amj

فایل index.html برای چیست ؟

11 پست در این موضوع

سلام خدمت همه ی دوستان

یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده و اینکه این فایل index.php برای چی هست.که در هر پوشه سیستم جوملا وجو داره؟

البته این رو می دونم که جلوی dictory listing رو می گیره .

اما فقط کارش همینه؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

اگر منظورتون index.html هست که برای اینه که وقتی کسی آدرس اون پوشه که این فایل توش وجود داره را زد نتونه محتویات پوشه را مشاهده کنه.

خیلی هم لازمه که حتما تو همه ی پوشه ها این فایل وجود داشته باشه.

به عبارتی جلوی دسترسی مستقیم به محتویات را می گیره

داخل این index.html باید کدی قرار بدیم؟

یا فقط یه فایل index.html ساده؟

به طور خودکار کد زیر تو تمام این فایلها وجود دارد.

<html><body bgcolor="#FFFFFF"></body></html>

اگر در پوشه ای از جوملاتون این فایل نبود یه فایل به اسم index.html بسازید و کد بالا را توش قرار بدید.

درود

خوب میدونید وقتی از مرورگر یک ادرسی رو میزنید اولین فایلی که خونده میشه index.html هست

حالا بسته به اینکه این فایل چه محتویاتی داشته باشه صفحه لود میشه مثلا وقتی هکر یک سایت رو دفیس میکنه از این فایل برای نمایش صفحه خودش استفاده میکنه و سایت بالا نمیاد

در امنیت هم دوستان درست گفتن و میشه برای چلوگیری از نمایش محتویات پوشه جلوگیری کرد که راه بهترش اشتفاده از کد htaccess در داخل فولدر هست

که در تاپیک htaccess توضیح دادم کدش رو

در زمینه هک از این فایل استفاده های جالبی میشه و امنیت هم کمابیش کاربری خوبی داره که یکیش همین مخفی کرددن بود

دوستان من اولش گفتم که همه اینا رو می دونم.

جناب پویان افضلی اگه امکان داره کاربری های دیگه اگه تو امنیت داره برفرمایین.من که اولش گفتم کارش چیه :D

یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که امنیتی که از طریق کدهای که در فایل htaccessبرقرار میشه .باید استفاده بشه و یا همین صفحه Index.html کفایت می کنه؟

یکی هم اینکه اگه یه هکر به جوملا آشنیایی داشته باشه همه فایل یک کامپوننت یا ماژول رو می دونه دیگه چی هستند.دیگه چه نیازی به صفحه ی index.html هست؟

ممنون از همه دوستان

دوست عزیز فایل index.html به خاطر اولویت html به php قرار داده می شه که هیچ وقت کسی نتونه مستقیم به فایل سیستمی دس پیدا کنه یعنی هر وقت از طریق ادرس یکی از فایل ها رو صدا کنه با صفحه سفید مواجه بشه

فکر کنم این صفحه کاربرد دیگه ای نداره.

بابا این پاسخی که شما می گین رو من اولش خودم گفتم.همه می دونن که الویت فایل html از فایل php جلوتره .من یه سوالی پرسیدم.همه بدون مطالعه همون چیزی رو که بارها می گم می دونم پاسخ می دن

چه جالب :didi:

دوستان من اولش گفتم که همه اینا رو می دونم.

جناب پویان افضلی اگه امکان داره کاربری های دیگه اگه تو امنیت داره برفرمایین.من که اولش گفتم کارش چیه :D

یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که امنیتی که از طریق کدهای که در فایل htaccessبرقرار میشه .باید استفاده بشه و یا همین صفحه Index.html کفایت می کنه؟

یکی هم اینکه اگه یه هکر به جوملا آشنیایی داشته باشه همه فایل یک کامپوننت یا ماژول رو می دونه دیگه چی هستند.دیگه چه نیازی به صفحه ی index.html هست؟

ممنون از همه دوستان

درود

حتما باید از htaccess هم استفاده بشه و خود ایندکس کافی نیست

اصلا ربطی نداره هکر با جوملا اشنایی داشته باشه یا نه مهم لیست نشدن شاخه ها هست

اگه دقت میکردی بالا گفتم یکی از کابردهاش در هک هست که صفحه رو دیفیس میکنن باش و ....

آقای افضلی

که صفحه رو دیفیس میکنن باش

دفیس کردن یعنی چی؟

آقای افضلی

دفیس کردن یعنی چی؟

درود

یعنی وقتی ادرس سایت رو میزنید بجای اینکه سایت نمایش داده بشه یک صفحه دیگه که هکر روی سایت ابلود میکنه نمایش داده میشه و نشون دهنده اینه که سایت بهش نفوذ شده

و فایل مخرب روی سایت هست حالا بسته به نوع و متد هک متفاوت هست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری