teddy.team

یادگیری اصولی php تا رسیدن به هدف

14 پست در این موضوع

سلام

دوستان عزیز و حرفه ای به راهنمایی و تجربه شما نیاز دارم

من پی اچ پی بلد نیستم اما میخوام به این سطح برسم:

1- طراحی یک سی ام اس استاندارد بر پایه شئ گرایی و بصورت MVC

2- ایجاد بسته های نسبی برای توسعه امکانات سی ام اس (بصورت ماژولار)

3- امکان پیاده سازی قالب بصورت بسته نصبی

خلاصه توانایی طراحی CMS استانداردی مثل Wordpress,joomla

میدونم اینا کار یه تیمه.. اما منظورم اینه که اینا کارشون استاندارد هست و قابل توسعه. منم میخوام کدنویسی استاندارد رو برای رسیدن به هدف بالا یادبگیرم.

من کدنویسی در ASP.net رو تجربه کردم در حد پیاده سازی و ارتباط با دیتابیس و سایتهای نرمال. بلدم که سایتی بسازم مثلا یه صفحه برای نمایش لیست مطالب بزارم یا اینکه یه صفحه برای لاگین و یه صفحه برای ارسال مطلب و.... (البته توی ای اس پی دات نت) اما اگر دقت کرده باشید توی سی ام اس ها کلا یه صفحه ایندکس داریم. این روش پیاده سازی رو از کجا دنبال کنم... با شئ گرایی آشنایی نسبی و از پس تحلیل سیستمهای کوچیک هم برمیام.

اما هنوز به MVC و.. نرفتم. فقط میدونم جداسازی لایه های کدنویسی از هم تو سه حالت مدل نمایش و کنترل هست.

من دقیقا باید چه مراحلی رو طی کنم. برای منی که سمت ماکروسافت کد نوشتم پی اچ پی یکم غیر استاندارد و درهم به نظر میرسه.

لطفا توی چند قدم بگید که من از چه مسیری برم.

مثلا:1- یادگیری دستورات ابتدایی پی اچ پی

2- یادگیری فلان

3- یادگیری فلان...

یه نکته گیج کننده دیگه فریمورکهای مختلف موجود هست. توصیه شما اینه که برای رسیدن به هدفی که بالا مشخص کردم از کدوم مسیر برم؟

درصورت امکان برای هر مرحله یک آموزش هم معرفی کنید(فارسی یا انگلیسی فرق نداره)

نمیدونم از چه راهی برم که وقت خودمو توی مسیرهای اشتباه هدر ندم.

پیش پیش ممنونم از راهنماییهاتون

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

سلام

برای یادگیری php منابع زیادی داره میتونید در کلاسهایی هم که هست شرکت کنید و از تجربیات اساتید بهره ببرید

خود نت هم سرشار از منابع یادگیری هستش برای پی اچ پی خود سایتش php.net منبع خیلی خوب و همیشه به روزی هستش از سایت http://www.w3schools.com/ هم میتونید برای شروع استفاده کنید

اما برای رسیدن به جایی که میگید اول باید کامل با کدهای php آشنا بشید روی یک پروژه عملی هم کدها رو یاد بگیرید خیلی موثرتر هستش و تنها چیزی که بیشترین کمک رو بهتون میکنه فقط و فقط تمرین کردن

هستش کدهای php هم اون سردرگمی رو که میگید نداره یکم که واردش بشید و تجربش کنید می بینید که خیلی هم جذاب هستش،برای رسیدن به مرحله MVC و ماژول نوشتن اول باید با ساختار کدها و کاربردشون

آشنا بشید تا بتونید این پروژه ها رو پیاده کنید...

برای یادگیری php میتونید ا این تاپیک هم استفاده کنید:

آموزش تصویری php از مبتدی تا حرفه ای به زبان فارسی

برای یادگیری php لازمه که به زبان های css , html و تا حدودی جاوا اسکریپت مسلط باشید که میتونید از بخش برنامه نویسی انجمن استفاده کنید.

برای ساخت اسکریپت هم به تازگی دوست خوبمون نیما حبیب خدا داره ای ن آموزش رو ارائه میده که میتونین ازش استفاده کنین:

آموزش نوشتن اسکریپت از پایه ( کانفیگ ، مدیریت ، ایندکس و طراحی یک موتور قالب مبتدی )

موفق باشین

ولی من تنها چیزی که از mvc شنیدم اینه که اگر چیزی را بخواهید تمام mvc طراحی کنید خیلی سخته!

نوشتن اسکریپت با نوشتن سی ام اس زمین تا آسمون فرق داره ... اسکریپت خیلی آسونتره ... سی ام اس یک موضوع نداره .. اما اسکریپت مثلا فقط گالری عکس .. یا خبریه ... ما سی ام اس هرچی فکر کنی میتونه تبدیل بشه ..

شما برای آموزش php به کلاس های انجمن جوملای ایران بیاید ... استاد این درس هم استاد طالبی مدیر کل انجمن هستند .

اما برای یادگیری نوشتن سی ام اس شما خیلی قسمت ها رو باید استاد بشید .. مثل : امنیت در php . سئو . نوشتن یک موتور قالب بر اساس هسته ... خود هسته ... نوشتن سیستم ماژول... یه سی ام اس هست که من داشتم روش مطالعه میکردم ... اسم این سی ام اس simple CMS هست که میتونید دانلود کنید .. واقعا برای یادگیری عالیه...

از همه دوستا بخاطر پیشنهاداتشون ممنونم...

میدونم که سی ام اس میتونه هر جوری باشه... یا به قولی هزارو یک روش مختلف پیاده سازی براش در نظر گرفت...

ولی چیزی که ذهن من رو مشغول کرده اینه... چطور بتونم یه سیستم قابل توسعه بنویسم. باید چه چیزایی بلد باشم.. جدای از مباحث متفرقه که خیلی مربوط نیست... مثلا اچ تی ام ال و سی اس اس اینجورچیزارو بلدم.. و چیزایی مثل آجکس و جی کوئری هم برای سی ام اس ضروری نیست...

الان دغدغه من اینه که بدونم مراحلی که برای یادگیری استاندارد کدنویسی برای سیستم قابل توسعه بکار ببرم چیه و از چه منابعی استفاده کنم. لطفا اگه کسی تخصصش رو داره توی چند گام خلاصه توضیح بده خیلی خیلی ممنونش میشم...

باید php رو یاد بگیرید .. اما نمیگم کل php . چون این یه حرف دروغه... php تموم نمیشه .. یعنی علم تموم نمیشه ... اما باید یادگیری رو شروع کنید تا به تمامی توابع موجود مسلط بشید . باید استاد بشید ...

بعد شاید بتونید یک سی ام اس بنویسید ...اما برای درک بهتر راه ، اون سی ام اسی که گفتم رو دانلود کنید و بعد از اتمام دوره های php و تسلط کافی ، اون رو مطالعه کنید تا کامل با موضوع آشنا بشید .

باید php رو یاد بگیرید .. اما نمیگم کل php . چون این یه حرف دروغه... php تموم نمیشه .. یعنی علم تموم نمیشه ... اما باید یادگیری رو شروع کنید تا به تمامی توابع موجود مسلط بشید . باید استاد بشید ...

بعد شاید بتونید یک سی ام اس بنویسید ...اما برای درک بهتر راه ، اون سی ام اسی که گفتم رو دانلود کنید و بعد از اتمام دوره های php و تسلط کافی ، اون رو مطالعه کنید تا کامل با موضوع آشنا بشید .

تشکر از شما نیما جان

نظر من اینه که برای یادگیری کاربردی برنامه نویسی هیچ ضرورتی نداره که مثل آموزهای رایج پیش رفت...

یعنی بشینی و کنترات همه ی حلقه ها و دستورای شرطی و... رو یادبگیری...

نمیدونم من نمیتونم منظورمو برسونم

اونقدر کدنویسی بلد هستم که دستوپاشکسته از کدای پی اچ پی سر در بیارم.

خوب قطعا باید یسری کدها رو بلد بود اما بعدش چی؟

سوال اصلیم رو اگه دوباره بخوام بپرسم اینه

یه سیستم قابل توسعه و استاندارد رو باید چطور پیاده کرد؟ خلاصه میشه تو ام وی سی؟

از فریم ورک استفاده بشه و یا نشه چه مزایایی داره؟؟؟!

خوب در این صورت یک راست برو سراغ php.net . استفاده از فریم ورکی مثل Zend Framework خیلی کمک میکنه . توابع قشنگ و جالبی داره که میتونی باهاش ریم ورک رو پیاده کنی ... اما اگر از فریم ورک های اجرایی مثل جوملا یا وردپرس کمک بگیری در واقع چیزی رو تغییر ندادی .

توصیه من به شما که برنامه نویس ای اس پی بودید اینه که برید سراغ سایت php.net . این سایت برای برنامه نویس ها سمپل های حرفه ای خوبی داره و میتونید به خیلی از جواب ها برسید...

منظورتون رو خوب گرفتم و. شما میخواید با علمی که دارید وقتتون دیگه صرف آموزش هایی که بلدید نشه ...

نیما جان استاد هستند و اگر در کرمان هستید پیشنهاد من کلاس های خود اقا نیما هست

نظر من در مورد یادگیری php این هست که نیاز نیست همه ی توابع را مسلط باشید این توابع را شما در موقع مورد نیاز یاد یاد می گیرید و تازه به صورت عملی یاد می گیرید به طوری که فراموش نمی کنید مثلا می خواهید یک سیستم گالری تصاویر کار کنید که روی عکس ها کپی رایت بزنه تغییر اندازه بده ان ها را ... شما در این موقع می رید سراغ توابع تصاویر php .... چیزی که به ان تسلط پیدا کنید class و شیی گرایی هست که هم به شما امکان گسترش دادن یک فریم ورک و هم ایجاد یک فریم ورک را می ده.

برای اینکه بتونم یه سی ام اس قابل توسعه بنویسم (ایجاد بسته های نصبی مثل ماژول و قالب و..) این امر رو با mvc پیاده میکنن؟ یعنی باید برم سمت MVC

برای اینکه بتونم یه سی ام اس قابل توسعه بنویسم (ایجاد بسته های نصبی مثل ماژول و قالب و..) این امر رو با mvc پیاده میکنن؟ یعنی باید برم سمت mvc

بله ، برای توسعه در آینده و همچنین دارای بودن نظم (و خطا یابی ، عدم افزونگی و...) از متد mvc برای پیاده سازی cms ها استفاده می کنند.

بله ، برای توسعه در آینده و همچنین دارای بودن نظم (و خطا یابی ، عدم افزونگی و...) از متد mvc برای پیاده سازی cms ها استفاده می کنند.

آموزشی هست که ایجاد یک اکستنشن قابل نصب رو بگه چه مراحلی داره؟ برای اینکه کار باید چیکار کرد؟ از همون mvc پیگیر این موضوع بشم؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری