

همچنین اینماد باید بصورت سالانه تمدید بشه. وگرنه درگاه تون قطع میشه.

البته بعضی شرکت های واسط هم هستن که بدون کد مالیاتی و اینهماد بهتون درگاه میدن ولی چندان اعتباری نیست که همیشه بتونید از خدمات شون استفاده کنید. اگر قوانین مالیاتی سفت و سخت تر بشه که حتما میشه، خدمات شون رو متوقف می کنن.

طبق این راهنمایی که فرمودید . جوملای من 3.8 هست. آیا باید جوملا رو آپدیت کنم یا اینکه فقط قالب ویرچومارت رو عوض کنم درست میشه؟

بروز رسانی قالب آماده معمولا دنگ و فنگ داره. توصیه ام اینه که بگردی نسخه سازگار با جوملا 4 رو تهیه و نصب کنی. 

ینی منظورتون اینه که از نو یه قالب جدید جوملا 4 نصب کنم و از نو شروع کنم؟

شخصا ترجیحم اینه که همه چیز رو از صفر بزنم. مسلما خیلی از مشکلاتی که دارین وجود نخواهد داشت. ولی اگر براتون مقدور نیست الان که جوملا 5 اومده سعی کنید بسته نصبی جوملا 5 رو گیر بیارید و نصب کنید.

در 6 ساعت قبل، levelup گفته است :

شخصا ترجیحم اینه که همه چیز رو از صفر بزنم. مسلما خیلی از مشکلاتی که دارین وجود نخواهد داشت. ولی اگر براتون مقدور نیست الان که جوملا 5 اومده سعی کنید بسته نصبی جوملا 5 رو گیر بیارید و نصب کنید.

لینکشو میفرستید؟

بسته نصب شده قبلی رو باید از چه مسیری حذف کنم؟ اگر آموزشی از قبل وجود داره لینک اینم لطف میکنید بفرستید؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری