ابوالفضل طالبی

مسابقه هفته انجمن جوملای ایران - مسابقه هفته دوم

17 پست در این موضوع

قوانین مسابقه هفته انجمن جوملای ایران :

1- در صورتی که چند پاسخ مشابه وجود داشته باشد به اولین پاسخ جایزه اعطا میگردد.

2- در صورتی که پاسخی مشابه یک پاسخ دیگر ولی با کمی تغییرات باشد ، تغییرات مورد نظر بررسی و در صورتی که مورد تائید بود به عنوان پاسخ کاملتر لحاظ میگردد.

3- قبل از اعطای جایزه ، نام برنده اعلام میشود و اگر از کاربران کسی ناراضی بود میتواند دلیل را اعلام تا به رای گیری گذاشته شود و نتیجه نهایی اعلام گردد.

4- ارسال اسپم ممنوع است و صرفا به سوال مسابقه پاسخ داده شود و از ارسل مطالبی نظیر " پاسخ خوبی بود" " خیلی عالی بود" " اشتباه است " "این که کاری نداره!" و .. خود داری شود.

5- تاپیک هر مسابقه به مدت یک هفته باز است و در پایان هفته نتایج اعلام و یک روز فرصت شکایت نیز لحاظ میگردد و پس از آن تاپیک قفل میشود.

6-هر مسابقه فقط یک برنده خواهد داشت.(این قانون دارای تبصره نیز هست)

7-جایزه مسابقه در هر مسابقه اعلام میشود.

8-جایزه مسابقه به کاملترین پاسخ که از لحاظ شیوایی در بیان ، ارائه تصاویر و مستندات ، توضیحات شفاف و بدون غلط املایی و دستوری باشد اعطا میگردد.

9- کپی برداری مطلب از هر سایتی به دقت بررسی خواهد شد لذا در ارسال پاسخ ها دقت کنید!

10- کاربرانی که در انجمن فعالیت بیشتری دارند در مسابقات انجمن امتیاز بالاتری خواهند داشت نسبت به سایر کاربرانی که صرفا در مسابقه شرکت میکنند.

11-در صورتی که پاسخ خود را به صورت فایل pdf تهیه نموده اید باید فوتر و هدر با عنوان و لوگوی انجمن جوملای ایران طراحی شود.

12-پاسخ به سوالات باید همراه با آموزش موارد باشد.

13- قوانین در هر زمان قابل تغییر میباشد.

14- برنده مسابقه پس از دریافت جایزه باید تصویری از خود و توضیحاتی در خصوص عملکرد و رضایت خود در تاپیک مربوطه درج نماید.

15- در صورتی که مسابقه ای پاسخ مناسب نداشته باشد بدون برنده مسابقه بسته خواهد شد.

16- در صورتی که چندین پاسخ به صورت مجزا ارزشمند باشند جایزه به تناسب ارزش هر پاسخ بین شرکت کنندگان تقسیم خواهد شد.(تبصره قانون شماره 6)

17- در صورتی که پاسخ مناسبی در یک مسابقه داده نشود مسابقه بدون داشتن برنده بسته خواهد شد.

سوال مسابقه هفته دوم انجمن جوملا ایران:(این مسابقه در قالب 3 پرسش مطرح میشود-پاسخ سوالات باید جنبه آموزشی داشته باشند)

• بهترین راه های افزایش سرعت و بهینه سازی جوملا 1.5 چیست؟(شرح و آموزش)
  • چه تفاوتهایی بین جوملا 1.5 و جوملا 1.7 وجود دارد و کابردهای این تفاوتها چیست؟(شرح و آموزش)
  • دلایل یک طراح وب برای استفاده از جوملا برای پیاده سازی یک وب سایت چیست؟

زمان پاسخ گویی از تاریخ 1390/8/11 لغایت 1390/8/18 (ساعت 24)

زمان اعتراض 1390/8/19(ساعت 1) لغایت 1390/8/19(ساعت 24)

جایزه:

مبلغ 100 هزار تومان وجه نقد!

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

این جایزه برای یک نفره 100 هزار تومان ؟ یا تقسیم به 3 نفر ؟ مشخص کنید . ;)

این جایزه برای یک نفره 100 هزار تومان ؟ یا تقسیم به 3 نفر ؟ مشخص کنید . ;)

علی ای حال جایزه ی نفر اول 60تومان ، نفر دوم :30 تومان و نفرسوم 10هزار تومان خواهد بود...

موفق باشید و سربلند

حق یارتون

بهترین راه های افزایش سرعت و بهینه سازی جوملا 1.5 چیست؟(شرح و آموزش)

1-استفاده از کامپوننت های معتبر(شما باید از کامپوننت هایی استفاده کنید که سرعت بارگیری سایت شما رو نگیرد.)

2-استفاده ار ذخیره ساز سایت(توجه داشته باشید که فعال سازی این گزینه باعث میشه از طرف سرور مشکل پیدا کنید. پ ن:من تا به حال به مشکلی بر نخوردم)

آموزش: از طریق منو های بالای صفحه مدیریت گزینه مدیریت و بعد به ترتیب به قسمت 1-تنظیمات کلی 2-سرور 3-فشرده ساز صفحات 4-فشرده سازی صفحه GZIP بعد تایید و در آخر ذخیره.

3-کم کردن حجم عکس ها(کاهش حجم عکس هاس سایت): یکی دیگر از روش های افزایش سرعت کاهش حجم عکس توسط نرم افزارهای کاهش حجم عکس و بهترین و معروف ترین نرم افزار کاهش حجم عکس فتوشاپ می باشد که روش کاهش عکس به شرح ذیل می باشد:

از طریق منوی بالا fileرا انتخاب و بعد روی گزینه save for web رفته و بعد نوع پسوند عکس را انتخاب (از عکس متوانید کمک بگیرید) و بعد عکس را ذخیره می کنید.بهترین روش jpge می باشد.

[ATTACH=CONFIG]103[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104[/ATTACH]

4-شما برای راه اندازی یک سایت نیاز به هاست خوب دارید بای این کار باید یه کم دقت کنید.

5-بهینه سازی css : بهترین راه بهینه سازی اینه که به این زبان مسلط باشید و بتوانید کلیه کدها را بهینه کنید.تعدادی سایت وجود دارد که می توانید از آنها کمک بگیرید.

http://www.cleancss.com/

http://www.cssoptimiser.com/

چه تفاوتهایی بین جوملا 1.5 و جوملا 1.7 وجود دارد و کابردهای این تفاوتها چیست؟(شرح و آموزش)

1- تفاوت ظاهری

2-امنیت بیشتر (ولی نظرر من اینه که امنیت 1.5 بیشتره (دلیل هم دارم چون همه توجه ها و پشتیبانی ها به سمت 1.5 بوده تا 1.7 به خاطر همینه)

3-ساده شدن درج مطالب در 1.7

4-بروزرسانی ساده افزونه های نصب شده

5-بهینه سازی بهتر برای موتورهای جستجو

6-کلاً خیلی خوب شده!!

دلایل یک طراح وب برای استفاده از جوملا برای پیاده سازی یک وب سایت چیست؟

1-اولین دلیل که می توانم بگم متن باز بودن مدیریت محتوای جوملاست و انحصار خاصی ندارد.

2-ماژول و کاموننت به راحتی میشته برای جوملا طراحی کرد.

3-کار کردن با پنل مدیریت آن خیلی راحته یعنی مدیر سایت برای ارائه مطالب خود دچار مشکل نمیشه.

جوملا خیلی مدیریت محتوای خوبیه چون سایت های بسیار زیادی چه فارسی زبان و چه زبانهای دیگر جوملا را پشتیبانی می کنند و انعطاف پذیری بلایی دارد.

برای همه شما دوستان عزیز آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم بتونم من هم در پیشبرد جوملا نقشی داشته باشم.

یا علی مدد.:4d564ad6:

ارسال شده در (ویرایش شده)

بهترین راه های افزایش سرعت و بهینه سازی جوملا 1.5 چیست؟

اول اینکه چرا باز هم 1.5؟ 1.7 به بچه این خوبیه چرا تحویلش نمی گیرین:D

اما بعد

1- سعی کنین تنها در حد نیاز از افزونه ها استفاده کنید (علی الخصوص پلاگین ها) چون تاثیر دارن

2- وقتی سایتتون اماده شد یک سر به سایت gtmetrix.com بزنید و سایتتون رو انالیز کنید مواردی که نمره A ندارند رو بهینه کنید (برای شروع از Minify CSS و Optimize images این دو مورد سایز کم تمام css ها و تصاویر رو به شما میده و با باید جایگزین کنید)

2.1- اگه نخواستید از css های فشرده این سایت استفاده کنید از سایت http://www.csscompressor.com استفاده کنید( آسیب کمتری میزنه و در عین حال کارش بهتره)

3- تا حد امکان از قالب های تیبل دار (مثل قالب های ارتیستر) استفاده نکنید و به جای اون به دنبال قالب های فول دایو یا تیبل لس باشید.

3.1. اگه قالبتون رو نمیخواهید عوض کنید خودتون قالب رو ویرایش کنید.

4- تعداد مطالب موجود در صفحه نخست و سایر بخش هایی که به صورت " بلاگ " تعریف کردید رو 4-5 مورد بگذارید.

5- اگه توان دارید برای هاست از VPS استفاده کنید یا اینکه از هاست های ایران یا آلمان یا امارات استفاده کنید(که از نظر سرعت بهتر هستند)

چه تفاوتهایی بین جوملا 1.5 و جوملا 1.7 وجود دارد و کابردهای این تفاوتها چیست؟

تفاوت ها که زیاده من مهم ترین هاش رو اشاره میکنم:

1-بروزرسانی آنلاین:

در نسخه 1.7 قابلیت بروز رسانی آنلاین جوملا تعبیه شده (مانند وردپرس) و با چند کلیک میتونید به سرعت نسخه آخر رو داشته باشید.

2-کلمات کلیدی در همه جا:

در این نسخه برای منو ها و... هم میتونید keyword و meta تعریف کنید (به منظور بهینه سازی برای سئو)

3-بهینه شدن برای سئو:

در نسخه 1.7 دز قسمت تنظیمات کلی -- تنظیمات SEO میتونید علاوه بر مواردی که در جوملا 1.5 بود آدرس های UTF (مثل فارسی و...) رو هم بدید.

از همان آدرس قبلی میتونید عنوان سایتتون رو به اول عناوین سایت اضافه کنید که این هم در سئو تاثیر داره

4-اضافه شدن قابلیت ارجاع:

به نظر من این مهمترین ویژگی نسخه 1.7 هست که به شما کمک میکنه تمام آدرس های ارجاعی به سایتتون که به صفحه ی 404 منجر شده رو پیدا کنید و ایرادات رو تصحیح کنید.

5-سطح زباله درهمه جا:

در نسخه 1.7 برای تمام قسمت ها سطح زباله در دسترس هست (از لیست میتونید بین فعال ، غیر فعال ، آرشیو(اینمورد در ماژول ها نیست) ، و سطل زباله جا به جا بشید)

اینجوری اگه شما اشتباهی هم انجام بدید اطلاعاتتون از بین نمیره

6-سطوح دسترسی دلخواه :

کارکرد سطوح دسترسی از 3 مورد پیش فرض به تعداد دلخواه تغییر کرده و شما میتونید سطوح دلخواه رو با توجه به دسترسی هایتون تعیین کنید. ( از طریق کاریران--- سطوح دسترسی) و سپس درهر جا (منو،مطلب مازول و...) سطح رو تعیین کنید

7-گروه کاربری دلخواه :

گروه های کاربری در این نسخه در کنترل شماست! به عبارت دیگه شما میتونید تعیین کنید که فلان گروه نتونند در فلان بخش مطلب بریزند و یا اینکه فلان بخش رو نبینند و... 4

برای ایجاد گروه ها به کاربران --- گروه ها برید و بعد از ساختن گروه برای ایجاد محدودیت مثلا به مجموعه ها برید و یک مجموعه رو انتخاب کنید در پایین صفحه شما میتونید دقیقا بگید که کدوم گروه چه کارهایی می تونه انجام بده و چه کارهایی نمیتونه

مثلا من یک سایت برای آموزش و پروش شهرمون کار کردم به این صورت که مدبر گروه ریاضی تنها میتونه در گروه ریاضی پست بزنه و مطالب همون گروه رو ویرایش کنه (حتی در لیست انتخاب بخش هم غیر ریاضی چیز دیگه ای نداره)

* برای گروه ها و سطوح دسترسی شما میتونید زیر مجموعه هم بدید. مثلا : گروه ناشر - گروه نظری - علوم ریاضی و فیزیک - درس ریاضی گروه کاربری بود که من در مثال بالا تعریف کرده بودم.

8-مجموعه های تو در تو :

یکی از بزرگترین معضلات نسخه 1.5 این بود که نمیشد غیر از بخش و مجموعه دیگه زیر مجموعه داد و هم اینکه حتی اگه نیازی به مجموعه هم نبود شما باید بسازید

اما در نسخه 1.7 شما میتونید به تعداد دلخواه زیرمجموعه بسازید (کافیست هنگام ساخت مجموعه مجموعه ی مادر رو انتخاب کنید.)

9-مدیریت بهتر ماژول ها و پلاگین ها :

در نسخه 1.7 شما به سادگی تونید تنظیم کنید که یک مازول یا پلاگین برای کدام سطح دسترسی بیاد و برای کدام نیاد (قبل تر هم اشاره شد)

و هم چنین شماره ID پلاگین های نصبی از 10001 شروع میشه و پلاگین های پیش فرض از 401 به این ترتیب هم دست جوملا برای افزودن پلاگین در آینده باز میشه و هم اینکه شما اگه بخواید یک پلاگین رو پاک کنید به راحتی متوجه میشید که کدوم رو خودتون نصب کردید و کدوم پیش فرض سیستمی هست (برای کامپوننت ها هم همینجوری هست)( برای مشاهده مثلا به افزونه ها - مدیریت افزونه ها برید و تب مدیریت رو انتخاب کنید با دوباره کلیک بر روی " شناسه" شما میتونید ببیند که کدوم ها رو خودتون نصب کردید و کدوم ها سیستمی هستند)

10-تفاوت ظاهری :

در نسخه 1.7 ساختار قالب های تغییر کرده و بهتر شده در همین رابطه روح الله بلوردی توضیحاتی رو نوشته که خوندنش بد نیست:

http://www.persiadesigner.com/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-xml-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-1-7-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF

آموزش ارتقا قالب 1.5 به 1.7:

http://www.joomlapraise.com/blog/item/520-joomla-15-to-16-template-upgrade-tutorial-part-1

http://www.prothemer.com/blog/tips-and-tricks/7-tips-to-help-convert-your-joomla-1-5-template-to-joomla-1-6/

همچنین در نسخه 1.7 شما میتونید با چند کلیک نمایش موقعیت های قالب (?tp=1 ) رو از کار بندازید (برای این کار به افزونه ها ، قالب ها برید و بر روی تنظیمات کلیک کنید تنهامورد موجود رو فعال یا غیر فعال کنید!)

11-ایرادات :

تنها ایراد به نسخه 1.7 حذف کامپوننت پیش فرض نظر سنجی هست که این هم با نصب یک کامپوننت ساده قابل حل هست!

مواردی دیگه هم هم انعطاف مناسب نسخه 1.7 در تعیین چیدمان و... هم هست که برای شلوغ نشدن مطلب خلاصه کردم...

دلایل یک طراح وب برای استفاده از جوملا برای پیاده سازی یک وب سایت

1- دایرکتوری قوی از افزونه ها (بیش از 8500 مورد http://extensions.joomla.org )

2- انعطاف پذیری بالا که ه میتونید به عنوان بلاگ (مثلا من در اینجا : no1.pelakweb.ir ) ، پرتال خبری ، ( مثلا عمار ها و خیلی سایت های دیگه : ammaarha.com ) ، مرکز دانلود (مثلا پلاک مدیا: pelakmedia.ir ) ، دایرکتوری قوی (مانند سایت معروف ساجد : http://www.sajed.ir )

3- با اینکه سئو جوملا کمی سخته ولی سئوی اون بسیار قوی هست

4- وجود پشتیبان های زیاد برای زبان فارسی

5- موارد دیگه هم تقریبا در مورد 2 خلاصه میشند...

ببخشید کمی طولانی شد.:o

ویرایش شده در توسط Sajad dp
تصحیح اشتباهات تایپی و آدرس پلاک مدیا

با اینکه سئو جوملا کمی سخته ولی سئوی اون بسیار قوی هست

دقیقا .. البته خیلی از عزیزان تصور میکنند سئو جوملا ضعیف هست که به نظر خودم و تجربه شخصی بسیار قوی هم هست ..

ممنون از مطرح کردن این نکته

با عرض سلام خدمت مدیران و کاربران محترم

با نام و یاد خدا شروع می کنم

*به نظر من اولین قدم برای داشتن سایتی با سرعت مناسب استفاده از هاست با سرور مطلوب است.در سایتی که در زیر نوشتم می توانید اطلاعات مفیدی در مورد سرورها بدست آورید.

http://www.webhostingstuff.com/country/Iran-Hosting.html

*نکته مهم دیگر در بهینه سازی جوملا این است که افزونه هایی را که واقعا به آن نیاز نداریم را حذف کنیم.خیلی وقت ها پیش میاد که ما این افزونه ها رو غیر فعال می کنیم که کار درستی نیست.برای مثال اکثر کامپوننت ها سرعت جوملا رو پایین میارند.

*براي بالابردن قدرت جوملا راهکارهای ساده ای وجود دارد،برای مثال:

1- فعال سازي Caching در جوملا :

جوملا امكان بسيار ساده و قدرتمندي براي بالا بردن سرعت باز شدن صفحات با استفاده از Caching دارد . براي فعال سازي به این صورت عمل کنید:

به Joomla Admin Panel برويد

سپس به Site -> Global Configuration برويد

برروي لينك System كليك كنيد .

در صفحه اي كه باز ميشود برروي Cache Setting و برروي دكمه Cache:Yes كليك كنيد و تنظيمات را ذخيره كنيد .

2)اگر واقعا به آمارگیر نیاز ندارید از این افزونه استفاده نکنید زیرا مقداری از فضای دیتابیس را اشغال کرده و برای کاهش سرعت جوملا مفیدند!

*یک راه دیگر برای افزایش سرعت و بهینه سازی سایت استفاده از کامپوننت Admin Tools است که علاوه بر افزایش چشمگیر امنیت سایت شما، امکان بهینه سازی و تعمیر دیتابیس شما رو هم داراست.روش های دستی بهینه سازی دیتابیس وجود دارد که من این روش ها رو توصیه نمی کنم.

نشانی کامپوننت در جوملای جهانی:http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/site-protection/14087

*روش مهم دیگر برای شتاب جوملا استفاده از پلاگین شتاب دهنده جوملا است.

این پلاگین css ها و java script ها رو به طور عالی فشرده می کنه و سرعت سایت شما تا 3 برابر افزایش میده! توضیح رو سازنده به طور کامل داده

نشانی پلاگین در سایت سازنده:http://www.joomlatags.org/joomla-plugin-css-javascript-aggregate-compression.html

*استفاده از قالب های Div به جای Table

ساده ترین دلیل برای این موضوع استفاده کردن کمتر کارکتر درDiv است، به طور نمونه برای ایجاد جدول با Table باید از کدهای <table> ،<tr>،<td>،</td>،</tr>،</table > استفاده کنید درحالی که اگر از Div بهره ببرید فقط از <DIV>،</DIV> کمک می خواهید!

چه تفاوتهایی بین جوملا 1.5 و جوملا 1.7 وجود دارد و کابردهای این تفاوتها چیست؟(شرح و آموزش)

*مهمترین امکان مفید برای بنده،امکان بی نهایت زیر مجموعه برای جوملا می باشد.در جوملا 1.5 فقط امکان بخش و مجموعه بود که در نسخه 1.7 می توان بی نهایت زیر مجموعه گرفت.در این نسخه دیگر بخش وجود نخواهد داشت. تمای بخش ها جای خود را به مجموعه ها می دهند . این مجموعه ها قابلیت تودرتو بودن را دارند و می توان بی نهایت مجموعه و زیر مجموعه ساخت.

برای این کار به مدیریت سایتتان رفته بر روی قسمت مطلب کلیک کرده سپس مدیریت مجموعه و در نهایت مجموعه های دلخواه خود را بسازید.

*امکان مهم اضافه شده دیگر در جوملا 1.7 انجام مستقیم مدیریت کش در صفحه اصلی مدیریت است.این امکان که در جوملا 1.5 وجود نداشت،سرعت و بهینه سازی را برای شما به ارمغان می آورد!

برای این کار مسیر رو به رو را انجام دهید.........>مدیریت>>>>تب وب سایت>>>>تعمیرات>>>>پاکسازی کش

*از بین رفتن باگ های امنیتی موجود در جوملا 1.7 از مهمترین تفاوت این دو نسخه می باشد.

*ایجاد یک بخش مستقیم جدید در جوملا با عنوان مطالب ویژه شده

برای رفتن به این قسمت،بر روی تب" مطلب" کلیک کرده سپس به قسمت مطالب ویژه شده بروید.

*آدرس ها متفاوت می شوند.

به خاطر حذف بخش ها تغییر مهمی در آدرس ها ایجاد می شود که تاثیر زیادی در شناسایی به موتور های جستجو خواهد داشت.

*قابلیت اضافه شدن کاربران در چندین گروه کاربری

در این نسخه این امکان وجود دارد که هر کاربر بتواند در چندین گروه کاربری با سطوح دسترسی مختلف عضو باشد.

*سطل زباله یکپارچه

در این نسخه دیگر نیازی به خالی کردن یا جستجو کردن میان سطل های زباله ی مختلف نیست . سطل های زباله هم اکنون در یک سطل زباله یکپارچه شده اند.

*قابلیت های جدید در مدیریت ماژول ها

قابلیت های جدیدی در مدیریت ماژول ها اضافه شده . از جمله اینکه شما می توانید برای یک ماژول تاریخ انتشار خاصی معین کنید که به طور مثال در یک تاریخ خاص ، یک ماژول در صفحه ای مشخص منتشر شود.

برای بررسی این قابلیت فرآیند روبه رو را انجام دهید:مدیریت>>افزونه ها>>مدیریت افزونها>>مدیریت ماژول>>کلیک بر روی ماژول دلخواه>>زمان انتشار ماژول و پایان انتشار ماژول

*امکان ریدایرکت لینک ها بطور پیشفرض

دراین نسخه نیازی به نصب پلاگینی برای ریدایرکت کردن لینک های شکسته یا مرده نیست . این امکان به طور پیشفرض در هسته وجود دارد.

*یکی از مهمترین دلایل استفاده از جوملا برای طراح وب ،استفاده از دانش و اطلاعات دیگران در زمینه طراحی و سایر موارد می باشد.

*دلیل دیگر وجود انواع افزونه ها در جوملاست که این سیستم مدیریت محتوا رو از سایر سیستم ها متمایز می کند.

*دلیل دیگر، رایگان بودن این سیستم در عین قدرتمند بودن آن است.

* استفاده چند منظوره از این سیستم(بلاگ،خبری،دانلود،فروشگاه و ...)

*جوملا برای زبان فارسی بومی سازی شده و کاربران ایرانی و فارسی زبان براحتی می توانند از آن استفاده کنند.

*سادگی و محیط کاربر پسند و قابل استفاده برای مبتدیان و افراد پیشرفته در زمینه وب

موفق باشید

برای سرعت ، عدم استفاده از افزونه های اضافی ! برای بهینه سازی استفاده از سئو خود جوملا ( بازم عدم نصب افزونه های اضافی )

تفاوت اینه که فقط جوملا 1.7مث ویندوز 7 شکیل شده . و کاربرد اصلیش هم کشوندن کاربران به استفاده از سیستم مدیریت محتوای جوملا

اولین اولویتش چون ما ایرانی هستم اینه که مفت هست و نمیخواد بابتش هزینه بدیم ، هم خودش و هم افزونه هاش مفته

حالا به من چقدر پول میدید. نظرهام رو کاملا با محاسبات میلیمتری مطرح کردم ( خیلی خلاصه کردم ) :j58r36j3gcr4suxymup

بعد از چند روز بالاخره وقت کردم تمومش کنم

یک مقاله 27 صفحه در مورد سوالات مسابقه

فایل رو آپلود میکنم دیگه ببخشید اگه کیفیت طرح صفحه کمه وقت نکردم چیز با کیفیت بزنم بعداً سر فرصت درستش میکنم

مطالب خوبی در مقاله موجود بود ولی چند نکته باید مطرح کنم اول اینکه خیلی از مطالب دارای منبع بودند و بهتر بود مطالب مورد نظر رو با ذکر منبع در مقاله قرار میدادید .. برای مثال بخش زیادی از مطلب توسط جناب آقای فرهادی منتشر شده بود که اشاره ای نکردید.

بخش های دیگه مطالب بسیار خوب بود ولی توضیحات مختصر و جامع بود.و نکته آخر در خصوص فایل پی دی اف که نام فایل به فارسی درج شده که برای خیلی کاربران مشکل ایجاد میکنه و بهتر بود نام فایل انگلیسی درج میشد.

در کل مقاله جالب و جامعی بود و امتیاز مناسبی داشت.

با تشکر از زحمات شما

خوب، تو اين مسابقه جواب هاي خوبي داده شد و با توجه به اين که وقت هم نداشتم تو اين مسابقه شرکت نکردم. ولي در مورد يکي از سوالات دوست داشتم چيزي که تو ذهنم هست رو بنويسم که همون سوال 3 در رابطه با "دلايل يک طراح وب براي استفاده از جوملا" است.

اميدوارم به دردتون بخوره.

با درود خدمت تمام عزیزانی که در این مسابقه شرکت نمودند و دانسته های خود را با دیگران به اشتراک گذاشتند.

کلیه مطالب مطرح شده عزیزان خوب بود ولی عالی نبود ! به هر حال آنچه که تمایز ایجاد کند برای یک مطلب آموزشی نسبت به سایر مطالب وجود نداشت، ولی موارد مطرح شده نشان از کنکاش عزیزان و انتقال دانسته ها داشت.

ابتدا از همه دوستان تشکر میکنم و تشکر مخصوص از دو عزیز که مطالب رو به صورت مقاله PDF و با سلیقه مناسب تهیه نمودند.

این مسابقه برنده وجه نقد نداشت بنابراین تصمیم گرفته شد به کاربران زیر با توجه به شرکت در مسابقه و انگیزه و علاقه دوستان هر نفر یک پکیج کامل مجموعه نرم افزاری اهدا شود.این پکیج نرم افزاری شامل 20 DVD میباشد.عزیزانی که در زیر نام کاربریشان قید شده لطفا آدرس دقیق پستی شامل استان-شهر و محل سکونت به همراه کد پستی و همچنین شماره تماس و نام و نام خانودگی را پیام خصوص نمایند تا هدیه ناقابل برای آنها ارسال گردد.در ضمن کلیه عزیزان طبق روال مسابقه قبلی یک تصویر حداقل در سایز 480 در 640 نیز ارسال نمایند.

Fitness

Sajad dp

Ehsan_R

maniaf69

novinfard

با تشکر از همه کاربران شرکت کننده در مسابقه هفته دوم انجمن جوملای ایران

این تاپیک تا 24 ساعت برای اعتراض باز میباشد

واقعا دستتون درد نکنه منم از این به بعد توی این مسابقه ها شرکت میکنم ولی خب در حد و اندازه شما ها نیستم ....:auizz3ffy9vla57584x

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری