srfarzad

پینک کردن سایت لوکال در شبکه

12 پست در این موضوع

با سلام خدمت دوستان...

من میخوام سایتی جوملایی که بصورت لوکال آماده کرده ام، سیستم های دیگه ی موجود در شبکه(لوکال) بتوانند با آی پی و پورت به آن وصل شوند و سایت را ببیند.

برای اینکار چه راهی را پیشنهاد میکنید؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بعد از عرض سلام و درود

در صورت وجود شبکه داخلی و اتصال سایر رایانه ها به شبکه ی واحد

سیستمی که به عنوان سرور سایت آماده کرده اید رو به شبکه متصل کنید و به صورت دستی به اون آی پی بدهید

البته به ساختار شبکه داخلی تون هم بستگی داره که وسعت شبکتون تا چه اندازه است ؟ آیا در شبکه فایروال ، دی ان اس ، دی اچ سی پی ، سوییچ و ... وجود داره یا خیر ؟؟؟ (اگر اینارو راجع بهش توضیح بدهید بهتر میشه راهنمایی کرد)

پورت پیش فرض زمپ هم 80 هستش و نیازی وارد کردن پورت نیست از رایانه های دیگه ای که متصل به همین شبکه باشند با وارد کردن آدرس آی پی سرور سایت میتونید سایتو مشاهده کنید

البته اگر فایروال سیستم مبدا و مقصد روشن و فعال باشه باید براش role تعریف کنید که پورت های 80 و 81 و 20 و 21 رو فیلتر نکنه و ترافیکشون عبور کنه

راجع به سیستم عامل سرور (windowsیاlinux)و همچنین برنامه استفاده شده (xamppیاwamppیاlampp) هم توضیح بدهید بهتر میشه راهنمایی کرد

برای اینکه بتونید به جای آدرس آی پی از طریق نام یا domain name service سایت رو فراخون بدهید بسته به حجم و وسعت کارتون یا باید در صورت وجود سرور dns در اونجا تعریفش کنید و اگر هم dns ندارید از طریق فایل hosts سرور باید آدرس دهی و مسیر دهی رو مشخص کنید

موفق باشید

ممنون از جوابت.

من فایروال رو غیرفعال کرده بودم و از برنامه Wamp Server استفاده میکنم برا اینکار.پورت هم 80 هستش(پیشفرض).

کلا حتی سیستمم خودمم نمی تونه از مرورگر با ای پی خودم سایتو ببینه حتی Permission نداره

برای اینکه مجوز دیدن سایت رو به سیستم های دیگر بدیهم باید کجای سرور رو تغییر داد؟

دوست عزیز یه کمی راجع به شبکه و وسعت شبکه تون و تجهیزاتش توضیح بدهید تا بتونم راهنماییتون کنم

حداقلش اینه که از طریق سیستم خودتون باید بتونید سایت رو ببینید

دوست عزیز بنده به شخصه استفاده از xampp رو بهتون پیشنهاد میدم

در ضمن اگر براتون مقدوره از سیستم عامل لینوکس debian یا centos استفاده نمایید

پس باید یه centos راه بندازم که وب سرور بشه...

تعداد سیستم ها زیاد نیست شاید 100 تا هم نشه .

اما آیا در پیکربندی آپاچی چیزی هستش که بشه مجوز دسترسی به سیستم های دیگر (در شبکه) داده شود؟

بایدی در کار نیست

شما با استفاده از ویندوز و نرم افزار xampp میتونید محیط آپاچی و مای اسکیو ال و پی اچ پی و پی اچ پی مای ادمین رو شبیه سازی کنید و کارتونو راه بیندازید

اما اگر میخواهید سرعت بهتری داشته باشید همچنین امنیت بیشتر و بهتر باید برید سراغ لینوکس

تو شبکه تون firewall و dhcp و dns هم دارید ؟

نه اینارو ندارم. الان دارم سعی میکنم با iis اینکارو راه بندازم.نشد که میرم سر لینوکس

ممنون از کمکتون دوست عزیز

دوست عزیز iis یه وب سرور ویندوزی هست و برای مواقعی مناسبه که شما بخواهید سایتتون رو با net. طراحی کنید

برای جوملا مناسب نیست

البته میتونید ازش برای اینکار هم استفاده کنید با یک سری تنظیمات اضافی ولی توصیه نمیشه

راه راحت برای شما همین نصب زمپ و بالا آوردن سایت با جوملا است

اگر اینهارو ندارید با استفاده از آدرس آی پی سیستمی که سایت روی آن قرار دارد میتوانید سایت رو از سایر رایانه های متصل به شبکه ببینید

در ضمن میتونید از طریق فایل هاست سیستم عاملتون براش تعریف کنید تا از طریق نام نیز بشه اونو دید

اگر لازمه میتونم از طریق پیام خصوصی بیشتر راهنماییتون کنم

مشکلو حل کردم

در فایل کانفیگ APache اینو غیر فعال کردم حل شد

#   onlineoffline tag - don't remove
   Order Deny,Allow
   # Deny from all
   # Allow from 127.0.0.1

اگر فایل host رو درست ویرایش میکردید دیگه نیازی به انجام اینکار نبود دوست عزیز

بهرحال خوشحالم که مشکل برطرف شد

موفق باشید

سلام.

ببین شما وقتی به مودم وصل میشین یه همچین ip دارید : 192.168.1.1

حالا چطوری این ip رو به دست بیارید:

از منوی Start وارد Run شوید.

سپس عبارت cmd را وارد کرده و Enter بزنید.

حال در محیط CMD دستور netstat -n را وارد نمایید و Enter بزنید.

در ستون Local Address آی پی شما درج شده است.

که گفتم مانند این هست : 192.168.1.7

حالا کافیه به کسی که به مودم شما وصل است بگویید که آن را در مرورگر خود وارد کند.

فقط بگم که قبل این کار برنامه xampp رو نصب کرده باشین.:yeah:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری