m3hdi

آموزش نحوه محدود کردن تعداد کارکتر های ورودی در ماژول ها و پست ها

2 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

موضوع از کجا شروع شدش ؟؟!!! از اونجا که من می خواستم برای ماژول html هایی که در صفحه قرار دادم براساس تعداد حروف محدودیت قرار بدم . برای اینکه موضوع کمی بازش کنم تا بیشتر متوجه بشوید ، شما فرض کنید سه تا ماژول HTML در کنار هم قرار دادید که تعداد کارکترها و حروف داخل اینها متفاوت هستش ، برای همین از نظر ظاهری امکان داره که سایت زشت نشون بده ، متاسفانه تو جایی که بنده جستجو کردم از عزیزان هم سوال کردم پلاگینی برای لیمیت کردن حروف مربوط به ماژول HTML وجود نداشتش . برای همین دست به کار شدم با استفاده از دستورات جی کوئری چند خط مختلف تست کردم و به نتیجه ای که می خواستم رسیدم ...

برای این کار لازم هستش که برای قسمت متون مربوطه تون Class را تعیین کنید که برای این منظور کافی هستش که با استفاده از گزینه html که در ادیتور مربوط به ماژول html وجود داره کلیک کنید و بعدش در قسمت متن مربوطه یک Div باز و بسته کنید و بهش یک کلاس خاصی بدهید ..

[ATTACH=CONFIG]5903[/ATTACH]

بعدش با استفاده از کد جی کوئری زیر میام و بهش می گیم که تنها برای ما 300 کارکتر نمایش بده و بعد از 300 کارکتر علامت " ... " بزار .

$(function(){
  $(".fullcontent").each(function(i){
	len=$(this).text().length;
	if(len>300)
	{
	  $(this).text($(this).text().substr(0,300)+'...');
	}
  });       
});

به جای گزینه " fullcontent " شما میتونید اسم هر کلاس یا ID که ایجاد کردید بزارید . فرقی نمیکنه ... و به جای اون دو تا عدد 300 هم تعداد کارکتر های که باید نمایش بده می نویسید ... فقط هر دو عدد باید یکی باشد .

مثل شکل زیر :

[ATTACH=CONFIG]5904[/ATTACH]

و اخرین موضوع که این ترفند هیچ ربط خاصی به نوع جوملا 1.5 یا 2.5 یا سه نداره ، و حتی ربطی به اینکه تنها برای ماژول باشه هم نداره ... شما در هر کجایی که بخواهید که لیمیت انجام بشه می توانید استفاده کنید کافی اسم کلاس و تعداد کارکتر ها را فراخوانی کنید ...

حتی یادم هستش که آقا وحید یه پلاگینی بهم معرفی کردن برای لیمیت کردن تعداد حروف مطالب که با استفاده از این ترفند استفاده کنید اما یه کمی ریزه کاری و دقت میخوادش ....

درنهایت چون من در جوملا به این مشکل برخورده بودم و مشکلم برطرف کردم گفتم بهتر هستش که بخش مربوط به جوملایی که خودم هم دارم استفاده میکنم قرار بدم . اما شما درنظر داشته باشید که این ترفند هیچ ربطی به نه جوملا و نه هیچ سیستم مدیریت محتوای دیگه ای داره ... حتی بروی یک صفحهhtml هم می توانید این ترفند پیاده سازی کنید ...

به قول یکی از دوستانم که مدیر این انجمن هم هستش خیلی بهم کمک بسیار زیادی میکنه همیشه و من مزاحمش میشم زیاد " میگه من دیوونه ام :jan: ، از امکانات مختلف و عمومی جوملا استفاده نمیکنم ، میگردم دنبال چیزهایی که یا اصلا وجود نداره ، یا به سختی میشه ایجادش کردش ." نمونه اش همین آموزشی که قرار دادم " آموزش قرار دادن ماژول ها فقط در صفحه اصلی " چه کاری بود خوب ، از همون طریق تخصیص منو می رفتم که راحت تر بودم :25r30wi:

خوش باشید ....:auizz3ffy9vla57584x

آدرس کوتاه لینک : http://goo.gl/x2PLcv

ویرایش شده در توسط m3hdi
قرار دادن آدرس کوتاه لینک

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

در ادامه صحبت این دوستمون من هم یه راه ساده ای رو برای این کار آموزش می دم:

با استفاده از css و بدون نیاز به جاواسکریپت :

شما با مشخص کردن عرض و ارتفاع عنصر مورد نظرتون و افزودن سه خط کد Css زیر توی کلاس مربوطه می تونید همین حالت رو داشته باشید.

text-overflow: ellipsis;
 white-space: nowrap;
 overflow: hidden;

مشاهده و اجرای کدها به صورت آنلاین (اگه متوجه نشدید این لینک رو ببینید)

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری