Komail

در خصوص فارسی سازی افزونه ها

23 پست در این موضوع

سلام دوستان عزیز

یه کامپوننتی دارم که میخوام ترجمه اش کنم

کلا یه فایل زبان به اسم english.php داره

همین فایل رو باید ترجمه کنم ؟

آخه عموما باید دو تا فایل زبان داشته باشه یکی برای ادمین و یکی هم برای سایت اما این همین یکی رو داره

یه سوال دیگه هم دارم

یه کامپوننت دارم از یه جایی هم فایل زبان فارسیش (ترجمه شدش) به دستم رسیده . چجوری میتونم این فایل زبان فارسی رو بهش اضافه کنم ؟ حتما باید از طریق فایل ایکس ام ال فایل زبان رو بهش معرفی کنم یا راه دیگه ای هم داره ؟؟؟

پیشاپیش متشکرم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

در هر دوصورت باید بدونیم که چه کامپوننتی هست و فایل های دیگش چطورین و محتوای فایل زبان چیه

موفق باشید

فایل زبان اصلی رو ببینید چه جوری هستش فایل فارسی رو هم همونجور اضافه کنید ولی عموما در فایل xml باید معرفی بشه تا بتونه زبان رو بخونه

کمیل جان افزونه ای که گفتین این هست.اگر این نیست لینکاشو بزارید تا بررسی بشه.

در حالت کلی حرفی که صابر جان زدن درسته و عملی هست. همچنین معمولا زبان یا در فایل ini هست یا در xml (البته بیشتر ماژول ها در xml هستند) ولی اینکه میگید فایل english.php هست نیاز به بررسی داره

نه وحید جان این نیستش

لینکاشو قرار دادم براتون

http://extensions.joomla.org/extensions/living/education-a-culture/books-a-libraries/3728 این بوک لایبریری

http://extensions.joomla.org/extensions/living/education-a-culture/books-a-libraries/8525 این مدیا لایبریری

جفتش یه فایل زبان داره به نام english.php

حالا من یه فایل زبان به اسم farsi.php ساختم و تو xml هم تعریفش کردم . الان نصبش میکنم و خبر میدم که میشه یا نه

منم به همین خاطر تعجب کردم چون فایل های زبان با پسوند ini. هستند و این با پسوند php. ؟؟؟

سایت سازنده book library خودش فایل های زبان از جمله فارسی رو قرار داده که میتونید بی دردسر ازش استفاده کنید

اینم لینکش

اون یکی هم چک میکنم خبرتون میکنم

من این کارو انجام دادم اماا نشد

تو پوشه language کامپوننت که یک فایل به نام english.php بود یه فایل با نام farsi.php ( مشابه فایل انگلیسی ولی فارسی شده ) ایجاد کردم

بعد تو فایل booklibrary.xml این کدهارو اضافه کرد

<languages folder="language">
	<language tag="en-GB">english.php</language>
	<language tag="fa-IR">farsi.php</language>
  </languages>

اما در زمان نصب افزونه با این خطا مواجه شدم

JInstaller: :نصب: فایل از قبل وجود دارد C:\xampp\htdocs\Revista\components\com_booklibrary\

در صورتیکه این بسته نصبی رو همین الان نصب کردم و همچنین کامپوننتی هم داخلش موجود نیست

سایت سازنده هر دو افزونه یکی هست ولی متاسفانه برای افزونه media library فایل زبان رو نساختن.

و خودتون باید اقدام به این کار کنید.البته جای نگرانی نداره چون سایت سازنده اطلاعات و راهنمایی هارو برای ترجمه در این لینک قرار داده و باید همون فایل english.php رو فارسی کنید.

موفق باشید

سایت سازنده book library خودش فایل های زبان از جمله فارسی رو قرار داده که میتونید بی دردسر ازش استفاده کنید

اینم لینکش

وحید جان این فایل های زبانی که سازنده قرار داده پسوندش php هستش دیگه

چجوری به کامپوننت اضافه اش کنم ؟؟؟

من این کارو انجام دادم اماا نشد

تو پوشه language کامپوننت که یک فایل به نام english.php بود یه فایل با نام farsi.php ( مشابه فایل انگلیسی ولی فارسی شده ) ایجاد کردم

بعد تو فایل booklibrary.xml این کدهارو اضافه کرد

<languages folder="language">
	<language tag="en-GB">english.php</language>
	<language tag="fa-IR">farsi.php</language>
  </languages>

اما در زمان نصب افزونه با این خطا مواجه شدم

JInstaller: :نصب: فایل از قبل وجود دارد C:\xampp\htdocs\Revista\components\com_booklibrary\

خوب یه بار دقیق توی مدیریت افزونه ها رو بگردین شاید واقعا کامپوننت نصب باشه.اگر نصب نبود به فایل منیجر برین و پوشه ی components رو بررسی کنین

اینم لینکش

وحید جان این فایل های زبانی که سازنده قرار داده پسوندش php هستش دیگه

چجوری به کامپوننت اضافه اش کنم ؟؟؟

نه مطمئن هستم که نصب نیست

گشتم

فایل زبان فارسی رو به نام english.php جایگزین کردم و نصب کردم درست شد اما این راه حل اصولی نیستش

نه مطمئن هستم که نصب نیست

گشتم

فایل زبان فارسی رو به نام english.php جایگزین کردم و نصب کردم درست شد اما این راه حل اصولی نیستش

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

اين كامپوننت رو من قبلا ترجمه كردم و ترجمه اي هم كه تو سايت سازنده هست، مال منه. MediaLibrary رو هيچ وقت فرصت نكردم ترجمه كنم.

به هرحال براي ايجاد فايل زبان پارسي، از فايل انگليسي كپي بگيريد و اسمش رو به persian.php تغيير بدين. درست ميشه.

در ضمن اين افزونه رو من قبلا تغييراتي هم توش داده بودم تا مثلا تو ليست كتاب ها، ستون زبان رو نشون بده و كاربر بدونه كه كتاب پارسيه يا لاتين.

تاپيك مربوطه تو سايت جومفا

ميتونين از ترجمه ي قبلي براي ترجمه جديد استفاده كنين

تاپيك مربوطه در انجمن پارس جوم

تو اين تاپيك چندتا آموزش هم براي تغيير كامپوننت دادم

ویرایش شده در توسط mojtabapordel

ممنون از راهنماییتون آقا مجتبی عزیز

مشکل حل شد ولی بعضی قسمت ها فارسی سازی نشده . اونارو هم خودم فارسی میکنم مشکلی نداره

در خصوص مدیا لایبریری هم فکر میکنم همین فایل زبان بوک لایبریری جواب بده

چون هم از یک کمپانی هستند و پیام هاش اکثرا یکیه دوست عزیز

سلام

اين كامپوننت رو من قبلا ترجمه كردم و ترجمه اي هم كه تو سايت سازنده هست، مال منه. MediaLibrary رو هيچ وقت فرصت نكردم ترجمه كنم.

به هرحال براي ايجاد فايل زبان پارسي، از فايل انگليسي كپي بگيريد و اسمش رو به persian.php تغيير بدين. درست ميشه.

در ضمن اين افزونه رو من قبلا تغييراتي هم توش داده بودم تا مثلا تو ليست كتاب ها، ستون زبان رو نشون بده و كاربر بدونه كه كتاب پارسيه يا لاتين.

تاپيك مربوطه تو سايت جومفا

ميتونين از ترجمه ي قبلي براي ترجمه جديد استفاده كنين

تاپيك مربوطه در انجمن پارس جوم

تو اين تاپيك چندتا آموزش هم براي تغيير كامپوننت دادم

پیشنهاد بنده اینه که جنابعالی که در زمینه ترجمه الحمدالله مسلط هستید و دستتون تو کاره یه آموزش کامل و درست و حسابی برای ترجمه افزونه ها تو جوملا فروم داشته باشید

موفق باشید . متشکرم

مجتبای عزیز این توضیحاتی که در انجمن جومفا قرار داده اید برای اینکه تو لیست کتاب ها که اطلاعات خلاصه هر کتاب تو یه ردیف نمایش داده میشه، علاوه بر اطلاعاتی مثل جلد، عنوان، نویسنده، رتبه، دفعات مشاهده، وضعیت موجودی؛ زبان کتاب هم نمایش داده بشه رو چک کردم عبارات و خطوط همخوانی نداره .

گفتم از حضور محترمتون بپرسم این به خاطر تغییرات کمپانی هستش ؟؟؟

اگر بررسی نمایید ممنون می شوم ...

مجتبای عزیز این توضیحاتی که در انجمن جومفا قرار داده اید برای اینکه تو لیست کتاب ها که اطلاعات خلاصه هر کتاب تو یه ردیف نمایش داده میشه، علاوه بر اطلاعاتی مثل جلد، عنوان، نویسنده، رتبه، دفعات مشاهده، وضعیت موجودی؛ زبان کتاب هم نمایش داده بشه رو چک کردم عبارات و خطوط همخوانی نداره .

گفتم از حضور محترمتون بپرسم این به خاطر تغییرات کمپانی هستش ؟؟؟

اگر بررسی نمایید ممنون می شوم ...

احتمالا بخاطر تغيير ورژنه

مجتبای عزیز میشه راجع به فایل زبان این کامپوننت توضیح بدی ؟؟؟

چون معمولا فایل های زبان با پسوند .ini هستند اما فایل های زبان ایم کامپوننت .php هستند !!!

متشکرم

مجتبای عزیز میشه راجع به فایل زبان این کامپوننت توضیح بدی ؟؟؟

چون معمولا فایل های زبان با پسوند .ini هستند اما فایل های زبان ایم کامپوننت .php هستند !!!

متشکرم

سلام

من نميدونم چه توضيحي بايد بدم؟! خب بعضي افزونه ها اينجوريه. زبانش رو از يه فايل php ميخونه. مثلا افزونه uddeim هم همينطوره.

يه مثال ديگه اينكه معمولا استايل افزونه ها با فايل هاي css تعريف ميشه. اما تو بعضي افزونه ها، استايل ها رو تو فايل php نوشتن. مثل sptab. استايل هاش تو فايل هاي php نوشته شده. مثلا style1.css.php

سلام دوستان،

من آخرین نسخه این کامپوننت را دانلود و نصب کردم اما در قسمت سایت با وجود اینکه فایل زبان فارسی در کامپوننت موجود هست، فارسی نمیشه! ولی در قسمت مدیریت فارسی میشه.

من خیلی باهاش کلنجار رفتم اما نشد که نشد! حتی ترجمه های فارسی را داخل فایل english.php ریختم باز هم نشد. از همه عجیبتر اینکه نام فولدر زبان را تغییر دادم و طبیعتا باید ترجمه انگلیسی را هم نشان نمی داد اما همچنان ترجمه انگلیسی برقراره!!! انگار که داره ترجمه ها را از یه جای دیگه ای میخونه! واقعا نمی دونم چیکار باید بکنم. با توجه به اینکه این نسخه رایگان هست، آیا ممکنه خاصیت multi language نداشته باشه؟!

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری