m3hdi

نحوه قرار دادن کلاسی خاص به تگ Li در بخش منو

5 پست در این موضوع

در بخش مدیریت منوهای جوملا بخشی رو در تب نوع لینک داریم تحت عنوان : لینک سبک CSS به این کلاس صفحه ما می تونیم یک کلاس خاص بدهیم که از طریق CSS بتونم بهش استایل بدیم . تا اینجا مشکلی نیسستش . حالا من میخوام به یک li که زیر مجموعه اون یه سری ul و li هستش یک کلاس خاص بدم .

موضوع اینجاست که این li من به صورت خالی هستش . برای واضح تر شدن این موضوع بهتر هستش که به کد html زیر دقت کنید :

<li class="col-sm-3">
					<ul>
						<li class="dropdown-header">Glyphicons</li>
						<li><a href="#">Available glyphs</a></li>
						<li class="disabled"><a href="#">How to use</a></li>
						<li><a href="#">Examples</a></li>
						<li class="divider"></li>
						<li class="dropdown-header">Dropdowns</li>
						<li><a href="#">Example</a></li>
						<li><a href="#">Aligninment options</a></li>
						<li><a href="#">Headers</a></li>
						<li><a href="#">Disabled menu items</a></li>
					</ul>
				</li>

همونطور که در مثال بالا می بینید من به li اصلی خودم که زیر مجموع اش یک سری ul هستش کلاس col-sm-3 رو دادم . از طریق بالا که توضیح دادم این میاد به تگ هایپر لینکم کلاس میده من میخوام به li این کلاس رو بده و اینکه بتونم Li رو خالی بزارم . نمیخوام از طریق جی کوئوری یا جاوا اسکریپت کار کنم .

ویرایش شده در توسط m3hdi

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

آیتم "لینک سبک CSS" به تگ a کلاس میده. خوب حالا کاری میکنیم به li هم بده.

به مسیر modules/mod_menu/tmpl برید و فایل default.php رو باز کنید.

کد زیر رو در زیر متن //note... قرار بدید :

$liclass = $item->anchor_css ? 'class="'.$item->anchor_css.'" ' : '';

یه سری دستور شرطی توی اون فایل هست که متغیر $class رو مشخص میکنه. کافیه کد اون ها رو طوری تغییر بدین که $liclass در مقدار class= قرار بگیره ( نیاز به دانش php داره )

فایل رو ذخیره کنید و تستش کنید.

موفق باشید

آیتم "لینک سبک CSS" به تگ a کلاس میده. خوب حالا کاری میکنیم به li هم بده.

به مسیر modules/mod_menu/tmpl برید و فایل default.php رو باز کنید.

کد زیر رو در زیر متن //note... قرار بدید :

$liclass = $item->anchor_css ? 'class="'.$item->anchor_css.'" ' : '';

یه سری دستور شرطی توی اون فایل هست که متغیر $class رو مشخص میکنه. کافیه کد اون ها رو طوری تغییر بدین که $liclass در مقدار class= قرار بگیره ( نیاز به دانش php داره )

فایل رو ذخیره کنید و تستش کنید.

موفق باشید

مرسی از توضیح خوب و کوتاهت . حالا یه مشکلی هستش که اگر احیانا بخوام به تگ a هم در کنار li کلاس خاصی بدم چی ؟؟؟ این مشکل چطوری برطرف کنم ؟؟

در فایل default_url ، جای مقادیر متغیر های class و title رو تغییر میدین و کلاس تگ a رو در "لینک صفت عنوان" قرار میدید.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری