penguinsjr

قرار داد آبجکت در کناره ها و گوشه های سایت جوملایی

23 پست در این موضوع

السلام علیکم

می خواستم بدونم امکانش هست که تو این بغل های سایت های جوملایی که فضای خالی داره یا تو گوشه ها و کرنر هاش چیزی گذاشت؟

مثل خیلی از سایت ها که دیده میشه تو گوشه هاشون یا حاشیه ها شون ابزار ها یا متن ها یا تبلیغات قرار می گیره؟ (منظور داخل پوزیشن های قالب نیست... فضای خالی کناری هستش.)

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

دوستان کسی راهنمایی نداره در این زمنیه؟

اصلا میشه همچین چیزی تو سایت های جوملایی؟

لطفا با یه عکس دقیقا موضوع را مشخص کنید.

یا سایتی که دیدین را به عنوان دمو قرار بدید تا دوستان بتونند کمکتون کنند

مثلا گوشه ی سایت forum.mobilestan.net که عضویت ویژه رو اونجا قرار دادن.... و طرف دیگه رو تبلیغات ایسام قرار دادن.... البته می دونم جوملا نیست اما خوب به عنوان نمونه... همون شکلی باشه...

توی انجمن سرچ کن پلاگین تبلیغات گوشه سایت یه پلاگین هست که میتونی هر چی دوست داری بندازه گوشه سایت

می خوام کد اچ تی ام ال قرار دم...

با کد یا اضافه کردن پوزیشن یا این جور چیزا نمیشه؟

می خوام یه جوری باشه که به راحتی بشه کد های اچ تی ام رو هم توش قرار بدم...

همی طور اگه کد باشه می تونم مثلا دو تا یا سه تا پوزیشن در دو طرف بیرون از قالب بسازم که بتونم آبجکت های مختلف رو اونجا قرار بدم...

سلام دوست عزیز خیلی ساده است از سی اس اس کمک بگیرید

الان کد رو در دسترس ندارم متاسفانه اما با دو خط کد سی اس اس این امکان براتون فراهم میشه

السلام علیکم

:auau: ممنون دوست عزیز.. ممکنه نمونه کد رو بهم بدید؟

خودم همین جوری نمی دونم از کجا باید شروع کنم و چجوری باید بنویسم..

السلام علیکم

:auau: ممنون دوست عزیز.. ممکنه نمونه کد رو بهم بدید؟

خودم همین جوری نمی دونم از کجا باید شروع کنم و چجوری باید بنویسم..

کار زیاد سختی نیست و کد css هاش هم آسونه مثلا در همین سایت موبایلستان که گفتین برای داشتن تبلیغاتی مثل تبلیغات بالا سمت راست سایت از این کد سی اس اس برای استایل میتونید از این کد استفاده کنید:

position:absolute; z-index:1; right:0px; top:0px

حالا اگر بخواین بنرتون ثابت باشه و از صفحه خارج نشه مقدار position رو بر روی fixed قرار میدین.

برای قرار دادن کد هم از flexi custom code استفاده کنید و کد اچ تی ام رو درون ماژول flexi custom code بزارین و یه موقعیت بهش اختصاص بدین

نکته ای که هست استایل رو داخلی باید تعریف کنید یعنی توسط تگ style در کد html

سوالی بود در خدمتیم

یا حق

وحید جان ممنون

اگه میشه این قسمت را بیشتر توضیح دهید

نکته ای که هست استایل رو داخلی باید تعریف کنید یعنی توسط تگ style در کد html

منظور اینه که مثلا کد رو اینطوری بزنین:

<div style="position:absolute; z-index:1; right:0px; top:0px;>تصویر مورد نظو و لینک و ...</div>

با حالت های دیگه هم میشه این کارو کرد ولی خوب این کمی کار رو برای کد نویسی راحت تر میکنه

خب آقا وحید این کد باید تو css تمپلت قالب باشه؟؟

کد html توی css قالب چکار میکنه؟؟؟ این کدیه که باید توی flexi custom code بزنید

گفتم flexi custom code چون ویرایشگر جوملا کد رو تغییر میده و یه ذره مشکل پیش میاد

خب حاجی بچه زدن نداره

آقا اومدیما توی flexi custom code وارد کردیم حالا مشکل اینه که باید به یه پوزیشن متصل کنیم

قالب وب سایت جوریه که 200px مارجین داره

حالا باید چه کار کرد

میخواهم right=0 باشه

خب حاجی بچه زدن نداره

آقا اومدیما توی flexi custom code وارد کردیم حالا مشکل اینه که باید به یه پوزیشن متصل کنیم

قالب وب سایت جوریه که 200px مارجین داره

حالا باید چه کار کرد

میخواهم right=0 باشه

خوب بچه زدن نداره مگه شما بچه ای ؟؟ bitarbiat

نه جدا از شوخی من با کسی دعوا ندارم و کوچیک هم همه هستم :4d564ad6:

جواب سوالتون:در اینجا بهتره که یه موقعیت جدا برای ماژول مربوطه در نظر بگیرید و مارجین و پدینگ بهش ندین تا مشکلی پیش نیاد و یا اینکه با مقادیر داخل کد طوری تنظیم کنید که کد دقیق گوشه سایت بیفته(با مقادیر left,right,top,bottom )

موفق باشید

آقا وحید زیر دیپلم برام بگو

تمام پوزیشن های من مارجین 200 دارند

اصلا وب منو ببین

http://nabatemohamad.ir

اگر مقدار position رو fixed قرار بدین خود به خود میچسبه به کناره های سایت و به حالت اسکرول در میاد مثل همون اسکریپتی که گوشه سایتتون گذاشتید

اما اگر بخواید ثابت باشه کدتون css که درون کد html قرار میدید رو مثل این تنظیم کنید:

position:absolute; margin-top:مقدار به px; margin-left:مقدار به px; z-index:100;

مقدار margin-left و margin-top رو متناسب به قالبتون با مقدار منفی انتخاب میکنید

این کد برای بنر سمت چپ بود و برای سمت راست margin-left رو به margin-right تبدیل کنید.

z-index براي روي هم انداختن آبجکت ها استفاده ميشه،که ميشه يه چيز رو زير يا رو انداخت،از خاصيت هاي positioning هست...

آهان یعنی مثل این که بگی مثلا اگه دو تا صفحه ها پوزیشن تقطه تلاقی داشته باشن، کدوم یکی بالا باشه و کدوم یکی زیر اون یکی بیوفته... ممنون...

و یه سوال دیگه:

الان اسم این پوزیشن تو قسمت مدیریت ماژول ها وقتی می خوایم این ماژول رو تو این پوزیشن قرار بدیم چی میشه؟ همون position میشه؟ یا نه باید کد هایی که می خوایم رو توی همون دایو قرار بدیم و دیگه تو قسمت ماژول ها این پوزیشن اضافه نمیشه؟

پاسخ سوال اولتون: ببینیند اگر میخواهید بخشی از سایت روی بخش دیگر قرار بگیرد باید مقدار z-index بخش اول رو بیشتر از بخش دوم و زیرین قرار بدین.

مثلا همین بنر شما اگه بخواین بنر روی منوتون بیاد و زیر منو نره باید z-index مربوط به تصویر بنر بیشتر از منو باشه.

پاسخ سوال دوم:منظورتون رو درست نفهمیدم ولی فکر کنم جوابش این باشه: شما این کد رو درون ماژول قرار میدین و یکی از گزینه های اصلی ماژول برای اتشار موقعیتشه که باید درست انتخاب کنید.این کد ها تنظیم میکنن که مثلا این تصویر کجای اون موقعیت انتخاب شده قرار بگیره.

سوالی بود در خدمتیم

خیلی ممنون از راهنمایی تون....

برم تست کنم ببینم چی میشه...

السلام علیکم

خیلی ممنون...

کد با کمی ویرایش به خوبی کار میکنه :thanks: و از دوستان خیلی خیلی ممنونم.

من پس از نصب flexi custom code کد رو به این صورت تغییر دادم

<div style="position:fixed; z-index:1000; right:0px; top:0px;">تصویر مورد نظو و لینک و ...</div>

و توی فلکسی قرارش دادم.

یکی از پوزیش ها رو براش انتخاب کردم (پوزیشنی که محتوا داره مثل ساید بار کد ماژول های دیگه ای توش فعاله رو انتخاب کردم تا باعث نشه پوزیشن های دگه جا باز کنن و ریتم سایت به هم بخوره. و تایتل این ماژول فلکسی رو hide کردم تا توی ساید بار نیاد.)

بعدش با قرار دادن این کد محتوای معین شده رفت تو گوشه به صورت fixed و با اسکرول کردن پیج سر جاش می مونه. توی ساید بار هم اختلالی ایجاد نکرده چون نه محتوا داره و نه عنوان.

بازم از همه ی دوستان کمال تشکر رو دارم.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری