vahida368

ماژول منو آبشاری

23 پست در این موضوع

سلام و خسته نباشید میگم خدمت همه دوستان

مشکلی که برای من وجود داره اینه که ماژول منو آبشاری نشنون داده نمیشه

میشه از اول بگید چکار کنم؟ ( ایجاد مجموعه مطالب و منو و . . . )

مثلا میخوام منو اصلی لیگ ایران و لیگ انگلستان و . . . باشه و زیر منو لیگ ایران اسم باشگاههای ایران باشه مثلا پرسپولیس و زیر منو پرسپولیس تاریخچه باشگاه و اخبار باشگاه و برنامه مسا بقات و درباره بازیکنان و تیتر روزنامه ها باشه

اگر میشه به صورت کامل توضیح بدید که بتونم بقیه منوها را هم استفاده کنم

ماژول پیشنهادی را هم اگر امکان داره بگید که زیبا و کاربر پسند باشه

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

متشکر

یکی از کتابهای آموزش جوملا 2.5 را خوندم

مشکل من در ایجاد منو آبشاری هست

اگر میشه به طور خلاصه توضیح بدید و بگید از کدوم ماژول استفاده کنم متوجه میشم چی ب چی میشه

معمولا قالب ها توشون منوی آبشاری کد نویسی میشه و شما کافیه منو را فعال کنید و براشون زیر منو قرار بدید تا به صورت آبشاری نمایش داده بشند.

در هر صورت ماژول هایی هم برای این کار هست مثل:

هدیه *ویژه*ماژول منوی maximenu ck فارسی با قابلیت ساخت منوی عمودی و افقی

ممنون از راهنمایی خوبتون

ماژول را نصب کردم ، درست کار میکنه

فقط چند سوال فنی با توجه به تصویر زیر داشتم :

[ATTACH=CONFIG]5973[/ATTACH]

1: چطور میتونم سایز و رنگ را درست مثل رنگ زمینه بکنم؟ کد رنگ زمینه دقیقا کجاست؟ اگر بشه منو آبشاری برجسته نباشه خوب میشه

2: خطی که در زیر زیرمنو هست چطور میتونم بردارم؟

3: چطور میتونم عکس دلخواه را در زیر منو قرار بدم؟

4: رنگ زمینه زیرمنو را چطور میتونم عوض کنم؟

5: چطوری میتونم کاری کنم که منو و زیرمنو اول یعنی " لیگ ایران " و " پرسپولیس " لینک نداشته باشه و فقط زیرمنوهای پرسپولیس لینک داشته باشند؟

6: چطور میتونم تصویر هدر سایت را عوض کنم؟ اسم کد چی هست؟

لطفا کامل توضیح بدید

از سایت خوبتون تشکر میکنم که خیلی زود پاسخ سوالات را میدند

برای تغییرات در سایز و رنگ باید از مدیریت ماژول اقدام کنید.

برای باقیش هم باید دمو آنلاین بدید تا کد ها بررسی بشه

برای تغییرات در سایز و رنگ باید از مدیریت ماژول اقدام کنید.

برای باقیش هم باید دمو آنلاین بدید تا کد ها بررسی بشه

رنگ پس زمینه از داخل تنظیمات منو قابل تغییر است

فایل زیر رو باز کنید

http://havadaran.info/templates/tak_news_i/css/template.css

خط 140 رو نگاه کنید و کد زیر رو حذف کنید

content: "|";

برای اینکه لینک نداشته باشه باید نوع منو را آدرس خارجی قرار بدید و در قسمت لینک منو علامت # قرار بدید

متشکر از راهنماییتون

3: چطور میتونم سایز منو را کم عرض تر و طول را بیشتر و فاصله بین منوها را کمتر کرد؟

7: چطور میتونم کاری کنم که زیر منو هم افقی باشه نه به صورت عمودی و آبشاری؟ اگر منوسازی بهتری هست لطفا راهنمایی کنید؟

8: چطور میشه منو را شیشه ای کرد و با رنگ زمینه خود سایت یکی بشه و هیچ خط کادری نداشته باشه؟

9: در فوتر سایت عبارت " قالب وب سایت : تک وب دیزاین " حذف بشه یا ب گونه ای ویرایش بشه

10: چون سایت ورزشی هست رنگ سایت ترجیحاً سبز باشه _ اگر محل کد تغییر رنگ را بگید بهتره تا خودم درست کنم

اگر دقت کرده باشید منوها خیلی بد دیده میشه!!! لیگ ایتالیا زیر صفحه اصلی افتاده!!!

http://havadaran.info/

ویرایش شده در توسط vahida368

یکی جواب بده

( این این تاپیک پاسخ نداشت دوباره پست ارسال کردم ، ببخشید اسپم شد!!! )

متشکر از راهنماییتون

3: چطور میتونم سایز منو را کم عرض تر و طول را بیشتر و فاصله بین منوها را کمتر کرد؟

7: چطور میتونم کاری کنم که زیر منو هم افقی باشه نه به صورت عمودی و آبشاری؟ اگر منوسازی بهتری هست لطفا راهنمایی کنید؟

8: چطور میشه منو را شیشه ای کرد و با رنگ زمینه خود سایت یکی بشه و هیچ خط کادری نداشته باشه؟

9: در فوتر سایت عبارت " قالب وب سایت : تک وب دیزاین " حذف بشه یا ب گونه ای ویرایش بشه

10: چون سایت ورزشی هست رنگ سایت ترجیحاً سبز باشه _ اگر محل کد تغییر رنگ را بگید بهتره تا خودم درست کنم

اگر دقت کرده باشید منوها خیلی بد دیده میشه!!! لیگ ایتالیا زیر صفحه اصلی افتاده!!!

http://havadaran.info/

3.دقیقا نفهمیدم چی میگید اما اگه میخواید فاصله منوهاتون با هم کمی کوچیک تر بشه فایل maximenuhck.php که تو پوشه ماژول maxi menu هستش خط 62 به این صورت تغییر بدید

margin-right:5px !important;

7.باید در عنوان منو خودتون این کد رو قبل عنوان وارد کنید [col=140] که عددش رو خودتون با توجه به شرایط تغییر بدید

8: در این ماژول چون از hex ساپورت میکنه و از rgba ساپورت نمی کنه پس نمیشه شیشه ای کنید اما شاید بچه ها راه حلی پیدا کنند!

9: ویرایش کنید خیلی بهترم هستش inline شده باید خودتون تو فایل های php/html بگردید پیداش کنید!یه افزونه البته هستش no number برای این کار!

10: کجاش سبز باشه؟منو؟سایت؟کجا؟

مشکلاتتونو دقیق بگید بتونیم راهنمایی کنیم حتی شده عکسم ضمیمه کنید تو عکس نمایش بدید!

موفق باشید

ویرایش شده در توسط s1r101

3.دقیقا نفهمیدم چی میگید اما اگه میخواید فاصله منوهاتون با هم کمی کوچیک تر بشه فایل maximenuhck.php که تو پوشه ماژول maxi menu هستش خط 62 به این صورت تغییر بدید

7.باید در عنوان منو خودتون این کد رو قبل عنوان وارد کنید [col=140] که عددش رو خودتون با توجه به شرایط تغییر بدید

8: در این ماژول چون از hex ساپورت میکنه و از rgba ساپورت نمی کنه پس نمیشه شیشه ای کنید اما شاید بچه ها راه حلی پیدا کنند!

9: ویرایش کنید خیلی بهترم هستش inline شده باید خودتون تو فایل های php/html بگردید پیداش کنید!یه افزونه البته هستش no number برای این کار!

10: کجاش سبز باشه؟منو؟سایت؟کجا؟

مشکلاتتونو دقیق بگید بتونیم راهنمایی کنیم حتی شده عکسم ضمیمه کنید تو عکس نمایش بدید!

موفق باشید

3 ) الف"میخوام ابعاد کادر منوها + ب" فاصله بین منوها ( تشکر از راهنماییتون ) + ج" اندازه فونت + د" نوع فونت تغییر کنه

7 ) تشکر

8) اگر کسی میتونه از جمله ادمین عزیز کمک کنه

9 ) چطور میتونم ویرایش بکنم؟

10) رنگ زمینه هدر + فوتر + اسکرول اخبار ورزشی

3 ) الف"میخوام ابعاد کادر منوها + ب" فاصله بین منوها ( تشکر از راهنماییتون ) + ج" اندازه فونت + د" نوع فونت تغییر کنه

7 ) تشکر

8) اگر کسی میتونه از جمله ادمین عزیز کمک کنه

9 ) چطور میتونم ویرایش بکنم؟

10) رنگ زمینه هدر + فوتر + اسکرول اخبار ورزشی

برای تغییر هدر سایتتون این عکس رو باید تغییر بدید

http://havadaran.info/templates/tak_news_i/images/bg0.jpg

که یکی نمونه ساختم روی این عکس با همین نام و آدرس جایگزین کنید

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13960498051.jpg

برای تغییر بک گراند اسکرول هم به این مسیر برید

template/tak_i/css/template.css

و خط 233 رو با کد زیر جایگزین کنید

background-color: #008000;

برای فوتر هم باید عکس زیر رو سبز کنید مثل همونی که ساختم

http://havadaran.info/templates/tak_news_i/images/footer_bg.jpg

با همین نام و همین آدرس جایگزین کنید

متشکر از راهنماییتون

به مسیر گفته شده رفتم ولی درست نبود. خط 62 یه چیز دیگه بود و عبارت margin-right:؟px !important; نبود

فوتر را هم تغییر دادم ولی در انتهای تصویر کمی رنگ آبی مونده که نمیدونم چطور اونم درست کنم

مواردی که مونده :

8: چطور میشه منو را شیشه ای کرد و با رنگ زمینه خود سایت یکی بشه و هیچ خط کادری نداشته باشه؟ اگر کسی میدونه از جمله ادمین عزیز راهنمایی کنه

9:چطور میتونم در فوتر سایت عبارت " قالب وب سایت : تک وب دیزاین " ویرایش کنم؟

10 : کادر دور عبارات " پربحث ترین مطالب و پربازدیدترین اخبار و . . . " که به رنگ آبی هست فکر کنم عکس باشه، اون عکس کجاست که ویرایش کنم یا یه تصویر دیگه جایگزین کنم؟

11:اسکرول بار پایین مرورگر برای سایت من تنظیم نیست و خیلی در سمت چپ جا داره که بره!!! چطور میشه اونو درست کرد؟

متشکر از راهنماییتون

به مسیر گفته شده رفتم ولی درست نبود. خط 62 یه چیز دیگه بود و عبارت margin-right:؟px !important; نبود

فوتر را هم تغییر دادم ولی در انتهای تصویر کمی رنگ آبی مونده که نمیدونم چطور اونم درست کنم

مواردی که مونده :

8: چطور میشه منو را شیشه ای کرد و با رنگ زمینه خود سایت یکی بشه و هیچ خط کادری نداشته باشه؟ اگر کسی میدونه از جمله ادمین عزیز راهنمایی کنه

10 : کادر دور عبارات " پربحث ترین مطالب و پربازدیدترین اخبار و . . . " که به رنگ آبی هست فکر کنم عکس باشه، اون عکس کجاست که ویرایش کنم یا یه تصویر دیگه جایگزین کنم؟

11:اسکرول بار پایین مرورگر برای سایت من تنظیم نیست و خیلی در سمت چپ جا داره که بره!!! چطور میشه اونو درست کرد؟

برای تغییر اون رنگ آبی زیر قالب هم این کارو کنید

به این مسیر برید:

template/tak_i/css/template.css

و خط 504 رو با کد زیر جایگزین کنید

background-color: #008000;

عکس پر بازدید ترین مطالب هم اینه خودتون تغییرش بدید

http://havadaran.info/templates/tak_news_i/images/col_h3_1.jpg

اون اسکرول هم به خاطر دستکاری اشتباه کد های ماژول maxi هستش که زیر منو خیلی خیلی اون ور تر باز شده!

بقیه موارد هم این طوری نمیشه اطلاعات هاست رو بدید تا جایی که بشه درست کنم این طوری مراحل کار خیلی زیاد میشه و تاپیک باید به صفحه 10 بره!

ویرایش شده در توسط s1r101

متشکر از راهنماییتون

موارد زیر مونده اگر کسی میتونه کمک کنه پاسخ بده :

3 : الف"میخوام ابعاد کادر منوها + ب" فاصله بین منوها ( تشکر از راهنماییتون ) + ج" اندازه فونت + د" نوع فونت تغییر کنه

11:اسکرول بار پایین مرورگر برای سایت من تنظیم نیست و خیلی در سمت چپ جا داره که بره!!! چطور میشه اونو درست کرد؟ فکر کنم با درست کردن مورد شاره 3 اسکرول هم درست بشه

دوست عزیز جرا میترسی؟میگم اطلاعات هاستت رو بده درست کنم دیگه باید بعضی جاهاشو تغییراتی بدم این طوری خودتون نمیتونید اما باز مشکلی نیست بفرمایید!

3 :در فایل maximenuhck.php خط زیر را پیدا کنید

padding: 4px 9px 2px 9px;

و با خط زیر جایگزین کنید

padding: 1px 1px 1px 1px;

9: خدمتتون عرض کردم که باید اطلاعات جوملا+هاست رو بدید چک کنم!

11:بازم گفتم که بد دستکاری کردید ماژول maxi رو که این طوری شده باید اطلاعات هاست+جوملا رو بدید تا چک بشه

نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مشکلاتتون زیاده و نمیشه به صورت کلی راهنمایی کرد. شما مشخصات هاست را به یکی از دوستان بدید تا براتون انحام بدن

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری