ابوالفضل طالبی

فرم ساز حرفه ای RSForm Pro فارسی برای نسخه 1.7 و 2.5 _ همراه با آموزش

1,287 پست در این موضوع

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

پلاگين پي لاين براي اين فرم ساز را دانلود كردم ولي چرا هنگام نصب خطا دارد ؟

ogdzdkarfok2bky1iy63_thumb.png

به بینید من

2تا فایل هست که می خوام کاربر وقتی هر کدومو انتخاب کرد (با چک باکس ) اون فایل بره به ایمیل که داخل فیلد ایمیل وارد کرده و ارسال بزنه

ببخشید عکس اصلاح کردم اینجا گذاشتم براتون

http://jupload.ir/uploads/joomlaforum.ir_13617788751.jpg]

خانوم ملکی نمیشه همچین چیزی درست کرد که جواب ندادین؟!!!!!!!:14:

سلام دوستان من یه مشکلی با آر اس فرم پیدا کردم اونم ایته که دکمه ارسال رو نمی یاره من دوساله با آر اس فرم کار می کنم اولین بارمه اینجوری می شه

http://seminariran.ir/index.php?opti...sform&formId=4

یه مشکلم اینکه این فرم رو می خوام به ثبت نام وصل کنم همه کاراشم کردم اونجام نمی یاره کسی می تونه راهنماییم کنه

سلام

هیچ کس نیست بنده رو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من می خوام محتوای drop down را از دیتابیس پر کنم.

اکسریپت select کردن از یک جدول دیتابیس و انتساب آن به drop down و اینکه این اسکریپت دقیقا کجا قرار داده بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر

سلام دوستان من یه مشکلی با آر اس فرم پیدا کردم اونم ایته که دکمه ارسال رو نمی یاره من دوساله با آر اس فرم کار می کنم اولین بارمه اینجوری می شه

http://seminariran.ir/index.php?opti...sform&formId=4

یه مشکلم اینکه این فرم رو می خوام به ثبت نام وصل کنم همه کاراشم کردم اونجام نمی یاره کسی می تونه راهنماییم کنه

لینک شما کار نکرد بررسی کنم

سلام

هیچ کس نیست بنده رو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من می خوام محتوای drop down را از دیتابیس پر کنم.

اکسریپت select کردن از یک جدول دیتابیس و انتساب آن به drop down و اینکه این اسکریپت دقیقا کجا قرار داده بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر

برای اینکار میتونید از روش زیر استفاده کنید:

ابتدا یک لیست باکس ایجاد کنید و اسمش رو mylist قرار بدید

در قسمتی که باید آیتمها را وارد کنید ، بجاش کدهای زیر رو قرار بدید:

//<code> 
$items = "|انتخاب کنید[c]\n"; 
$db =& JFactory::getDBO(); 
$db->setQuery("SELECT your_value, your_label FROM your_table"); 
$result = $db->loadObjectList(); 

foreach ($result as $r) 
     $items .= $r->your_value . '|' . $r->your_label . "\n"; 

return $items; 
//</code> 

فقط دقت کنید که در این کدها شما باید query خودتون رو با کوئری بالا جایگزین کنید تا کار کنه و این نیاز داره که با sql اشنا باشید

سلام یک سوال!

چه طوری میشه یک فرم را که می سازیم( فرقی نمی کند در بخش مدیریت یا کاربری) مدیر این امکان را داشته باشد که اطلاعات ارسالی را ویرایش کند؟

مثلا فرض کنید در بخش مدیریت یک فرم ثبت کتاب جدید داریم که از طریق آن مدیر می تواند اطلاعات کتاب جدید را وارد کند. چه طور می شود هم اطلاعات کتاب مثلا نویسنده، قیمت و... را ویرایش کرد و همینکه در بخش کاربری نمایش داد؟

با تشکر

سلام من می خواستم از توی قسمت پروفایل مثلا آدرس رو بهم نشون بده نمنه کد دارم ولی توی این موضوع کار نمی کنه

//<code>
$rsuser=JFactory::getUser();
$user=$rsuser->get('name');
return $user;
//</code>

مثل آدرس رو می خوام توی user_profiles قسمت profile.city خوابیده

ممنون می شم کمکم کنید

آموزش درج عنوان و نشانی صفحه جاری در فرم بازخورد

برای درج نام صفحه و همچنین URL صفحه جاری که فرم بازخورد (فرم دلخواهی که برای بازخورد یا فیدبک طراحی کردید) و به عنوان مثال تو یه ماژول خاص منترش کردید باید این کد رو به صورت فیلد مخفی در قسمت مقدار پیش فرض قرار بدید:

عنوان صفحه:

//<code>
$doc = JFactory::getDocument();
return $doc->getTitle();
//</code>

URL صفحه:

//<code>
$pageURL = 'http';
if ($_SERVER["HTTPS"] == "on") {$pageURL .= "s";}
$pageURL .= "://";
if ($_SERVER["SERVER_PORT"] != "80") {
 $pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].":".$_SERVER["SERVER_PORT"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
} else {
 $pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
}
return $pageURL;
//</code>

با این کار متوجه میشید که کاربر از چه صفحه ای با شما تماس گرفته

نمونه کار رو می تونید تو این سایت ببینید. دکم بازخورد سمت راست هر صفحه وجود داره

در هر صفحه ای که فرم فیدبک رو ارسال کنید نام صفحه و URL صفحه به صورت خودکار به گیرنده ایمیل ارسال می شه و همچنین در نتیجه فرم نمایش داده میشه

سلام دوستان خسته نباشيد من در سايت يك منو براي قسمت مرحومين گذاشتم مي خوام يك فر درست كنم مثلا مثل اين عكس marhomin.jpgمشخصات رو در قسمت مديريت توي آن وارد كنم و در قسمت سايت مردم بتونن ببينن آيا با ار اس فرم مي شه اين كار را انجام داد؟ و يا افزونه اي براي اين كار وجود دارد؟ ممنون

سلام دوستان خسته نباشيد من در سايت يك منو براي قسمت مرحومين گذاشتم مي خوام يك فر درست كنم مثلا مثل اين عكس marhomin.jpgمشخصات رو در قسمت مديريت توي آن وارد كنم و در قسمت سايت مردم بتونن ببينن آيا با ار اس فرم مي شه اين كار را انجام داد؟ و يا افزونه اي براي اين كار وجود دارد؟ ممنون

از افزونه های کاتولوگ ساز مثل sobi pro , k2 می توانید استفاده کنید. Rsform مناسب نیست.

با سلام

لطفا راهنمایی کنید.

چه طوری میشه یک فرم را که می سازیم( فرقی نمی کند در بخش مدیریت یا کاربری) مدیر این امکان را داشته باشد که اطلاعات ارسالی را ویرایش کند؟

مثلا فرض کنید در بخش مدیریت یک فرم ثبت کتاب جدید داریم که از طریق آن مدیر می تواند اطلاعات کتاب جدید را وارد کند. چه طور می شود هم اطلاعات کتاب مثلا نویسنده، قیمت و... را ویرایش کرد و همینکه در بخش کاربری نمایش داد؟

اصلا چنین کاری در rsform ممکن است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ماژول خاصی باید نصب بشود؟

با تشکر

برای ارسال submission (یا همون اطلاعات فرمی که کاربر تکمیل کرده) در قالب یک فایل به یک ایمیل مشخص به روش زیر عمل کنید:

فرمتون رو باز کنید و در بخش PHP Email Scripts ،کد زیر رو قرار بدید: (این که ایمیل بعد از ارسال ایمیل کاربر ارسال شه یا بعد از ارسال ایمیل ادمین، بستگی به نیاز شما داره. در مورد هر کدومش از متغیرهای $adminEmail یا $userEmail استفاده می کنیم)

if(isset($_POST['form']['test'])){
$fp = fopen(JPATH_SITE.'/components/com_rsform/uploads/test.txt', 'w');
$str = '';
foreach($_POST['form'] as $component=>$value){
if(is_array($value)) $value = implode(',',$value);
$str.=$component.'='.$value."\r\n";
}
fwrite($fp, $str);
fclose($fp);
$adminEmail['files'][] = JPATH_SITE.'/components/com_rsform/uploads/test.txt';
}

2- مطمئن بشید که فولدر /components/com_rsform/uploads دسترسی نوشتن داره

3- در فرمتون برید به بخش admin emails (یا ایمیل مدیر) و ایمیلی رو تعریف کنید مثل زیر:

From: support@yourwebsite.com

To: youradminthatreceivesthefile@yourwebsite.com

فیلد های ایمیل رو خالی نذارید

حالا داستان این شکلی میشه:

1- کاربر فرم رو تکمیل میکنه و دکمه ی submit رو میزنه

2- اطلاعات کاربر در فایل test.txt (که در کد بالا اشاره کردیم) توسط سیستم ذخیره میشه (در مسیر /components/com_rsform/uploads/test.txt)

3- سیستم فایل رو پیوست میکنه و برای ایمیل تعیین شده میفرسته

منبع

با سلام

لطفا راهنمایی کنید.

اصلا چنین کاری در rsform ممکن است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ماژول خاصی باید نصب بشود؟

با تشکر

چیزی که به ذهن من رسید (! اگه اصرار دارید که با فرم ساز کار رو انجام بدید):

روش سخت گرفتن خروجی از submission فرم ، باز کردنش در اکسل، ایجاد تغییرات (که مرحله ی خطرناکیه چون ممکنه باعث بهم ریختگی فایل بشه اگه دقت نشه)، ذخیره بصورت csv و ایمپورت دوباره در فرم مورد نظر.

کار اصولی اینه که این مورد رو با فرم ساز نباید انجام بدید. از افزونه هایی مثل کاتالوگ سازها استفاده کنید. یا حتی از افزونه فروشگاهی مثل جوم شاپینگ که بتونید خصوصیات رو تغییر بدید.

اصولا فرم برای ثبت هست. که اطلاعات کاربر بدون دستکاری ثبت شه.

با سلام به دوستان محترم من یک سوال دارم آیا می شود با فرمساز یک فرم بسازم و وقتی تکمیل می کنند اطلاعات اون به صورت یک مطلب وارد یک مجموعه دلخواه بشه ؟ لطفا هر کس میدونه راهنمایی کنه متشکرم

بله این کار انجام شدنی هست

از نسخه ی 1.4.0 امکان mapping به فرم ساز اضافه شده که اجازه میده RSform رو با سایر افزونه ها(3rd party) ادغام کنید

سناریو اینه:

1- فرمی ساختیم که از کاربر میخوایم یه مقاله ارسال کنه

2- بعد از ارسال توسط کاربر ،مقاله در قالب مطلب منتشر میشه

بعد از ساختن فرم برید به properties و در Extras روی mappings tool کلیک کنید و new رو بزنید.

در اینجا باید جدول مورد نظر رو از دیتابیس انتخاب کنید ("jos_content" یا هر پیشوندی که جدولتون داره). با mapping، این فرمساز placeholder هایی رو بر اساس فیلدهای جدول ایجاد میکنه.

مثلا عنوان فرم با عنوان مطلب. اگر فیلد مجموعه یا بخش خالی باشه مطلب در Uncategorized منتشر میشه.

تمام فیلدهای مطلب میتونن map بشن. مثل author, publishing date, meta data, hits

من تمام این پنجاه و اندی صفحه رو خوندم و متاسفانه جواب سوالم رو پیدا نکردم که به نظرم مهمترین سوال هست.

اینکه چه طور میشه مطالبی که توسط این فرم ها ارسال میشه رو مشاهده کرد.

تنها راه مشاهده اکسپورت مطالب و تبدیل یه یک فایل هست.

آیا امکان این وجود نداره که فرم های ارسالی رو در خود پنل ادمین سایت مشاهده کرد؟

من دارم یک سایت خبری طراحی میکنم و میخوام یک قسمت رو طراحی کنم که کاربر ها بتونند خبر و همچنین عکس واسه سایت بفرستند.

اگر قرار باشه واسه هر خبر یه فایل ساخت و با هزار مصیبت به صورت یه فایل اکسل در آورد و اونو به صورت یه سری اطلاعات

پراکنده دید کار بسیار طاقت فرسایی خواهد بود.آیا امکان این وجود داره که همون مطالب رو مستقیم توی سایت دید و به قول معروف لقمه رو دور سرمون نپیچیم.

و یه سوال دیگه اینکه واسه کاری که من میخوام بکنم یعنی دریافت خبر و علی الخصوص عکس های خبر ها از کاربران آیا بهتره از این فرم سازها استفاده کرد یا اینکه افزونه های بهتر یا ترفندهای بهتری واسه این کار وجود داره

سوال اول شما رو تقریبا به نوعی پاسخ دادم. صفحات آخر تاپیک رو بخونید(انتشار خروجی فرم های تکمیل شده بصورت مقالات منتشر شده یا نشده در جوملا).

برای مورد شما فرم ساز هم کمکتون میکنه ولی میتونید از سطوح دسترسی خود جوملا برای ارسال مقالات در سایت استفاده کنید. اما اگه عکس میخواین دریافت کنین و نمیخواین چیزی منتشر بشه بصورت مطلب، از همون فرم ساز استفاده کنید بهتر هست

وقتی برای text box مقدا پیش فرض ( default value) تعیین میکنیم، این مقدار پیش فرض در text box نمایش داده میشه و کاربر وقتی میخواد داخل اونچیزی تایپ کنه، مجبوره مقدار پیش فرض رو حذف کنه

برای این که این مرحله ی آزاردهنده (!) رو برای کاربر حذف کنیم، تعریف میکنیم که با یه تک کلیک داخل باکس، مقدار پیش فرض ناپدید بشه:

به این منظور کافیه کد زیر در Additional attributes (ویژگی های اضافی) text box یا message box خودتون وارد کنید:

onfocus="if(this.value == 'your_default_value') this.value ='';"
onblur="if(this.value == '') this.value='your_default_value'"

بجای “your_default_value” مقدار مورد نظر خودتون رو که میخواین بصورت پیش فرض نمایش داده بشه بذارید

سلام خسته نباشید

68 صفحه خوندم! چشام کور شد! ولی باز هم نتونستم به جوابم برسم

توی تاپیک ها پستی بود برای اتصال پیامک به فرم! ولی این کد ها اس ام اس رو می فرسته برای شماره تعیین شده! من می خوام شماره شخص رو از خود اون فرم بگیره و بعد از پردازش فرم اس ام اس به همون کاربر بده و یه پیام خوش آمد بهش بده!

خب توی این کد:

$url = 'اطلاعات وب سرویس شامل آدرس اینترنتی شما&Mobile=شماره موبایلی که میخواین بهش اس ام اس بره&SMS=سفارش%20جدیدی%20در%20سایت%20ثبت%20شده%20است';

باید به جای موبایل یه متغییر بیاد که مستقیم مقدارشو از فیلد شماره همراه می گیره! من از این موارد استفاده کردم:

$_POST['form']['phone'] {phone:value} , ${phone:value} , .${phone:value}.

ولی متاسفانه هیچ کدوم برای من مقدار فیلد phone رو نگرفت و توی url قرار بده!

این لینک ها هم نتونست کمکی کنه:

http://www.rsjoomla.com/forum/37-rsform-pro/11461-receive-cellphone-sms-when-a-form-is-submitted.html

http://www.rsjoomla.com/support/documentation/view-article/602-php-scripts.html

راهی هست برای این کار؟

ممنون می شه راهنمایی کنید

سلام خسته نباشید

68 صفحه خوندم! چشام کور شد! ولی باز هم نتونستم به جوابم برسم

توی تاپیک ها پستی بود برای اتصال پیامک به فرم! ولی این کد ها اس ام اس رو می فرسته برای شماره تعیین شده! من می خوام شماره شخص رو از خود اون فرم بگیره و بعد از پردازش فرم اس ام اس به همون کاربر بده و یه پیام خوش آمد بهش بده!

خب توی این کد:

$url = 'اطلاعات وب سرویس شامل آدرس اینترنتی شما&Mobile=شماره موبایلی که میخواین بهش اس ام اس بره&SMS=سفارش%20جدیدی%20در%20سایت%20ثبت%20شده%20است';

باید به جای موبایل یه متغییر بیاد که مستقیم مقدارشو از فیلد شماره همراه می گیره! من از این موارد استفاده کردم:

$_POST['form']['phone'] {phone:value} , ${phone:value} , .${phone:value}.

ولی متاسفانه هیچ کدوم برای من مقدار فیلد phone رو نگرفت و توی url قرار بده!

این لینک ها هم نتونست کمکی کنه:

http://www.rsjoomla.com/forum/37-rsform-pro/11461-receive-cellphone-sms-when-a-form-is-submitted.html

http://www.rsjoomla.com/support/documentation/view-article/602-php-scripts.html

راهی هست برای این کار؟

ممنون می شه راهنمایی کنید

با url نمیشه اینکارو کرد (منظورم با استفاده از این اسکریپتی که گذاشته بودم که از url web service پیامک استفاده میکنه) نمیتونید همچین کاری انجام بدید

خب پس از چه راهی می شه همچین کاری کرد؟! چون دیدم چند نفری ماژول فروشی برای همچین کاری گذاشته بودن!

راهنمایی چیزی هم توی سایت خود فرم پیدا نکردم!

با استفاده از این کد می شه استفاده کرد فکر کنم:

$user = "xxxxxxxxxxxx";
$password = "xxxxxxxxx";
$api_id = "xxxxxx";
$baseurl ="api.clickatell.com";
$text = urlencode("Text of your message here" );
$to = "123123456789";
// auth call
$url = "$baseurl/http/auth?user=$user&password=$password&api_id=$api_id";
// do auth call
$ret = file($url);
// split our response. return string is on first line of the data returned
$sess = split(":",$ret[0]);
if ($sess[0] == "OK" ) {
$sess_id = trim($sess[1]); // remove any whitespace
$url = "$baseurl/http/sendmsg?session_id=$sess_id&to=$to&text=$text";
// do sendmsg call
$ret = file($url);
$send = split(":",$ret[0]);
if ($send[0] == "ID" )
echo "success
message ID: ". $send[1];
else
echo "send message failed";
} else {
echo "Authentication failure: ". $ret[0];
exit();
}

ولی در این صورت باید یه کد پی اچ پی باشه که از فرم مقادیر فیلد مورد نظر رو بخونه و بریزه به جای اعداد:

$to = "123123456789";

یعنی حتما یه تابعی داره که فیلد مورد نظر مارو از دیتابیس بخونه تبدیل کنه به استرینگ! ما هم اونو بریزیم توی یه متغییر و قرار بدیم جای این شماره ها!

حالا اون تابع چیه نتونستم پیدا کنم! این نیست؟:

$_POST['form']['phone']

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری